SaaS uygulamalarının güvenliğini sağlamaya yönelik bir platform olan Savvy, 30 milyon $ ile gizlilikten çıktı

rent a car 34

Hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulamaları, birçok şirketin iş yapmasının önemli bir parçasıdır. Ancak uygulamaların sayısı belirli bir eşiğin üzerine çıktığında, bunların güvenliğini sağlamak zor olabilir. Binaen Statista’ya göre, 2022’de dünya çapındaki kuruluşlar, 2015’te yalnızca sekiz olan ortalama 130 SaaS uygulamasını kullanıyorlardı.

Meydan okuma, daha önce kurucu ortak olan Guy Guzner’ı teşvik etti. Ateş camıSymantec’in 2017’de satın aldığı bir siber güvenlik kuruluşu olan bildirildi İşletmelerin SaaS güvenlik açıklarıyla mücadele etmesine yardımcı olacak bir startup kurmak için 250 milyon dolar. İsminde Kıvraklıkgirişim bugün Canaan liderliğindeki Cyberstarts ve Lightspeed’in katılımıyla bir finansman turunda 30 milyon dolar topladı.

Guzner’ın 2021’de Yoav Horman, Eldar Kleiner ve David Ben Zakai ile birlikte başlattığı Savvy, SaaS’ı içeren “kullanıcı tarafından başlatılan” güvenlik olaylarını en aza indirmeyi hedefliyor. Nasıl? Temel olarak, kullanıcıyı “güvenli olmayan” bir işlem yapmak üzereyken uyaran pop-up’lar aracılığıyla. Bir tarayıcı uzantısı olarak yüklenen Savvy, bir kullanıcının masaüstü veya dizüstü bilgisayarda gerçekleştirebileceği hassas verileri şuraya göndermek gibi sorunlu eylemleri izleyebilir: ChatGPT.

Arka uçta, güvenlik ekipleri, kullanıcılar belirli eylemleri gerçekleştirdiğinde tetiklenen otomasyon oyun kitaplarıyla iş akışları oluşturabilir. Platform, zaman içindeki “iyileştirmeleri” izleyebilir ve isteğe bağlı olarak çalışan risk profili oluşturarak rol, ekip ve kullanıcı seviyelerine kadar içgörüleri ve ölçümleri raporlayabilir.

Guzner, bu yaklaşımın Savvy’yi aşağıdaki gibi girişimlerden ayırdığını söylüyor: Değerlik Güvenliği Ve Döndürme Teknolojisiayrıca SaaS uygulamalarının güvenliğini sağlamak için platformlar sağlar.

Guzner e-posta yoluyla “Örneğin, bir kullanıcı hassas verileri göndermeye çalıştığında, Savvy onları risk konusunda uyaracaktır” dedi. “Savvy’nin amacı, kullanıcıların üretkenliklerini bozmadan siber hijyeni geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Kullanıcılar, işi biraz daha hızlı tamamlamak için güvenliği aşabilirlerse, genellikle bunu yapacaklardır.”

Savvy istilacı geliyorsa, bunun nedeni olma potansiyeline sahip olmasıdır. Ancak buna benzer araçlar, çalışanların onlar hakkında ne düşündüğünden bağımsız olarak daha yaygın hale geliyor. Binaen ile Harvard İş İncelemesiUzaktan çalışanlara sahip şirketlerin %60’ı, çalışanların kullandığı programları ve bu programları ne sıklıkta kullandıklarını takip eden araçlar da dahil olmak üzere personel izleme yazılımı kullanıyor.

Şirketlerin iş gücü genelinde daha fazla iş zekası ve analitiğine yönelik artan arzusuyla desteklenen çalışan izleme yazılımı pazarı, öngörülen 2033 yılına kadar 12,3 milyar dolar değerinde olacak.

Savvy’nin mahremiyet üzerindeki etkileri sorulduğunda Guzner, platformun topladığı ve kullandığı hassas veri miktarını sınırlamak için çaba sarf ettiğini iddia etti. Savvy uygulaması, veri işlemesinin çoğunu yerel olarak yapar ve müşterilerin platformu özel bir bulutta çalıştırabileceği bir dağıtım modeli sunar. Ama anlayışlı yapmak izleme ve raporlama amaçları için verileri – özellikle meta verileri – toplar ve şirket bunları varsayılan olarak 180 gün boyunca saklar.

Bu meta verilerin saklanması, izlenen kullanıcıları ve bu nedenle verilerini Savvy’ye emanet eden şirketleri ilgilendirebilir. Ancak Guzner, o kadar da ince olmayan bir şekilde bunun bölgeyle birlikte geldiğini ima etti.

“Şirketler, çalışanlarına iş sorumluluklarını yerine getirmeleri için SaaS kullanma özgürlüğü sunmanın önemini giderek daha fazla fark ediyor. Ancak SaaS’ın hızlı benimsenmesi, standartlaştırılmış uygulamaların ve bunların güvenlik kontrollerinin olmaması ve uygulama entegrasyonlarının getirdiği karmaşıklıklar, güvenlik ekiplerine yük oluyor” dedi. “Bu, güvenlik ve işletme yöneticilerini yeni uygulamalar için kullanıcı isteklerine ayak uydurmak ve halihazırda kullanılanları güvence altına almak konusunda zorluyor. SaaS yayılımını ele almak için yazılım kullanımını çevreleyen karar verme ve eylemlerde temel bir değişiklik gerekiyor.

Guzner, bugün açıklanan dilimin, Savvy’nin pazara giriş varlığını ve 50 kişilik ekibini ölçeklendirmek, ABD pazarına odaklanmak ve şirketin müşteri desteği ve başarı işlevlerini geliştirmek için kullanılacağını söylüyor. Guzner, Savvy’nin 15 müşterisi arasında teknoloji, konaklama ve tüketim malları sektörlerinde “birkaç” Fortune 500 müşterisi saydığını ve yönetimi altında toplam 100.000 kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Savvy’nin siber güvenlik başlangıç ​​finansmanının mevcut durumu göz önüne alındığında nispeten istikrarlı bir yerde olduğunu belirtmekte fayda var. Binaen Crunchbase’e göre, siber güvenlik alanında girişim destekli girişimlere sağlanan finansman, bu girişimlerin 2022’nin ilk çeyreğinde gördüğü 6,5 milyar dolardan %58 düşerek 2,7 milyar dolara indi.

“SaaS, kurum için bir nimet oldu, iş liderliğindeki girişimlere olanak sağladı ve kurum içi BT ve geliştirmeden çaba ve kaynakları boşalttı. [But] dizginsiz SaaS yayılımı, kaynak sıkıntısı çeken işletmeleri geniş ölçekte etkili güvenlik kontrolleri uygulamaya zorluyor,” dedi Guzner. “Çözümümüzü bu yılın başlarında hala gizli moddayken satmaya başladık ve kurumsal müşterilerden çözümümüze artan bir talep görüyoruz, bu nedenle şimdi fon toplamak ve şirketi ölçeklendirmek mantıklıydı.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın