recep tayyip erdoğan diploma resmi

rent a car 34

recep tayyip erdoğan diploma resmi bilgi90’dan bulabilirsiniz

İletişim Başkanlığı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite diploması paylaşımı

Erdoğan’ın ‘mezuniyet belgeleri’ paylaşıldı

Erdoğan’ın ‘mezuniyet belgeleri’ paylaşıldı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üniversite mezuniyetine ilişkin olduğunu iddia ettiği bazı belgeler paylaştı.

Erdoğan’ın yükseköğrenim diplomasına sahip olup olmadığı sık sık gündeme gelen bir konu. Hatta Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin tutanağının ‘tam kanunsuzluk’ içerdiği gerekçesiyle seçimin yenilenmesi dahi talep edilmişti. Kamuoyuyla bir diploma örneği paylaşılsa da bunun sahte olduğu öne sürülmüştü.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığa başvuran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneğini istemiyse Erdoğan’ın ‘tartışmalı diploması’ tekrar gündeme geldi.

İletişim Başkanı Altun da Hürriyet gazetesi aracılığıyla bazı belgeler paylaştı.

Paylaşılan ‘diploma’da Erdoğan’ın Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden dört yıllık işletme bölümü mezunu olduğu yazılı.

Mezuniyet tarihi Şubat 1981 olarak belirtilen diplomada rektör olarak Orhan Oğuz’un, dekan olarak Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel’in imzası yer alıyor.

Ancak Altun’un açıkladığı diploma, daha önce paylaşılan ve ‘sahte’ olduğu öne sürülen diplomayla birebir örtüşüyor.

Altun’un açıkladığına göre Erdoğan’a bu okuldan verilen 678 no’lu ve 3 Nisan 1981 tarihli geçici mezuniyet belgesi dönemin dekanı Sinan Artan imzasını taşıyor. Aynı belgenin 677 sayılı olanında Erdoğan imzası ve el yazısıyla, “Geçici mezuniyet belgemin aslını elden aldım” ifadesinin yer aldığı görülüyor.

Altun’un paylaştıkları arasında bir de diploma defteri var.

Bu belgede Erdoğan’ın diploma derecesinin ‘orta’ olduğu belirtilirken, bir diploma numarası da yazılmış.

Bu defterde Marmara Üniversitesi mezunları ve tüm öğretim kadrosunun fotoğraflarıyla sıralandığı öne sürüldü.

Altun, fakülte sekreterliğiyle Rize Askerlik Şubesi Başkanlığı arasındaki bir yazışma olduğunu öne sürdüğü bir belge de açıkladı.

Hürriyet, belgenin fakülte sekreteri Kamuran Orhan imzasıyla askerlik şubesine gönderilen 3 Nisan 1981 tarihli bir yazı olduğunu, okulun 2443 numaralı öğrencisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mezuniyeti bildirildiğini öne sürdü.

Altun, Erdoğan’ın İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni kazandığının belirtildiği 1974 tarihli bir belge de paylaştı.

Haberde, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü’nden şu açıklaması da aktardıldı: “Sayın cumhurbaşkanımızın üniversite yıllarında aldığı bütün derslerin dökümü ve başarı notlarını havi transkript belgeleri, öğrenci fişleri, dilekçeleri, fotoğrafları, askerlik tehiri ve mezuniyet kayıtları gibi olağan öğrencilik ve mezuniyet işlemlerine ilişkin belgeler, diğer mezunlarımızınki gibi üniversitemizde muhafaza edilmektedir.”

Yazı kaynağı : www.diken.com.tr

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasını yayınladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasını yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla adından söz ettiren Ergün Poyraz, Erdoğan’a ait olduğunu üniversite diplomasının aslını yayınladı. Elindeki diplomanın 1994 tarihinde tasdik edildiğini söyleyen Poyraz, yakın dönemde üniversitenin yayınladığı diplomadan farklı bir diploma olduğunu söyledi.

Poyraz’ın iddiasına göre birbirinden farklı her iki diploma da sahte ve bu durumda Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığının düşmesi gerekiyor. Zira, Cumhurbaşkanları 4 yıllık fakülte mezunu olmak zorunda.

Sosyal medya hesabından “bundan bir süre önce Yusuf Halaçoğlu, Tayyip’in tahsil durumu ile ilgili bir mezuniyet belgesi yayınlamış ve eğitiminin CB olmaya yetmeyeceğini söylemişti. Üniversite de aşağıda renkli olan diplomayı yayınlamıştı. Ne garip ki , üniversite Tayyip’e diploma verdim dediği tarihten bir yıl sonra kurulmuştu” diyen Poyraz, “şimdi Tayyip’in 1994 yılında noterden tasdik ettirdiği ve ortaya çıkaramadığı diplomayı da yayınlıyorum” ifadelerini kullandı. Poyraz, 1994 yılında tasdik ettirildiğini söylediği o diplomayı da yayınladı.

Poyraz sözlerini şöyle sürdürdü: “İşin ilginci Tayyip’in üniversiteye gittim dediği yıllarda tam gün İETT’de çalışıyor olması sigorta sicili öyle diyor. Ayrıca MSP Gençlik Kollarında görevli, Emine ile evli, çocukları oluyor… Daha garibi askerde olduğu ilk 15-20 günde de Coşkun Sucuk da çalışıyor görünmesi… Neyse dünyada bir ilk olan bir üniversitenin aynı kişiye iki ayrı diplama vermesine tanık olalım.”

Geçen yıl yaşanan tartışma üzerine Marmara Üniversitesi Erdoğan’a ait olduğunu iddia ettiği şu diplomayı yayınlamıştı:

Daha önce de Erdoğan’ın iki diplomadan da farklı olarak mezuniyet belgesi ortaya çıkmış, mezuniyet belgesindeki çelişkiler de eleştiri konusu olmuştu. İşte o belge:

Odatv.com

Yazı kaynağı : www.odatv4.com

Seçim öncesi diploma yalanı çürütüldü: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite belgeleri yayınlandı

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954’te İstanbul’da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi’nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan’ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Biyografisinin tamamı

Yazı kaynağı : www.tccb.gov.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın