Roku ilk canlı spor anlaşmasını duyurdu

Roku ilan edildi Salı günü ilk canlı spor hakları paketi, canlı spor yayınının son derece rekabetçi dünyasına adım atan yayın hizmeti için dikkate değer bir hamle oldu.

Roku ve CBS Sports, elektrikli yarış arabalarına yönelik motor sporları şampiyonası serisi Formula E için özel ABD medya ortakları olmak üzere bir anlaşma yaptı. Ocak 2024’ten itibaren Roku Kanalı, canlı ve isteğe bağlı Formula E yarışlarının yanı sıra önemli anlar, tekrarlar, yarış ön izlemeleri, Formula E belge dizisi “Unplugged” ve daha fazlası için yeni akış yuvası olacak.

Roku Kanalı sezon başına 11 yarış yayınlayacak, CBS ise lineer TV ve Paramount+’ta sezon başına beş yarış yayınlayacak. Tüm yarışlar aracılığıyla mevcut olacak Roku’nun yakın zamanda başlattığı spor sekmesi.

Özellikle Roku Kanalı, reklam destekli ücretsiz bir akış hizmetidir, bu nedenle hayranlar 11 Formula E yarışını ücretsiz olarak izleyebilir. Ücretsiz sunum, sporu ABD’li izleyiciler için daha geniş çapta erişilebilir hale getirecek.

Formula E’nin baş medya sorumlusu Aarti Dabas yaptığı açıklamada, “Bu, CBS ve Roku ile yapılan güçlü ve yeni bir ortaklık olup, Formula E’nin izleyici erişimini önemli ölçüde artıracak ve ABD’deki programımızın keşfedilebilirliğini en üst düzeye çıkaracaktır.” “CBS ile devam eden ilişkimizin gücüne değer veriyoruz ve Roku ile güçlerimizi birleştirmekten ve pazar lideri platformlarında Formula E içeriğini güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz.”

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 10. Sezonu 13 Ocak 2024’te Mexico City, Meksika’da gerçekleşecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın