Roblox, geliştirici konferansında göz kamaştıran kullanıcı yapımı oyunları öne çıkarıyor

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Next’in geri dönüşünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Burada konuşmak için başvurun ve buradan sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Etkinlikte ayrıca duyuracağız 25 en iyi oyun girişimi 2024’ün Oyun Değiştiricileri olarak. Bugün başvurun veya aday gösterin!


Roblox platformuna gelen en iyi yeni oyunlardan bazılarını vurguladı geliştirici konferansı bugün San Francisco’da.

Oyunlar arasında Playgrounds Basketball, Eternal Heroes ve Skullbeat yer alıyor. Hem Eternal Heroes hem de Skullbeat bugün alfa formunda oynanabilirken, Playgrounds Basketball önümüzdeki günlerde çıkış yapacak.

Roblox, yeni teknolojiyi deneyen ve Roblox’ta sınırları zorlayan geliştiricileri desteklemek amacıyla oyunlara fon sağladı. Roblox Oyun Fonu, Roblox’ta yeni nesil deneyimler inşa eden yaratıcılara yönelik 35 milyon dolarlık uluslararası bir oyun fonudur. Para, riskin azaltılmasına yardımcı olur ve geliştiricilere rehberlik etmeye yardımcı olur.

Oyun Alanları Basketbol

Oyun Alanları Basketbolda gerçek dünyadaki beş farklı saha bulunur.

Bunlar arasında Basketbol Oyun Alanları da bulunmaktadır. Sabre Etkileşimli. NBA Playgrounds video oyunu serisinin yaratıcılarından orijinal atari tarzı bir basketbol deneyimi.

Bu deneyim, mobilden PC’ye ve konsola kadar platformlarda kusursuz bir ilk kullanıcı deneyimini teşvik eden güçlendiriciler, dev sıçramalar ve akrobatik hareketlerle renkli atari tarzı 2’ye 2 ve 1’e 1 oyun sunuyor. Gerçek dünya şehirlerini temel alan beş konum vardır.

Sabre, 20 yılı aşkın süredir platformdan bağımsız bir video oyunu geliştiricisi olarak World War Z ve SnowRunner gibi orijinal hit oyunlar geliştiriyor.

Sabre’nin iş geliştirme sorumlusu Corey Wade yaptığı açıklamada, “Playgrounds Basketball’u Roblox platformuna getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Sabre’s Playgrounds Sports markası, her yaştan oyuncu için mükemmel bir seçim olduğunu düşündüğümüz atari sporlarını alıp oynamakla ilgilidir. Roblox kullanıcılarının hem tanıdık Oyun Alanları öğelerini hem de bu sürümle oluşturduğumuz yeni özellikleri deneyimlemesi için sabırsızlanıyoruz.”

Her basketbol sahası bir rekabet ve topluluk alanıdır, ancak New York Harlem’deki Rucker Park her şeyi başka bir düzeye taşıyor. Sabre, kalabalıkların her gün toplanıp sosyalleştiği ve olağanüstü yeteneklerin maç üstüne oyun oynadığını izlediği bu ikonik “oyun alanından” ilham aldı. Oyun Alanları Basketbolunu Roblox’un Rucker Parkı yapmaya çalışıyorlar.

Supersolid’den Ebedi Kahramanlar

Ebedi Kahramanlar Roblox'ta alfa biçiminde mevcuttur.
Ebedi Kahramanlar Roblox’ta alfa biçiminde mevcuttur.

Ebedi Kahramanlar çizgi film tarzı 3D animasyona sahip 5v5 arcade takım savaşçısıdır.

rent a car 34

Çeşitli kahramanlar arasından seçim yapabilir, onları özelleştirebilir ve yeteneklerinde ustalaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla takım kurun ve zafere ulaşmak için rolünüzü bulun.

Ebedi Kahramanlar, Roblox’ta piyasaya sürülen ilk ve tek MOBA’dır (çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası) ve şirket, bu türün hayran klasiği League of Legends’ın yanında öne çıkmasını umuyor.

Ebedi Kahramanlar, canlı sanat tarzı ve yüzlerce animasyonlu evcil hayvanı Roblox topluluğunu büyüleyen RoPets’in arkasındaki ekipten Roblox’a geliyor.

Edward Chin, CEO’su Süper katı, bir açıklamada şunları söyledi: ​”Supersolid 10 yılı aşkın süredir oyunlar yapıyor. ” Devam ediyor, ​”Ebedi Kahramanları Roblox’ta başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Bu muhteşem platformdaki oyuncuların oyunda yeni ve şaşırtıcı bir şeyler bulacağını ve bizim oyunu oynarken keyif aldığımız kadar onların da oyunu oynamaktan keyif alacaklarını umuyoruz.”

Supersolid, 2012’den bu yana Apple App Store, Google Play ve Roblox için oyunlar geliştiren, 60’tan fazla kişiden oluşan Birleşik Krallık merkezli bir ekiptir. Roblox’ta yaratmadan önce Güney Kore’nin favori SuperPenguin’leri de dahil olmak üzere çok sayıda ücretsiz mobil hit oyunu vardı.

Supersolid, Roblox’ta 110 milyondan fazla mobil oyun indirmesi ve 45 milyon ziyareti olan Londra merkezli bağımsız bir oyun stüdyosudur.

Kong Orange’dan Skullbeat

Kong Orange’dan Skullbeat

Skullbeat, Felix The Reaper’ın hikaye dünyasında Guitar Hero’dan hepimizin bildiği oyun deneyimiyle birleştirilmiş, çok oyunculu bir otomatik savaş oyunudur. Skullbeat, Felix the Reaper serisinin ikinci oyunudur ve dans eden ölüm ajanını tamamen yeni bir ortama, platforma ve türe taşıyor.

Skullbeat’te, Ölüm Bakanlığı’nda bakanlığın bodrumunda gizli danslar düzenleyen haydut çalışanlardan oluşan bir çetenin üyesisiniz. Stil puanları kazanmak ve rekabeti dans pistinden silip süpürmek için dans hareketlerini hassas bir şekilde planlayabilir, birleştirebilir ve uygulayabilirsiniz.

2011 yılında kurulan Danimarka merkezli Kong Portakalı Felix The Reaper (XboxOne, PS4, Nintendo Switch, PC/Mac ve iOS’ta oynanabilir) ve iOS için Heartbeats – A Galactic Requiem gibi cihazdan bağımsız oyunlarla tanınır. Oyun aynı zamanda Danimarka merkezli Chop Chop Games tarafından da geliştirildi.

Yapımlarıyla Gamescom, SXSW, Danimarka Oyun Ödülleri, Spilprisen ve Nordic Oyun Ödülleri aracılığıyla ödüllere aday gösterildiler. PocketGamer ve Touch Arcade ve çok daha fazlası.

Kong Orange’dan Esben Kjær Ravn yaptığı açıklamada, “Skullbeat’in hayata geçtiğini görmek büyük bir heyecandı, Danse Macabre’nin dinamik yorumumuza gerçekten uyan bir oyun yarattık” dedi. “Bir oyun geliştiricisi olarak, bu seride ikinci bir taksit yapabildiğim için kendimi oldukça başarılı ve şanslı hissediyorum. Bu, benim aklımdaki herhangi bir iyi oyun stüdyosunun altında kükreyen şebekenin ve azmin açık bir kanıtıdır ve artık bunu dünyayla paylaşabiliriz.”

Kjær Ravn şunları ekledi: “Danse Macabre’den ve renkli sanat tarihinden ilham alan bir oyunda çok oyunculu ritim oynanışına tam anlamıyla devam etmek bizim için el ele bir deneyim oldu. Bu yeni Roblox oyunları dalgasının bir parçası olmak gerçek bir patlama oldu. Oyun yapma deneyimimizi yeniden alevlendiren vahşi ve cömert bir topluluğa dahil edildiğimizi gerçekten hissediyoruz. Her şey yeni ama biz hala bildiğimiz şekilde oyunlar yapıyoruz. Çok canlandırıcı.”

Ve Dario Rahimiç Doğrama Oyunları Bir açıklamada şunları söyledi: “Skullbeat üzerinde çalışmak bir patlama oldu. Büyük bir Ritim oyunu hayranı olarak her zaman türe yeni bir soluk getirmek istedim ve Roblox’un bunun için harika bir yer olduğunu düşünüyorum. Roblox topluluğu yeni şeyleri çok benimsiyor ve alfa boyunca bize harika geri bildirimler verdi ve oyunu çok geliştirmemize yardımcı oldu.”

Rahimic şunu ekledi: “Felix the Reaper, çalışmak için harika bir IP ve umarım Danse Macabre’deki bu harika dönüş, hakkını verir. Roblox için bir oyun yaratmanın en büyük değeri, muazzam topluluk desteği ve geri bildirimi, arkadaşların birlikte oynayabilmesinin kolaylığı ve oyunumuzun herhangi bir cihaza sahip hemen hemen herkes için erişilebilir hale gelmesidir.”

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın