rüyada kıyameti görmek ne anlama gelir

rüyada kıyameti görmek ne anlama gelir bilgi90’dan bulabilirsiniz

Rüyada Kıyamet Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmenin Anlamı ve Tabiri

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyametin Kopması Nasıl Yorumlanır?

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyametin Kopması Nasıl Yorumlanır?

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyametin Kopması Nasıl Yorumlanır?

Rüyalar genel anlam olarak bilinçaltı ürünü olarak değerlendiriliyor. Fakat bir çok rüya çok derin ve önemli mesajlar barındırıyor. Bu mesajlara erişim sağlayarak çözümlemek rüya sahibini büyük sıkıntılardan kurtarabiliyor. Bu nedenle rüyaları yorumlarken daha dikkatli ve titiz davranılması gerekiyor. Rüya sahibinin bilinçli bir şekilde hareket etmesi büyük önem taşıyor. Rüyada kıyametin koptuğunu görmek yaygın olarak görülen rüyalardan biridir. Bu rüyada rüya sahibinin kişiliği ortaya çıkmaktadır. Rüyayı gören kişinin düşünce ve yaşam şekli ortaya çıkıyor.

 Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

 Rüyada kıyametin koptuğunu görmek yakın zaman içinde adaletin yerine getirildiğine şahit olmak anlamına geliyor. Bu rüyada rüya sahibinin kişiliği de açıkça ortaya konuluyor. Rüyayı gören kişinin nasıl biri olduğu hakkında bilgi veriliyor. Rüyada kıyametin koptuğunu gören kişi aynı zamanda bir yolculuk hazırlığına başlayacaktır.

 Rüyada Kıyametin Kopması Nasıl Yorumlanır?

 Rüyada kıyametin kopması bir takım olayların meydana geleceği ve bu olaylar sonucunda birçok kişinin gerçek yüzünün ortaya çıkacağı anlamına geliyor. Rüya sahibinin nasıl bir kişiliğe sahip olduğu da u rüya sonucunda ortaya çıkacaktır. Adaletsiz bir ortamın yeniden düzenlenerek adaletin yerine getirilmesi sağlanacaktır. Rüya sahibi bu konuda büyük bir rol oynayacaktır.

 Rüyada Kıyametin en Mutlu Anda Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

 Rüyasında en mutlu olduğu anda kıyametin koptuğunu gören bir kişi kısa süre sonra mutluluğunun sahte olduğunu anlayacaktır. Hayatında büyük ve etkili olaylar ile karşılaşacak ve bu olayları kontrol etmeyi öğrenecektir. Rüyada en mutlu anda kıyametin koptuğunu görmek adaletsiz bir ortamda adaletin sağlandığını ve mutsuz bir hayatın bir süre sonra mutlu bir hale geleceğine şahit olmak demektir.

 Rüyada Kıyametin Gündüz Koptuğunu görmek Nasıl Yorumlanır?

 Rüyada kıyametin gündüz vaktinde koptuğunu gören bir kişi açıkça işlenen bir suça şahit olacaktır. Kendisi de bir süre sonra bu suça dahil olacaktır. Fakat bir süre sonra adaletsiz olan ortamı daha adaletli ve merhametli bir hale getirerek suçunun kefaretini ödeyecektir. Rüyada kıyametin gündüz kopması saklı olan birçok durumu ortaya çıkarmak şeklinde yorumlanıyor.

Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

Rüyada Kıyamet Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Nedir?

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyamet Olduğunu Sanmak Ve Duymak Tabiri

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyamet Olduğunu Sanmak Ve Duymak Tabiri

Rüyada kıyametin koptuğunu görmek, dikkatsizliğiniz veya yanlış tutumunuz nedeniyle zor anlar yaşayabilir veya bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek    

Rüyada kıyametin koptuğunu görmek, geçmişte bir şeyler yaptığınız için kendinizi suçlu hissettiğinizi ve hatanızı telafi etmeniz gerektiğini düşündüğünüzü gösterir. Rüyada kıyametin kopması bir bakıma kişinin kendi kıyameti gibidir. Dinden uzaklaşan, ahlak kurallarını unutan ve hayatını istediği gibi yaşayarak, başka insanlara ne gibi zararlar verdiğini düşünmeyen bir kimse için uyarıcı niteliğinde olan bir rüyadır. Rüyanızın size anlatmak istediklerine kulak vermeli ve yaşan tarzınızı değiştirmelisiniz.

Diğer yandan yaşadığınız bir travma sonrasında size kıyamet kopmuş gibi gelebilir. Fakat yaşadığınız travmanın geçici olduğunu unutmamalı ve yardım almaktan kaçınmamalısınız. Bu travma sizde oldukça büyük etkiler yaratmış olabilir ve hatta bunun farkında dahi olmayabilirsiniz. Bu yüzden psikolojik bir yardım almanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Sanmak

Rüyada kıyametin koptuğunu sanmak, rüyayı gören kimseye bir uyarıdır. Yakın zamanda gerçekleşebilecek zorluklara, problemlere ve sıkıntılara yorumlanır. Bunlar hem maddi hem de manevi konularda yaşanacak olabilir. Ayrıca zor bir dönemden geçen kimselerde kıyametin koptuğunu sanacağı rüyalar görebilir. Bu dönemde kendinizi korumalı ve yanlış işlere kalkışmamalısınız. Rüyanız bu dönemlerin geçici olduğunu ve kıyametin gerçekleşmediğini size anlatmaya çalışmaktadır.

Diğer yandan hayatınızı kökünden değiştirecek bir olay gerçekleşebilir. Bu olaylar silsilesi karşısında cesaretiniz kırılmamalı, korkmamalı fakat aynı zamanda da sakinliğinizi korumanız gerektiğini unutmamalısınız. Hemen tepki vermekten kaçınmalı, bir süre beklemeli, olaylara müdahale etmek için soğukkanlılığınızı korumalısınız. Böylece daha verimli bir şekilde bu olaylardan sıyrılmanın yolunu bulacak, ayrıntıları çok daha iyi bir şekilde görme şansı yakalayacaksınız.

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Duymak

Rüyada kıyametin koptuğunu duymak, hayatla olan bağlarınızın kesildiğine işaret eder. Yaşamış olduğunuz zorluklar ve problemler nedeni ile artık hem insanlardan hem de her tür aktiviteden uzaklaşmış biri haline gelmişsinizdir. Psikolojik olarak bir depresyon sürecinde olmanız muhtemeldir. Öyle ki kıyameti dahi başkalarından duyuyorsunuzdur. Diğer bir değişle görmek yerine duymak, sizin kopukluğunuzu gösteriyor. Hayata dair bir umudunuz ya da yapmaya değer gördüğünüz bir şey kalmamış gibidir. Yine de hayattan bu kadar çabuk vazgeçmemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

Rüyada kıyametin koptuğunu görmek ne anlama gelir? Rüyada kıyametten kaçmak ve kurtulmak ne demek?

Rüyada kıyamet görmek, rüyada kıyametin koptuğunu görmek nedir?

Rüyada kıyamet görmek, rüyada kıyametin koptuğunu görmek nedir?

Rüyada kıyamet koptuğunu görmek; Kişinin korkup sakınması gereken şeylere, adaletin tam tecilli etmesine, insaf ve merhamete, mazlumların zalimlerden öc almasına, insanın alacasının dışa vurup, nasıl biri olduğunun ortaya çıkmasına; Arasat meydanında bulunmak, yolculuğa yorumlanır.

Yalnız kendinin ve eşinin diriltildiğini görmek kişinin zalim olduğuna, Haşir ( öldükten sonra diriltilip toplanılan yer)i görmek şerefli ve hamiyetli kadın ve erkeğe, Surun üfürülmesi salih ve iyi kimselerin kurtulmasına,

Bir beldede kıyametin koptuğunu görmek iyi amel işleyenlerin gayrete getirilmesine, kötü amel işleyenlerin korkutulmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Mahşer.)

Toplumu, ülkeyi ilgilendirecek çok önemli olaydır. Rüyada kiyamet gününü görmek, gören kimseyi kasdettigi masiyet ve çirkin seylerden korkutmaya ve onu günahtan sakindirmaya isarettir.

Kiyamet, adalet, insaf ve mazlumun zalimden intikam almasina isarettir. Rüyada yalnizca kendisi Üzerine kiyamet koptugunu gören kimse, ölür.

Kiyamet gününde Arasat meydaninda durdugunu gören kimse, yolculuga çikar. Bir kimse, yalniz kendisinin hasredildigini ve haniminin da kendisiyle beraber oldugum görse, o kimsenin zalim olduguna isarettir.

Hasir yerini görmek, serefli bir kadina veya çok faydali ve serefli bir adama isarettir. Sura üfürülmesi, salih kimselerin kurtulmasina isarettir.

Bir kimse rüyada bir sehirde veya bir köyde kiyamet koptugunu veya günesin batidan dogdugunu ya da kiyamet alametlerinden birinin çiktigini, hatta sevap ve azabin ayirt edilecegi bir yere gittigini görse, bu rüya, hayirli amelde bulunan kimsenin yaptigi hayirli amellerine sevinmesi için müjde ve bu amellerini daha da artirmasi için tesviktir.

Bir kimsenin kiyamet görmesi kan dökülmek ve halk arasinda fitne, ihtilal. harp, kavga ve çirkin seylerin meydana gelmesi gibi kiyamet alametlerinden olan bir seyin zuhur etmesine isarettir.

Kiyameti görmek hadisi serifle izah buyrulduguna göre, çirkin alametlerin ve kiyamet alametlerinden bir çok seylerin dünyada vaki olduguna isarettir. Bir kimse rüyada kabirlerin yarilip açildigini ve ölülerin kabirlerinden çiktiklanni görse, o yerde adaletin yaygin olduguna isarettir.

Bir kimse kiyametin koptugunu ve onun ahval ve siddetlerini gördükten sonra yine o ahval ve siddetlerin sakinlestigini ve dünyanin önceki haline dönüstügünü görse, bir toplum taraf indan, bir zulmün yapilacagina isarettir.

Bazi tabirciler rüyayi gören muhal olan bir seyi istemekle mesgul olur veya bir günah isler de tövbe etmek hususunda ihmalkar ve tenbellik gösterir, yahut yalan üzerinde israr eder, dediler.

Bir kimse rüyada hesap yerine yaklastigini görse, o kimsenin hayirli bir is yapmaktan gaflet ettigine isarettir. Rüyada hesabinin çok kolay görüldügünü gören sahsin haniminin kendisine sefkat ve merhamet etmesine veya haniminin halinin iyi ve dininin güzel olduguna isarettir.

Hesabinin siddetli olarak görüldügünü gören kimse için, meydana gelecek zarar ve ziyana isarettir. Bir kimse kendisinin hesaba çekildigini, amellerinin teraziye konuldugunu ve sevaplarinin günahlarina agir geldigini görse, o kimsenin çokça sevap ve mükafat bulunduguna isarettir.

Eğer günahlari, sevabina galip gelirse o kimsenin din ve itikadça kötü bir halde bulunduguna isarettir. Bir kimse terazinin elinde oldugunu görse o kimsenin dogru yolda olduguna isarettir. Kendisine bir melegin bir kitap verdigini ve ona “”amel defterini oku”” dedigini görse, o kimsenin hak ve dogru yolda bulunduguna ve dosdogru bir dinde olduguna isarettir.

Rüyada anlayarak sirat köprüsü üzerinde oldugunu, terazi ve amel defterini gören kimseye, insallah ahirette islerinin kolay olacagi ümit edilir.

Bazi tabirciler, rüyada kiyamet koptuğunu gören kimse, düsmanin serrinden kurtulmasina veya kiyametin koptugu görülen sehir veya yerde halk arasinda bir fitnenin çikmasina isarettir.

Rüyada kıyamet kopması ve insanların dirilmesi
Kişinin rüyada kıyametin koptuğunu ve insanların mezarlarından kalkarak mahşer meydanına doğru dağıldıklarını görmesi, halkın menfaatları için çarşı ve pazara dağılıp yayılmalarına, kiminin kâr, kiminin de zarar etmelerine işarettir.

Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın