recep tayyip erdoğan defne hastanesi

3d duvar kağıdı

recep tayyip erdoğan defne hastanesi bilgi90’dan bulabilirsiniz

Erdoğan’ın temel atma törenine katıldığı hastanenin, olmayan temeli söküldü!

Erdoğan'ın temel atma törenine katıldığı hastanenin, olmayan temeli söküldü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Hatay’ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katıldı. Sosyal medyada hastane temel atma töreni sonrası paylaşılan fotoğraf ise tartışma yarattı. Fotoğrafta, beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görüldü.

Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin yapılması planlanan bölgede, birkaç metrekarelik inşaat demiri ve üstüne dökülmüş çimento bulunduğu göze çarptı. Bunlara ek olarak dünkü temel atma töreninde fon olarak kullanılan Cumhurbaşkanlığı logolu bir panonun alandan kaldırılmadığı belirlendi.

Bölgede herhangi bir inşaat çalışmasının olmadığı görüldü. Sosyal medyaya düşen görüntüler sonrası, proje çalışanı olan iki kişi gelenlerin fotoğraf çekmesini engellemek üzere bölgede görevlendirilmiş. En kısa sürede inşaatın başlayacağını belirten çalışanlar, izinsiz fotoğraf çekilmemesini istiyor. Çalışanlar ayrıca hastane temelinin çelikten yapılacağı bilgisini de sözlerine ekliyor.

HASTANE İÇİN ÇALIŞMA YOK

Defne Yeni Devlet Hastanesi ilçenin Bostancık Mahallesi’nde yapılacak. Hastane yapılması planlanan arazi, deprem öncesi de kullanılmayan bir alandı.

Alanda dün yapılan temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arsuz, Hassa ve Belen’de devlet hastanelerini tamamlayarak hizmete aldık. Salgında acil durum hastaneleri inşa ettiysek Hatay’da da bunu yapacağız. Bugün 400 yataklı Antakya, 600 İskenderun, 200 yataklı acil durum ve 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi’nin temellerini atıyoruz. Antakya Hastanesi’ni 10 Mayıs’ta hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TEMEL’ VE HASTANE TABELASI KALDIRILDI

Sendika.org sitesinin yayınladığı görüntülerde temelin gündem olmasının ardından kaldırıldığı yer aldı. Dün asılan hastane tabelasının da yerinden söküldüğü görüldü. 

Yazı kaynağı : kocaelihalkgazetesi.com

Erdoğan’ın övgüler yağdırdığı hastane temeli kayıplara karıştı: Yılan hikayesi gibi…

Erdoğan'ın övgüler yağdırdığı hastane temeli kayıplara karıştı: Yılan hikayesi gibi...

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Erdoğan’ın dün Hatay Defne’de hastane temeli attığı yerin son halini paylaştı. Erdoğan’ın temel atma törenindeki yayın görüntülerinde geniş açı kullanılmamıştı.

Turhan Çömez’in paylaştığı fotoğrafta, temel atma töreninde ekrana yansıtılan görüntülerin nasıl bir yanılsama olduğu ortaya çıktı.

Geniş açı ile çekilen fotoğrafta, Erdoğan’ın beton döktüğü yerin aslında temsili bir nokta olduğu görüldü. Konuyla ilgili Twitter’dan paylaşım yapan Turhan Çömez, “Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar.” dedi.

ŞOVLARA ALET EDİLEN TEMEL KAYIPLARA KARIŞTI

Söz konusu hastane temelinin, gün içinde bölgeye gönderilen iş makineleriyle kaldırıldığı öğrenildi.

Erdoğan dün, Hatay İskenderun’da Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni’nde konuşma gerçekleştirdikten sonra kameralar karşısında temel atılmıştı. Temel atma töreni kapsamında ilk betonu döken Erdoğan, “Görüldüğü gibi deniz kumu değil haa!” demişti.

Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

Erdoğan’ın Hatay’da attığı hastane temelinin görüntüsü sosyal medyada tepki topladı

Erdoğan'ın Hatay'da attığı hastane temelinin görüntüsü sosyal medyada tepki topladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan dün Hatay‘da ‘Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni’ne katıldı. Burada yaptığı konuşmanın ardından Erdoğan, 7 ayrı bölgede temeli atılacak bölgelere canlı bağlantı yaptı.

Programda ilk olarak TOKİ konutlarının temelinin atıldığı törende, sıra devlet hastanelerine geldi. Daha önce geniş açıyla çekilen beton dökümü, İskenderun Devlet Hastanesi, Defne Devlet Hastanesi ve Antakya Devlet Hastanesi’ne geldiğinde dar açıyla ekrana verildi.

GERÇEK, GENİŞ AÇILI FOTOĞRAFTA ANLAŞILDI

Temel atma programın ardından ise Defne Devlet Hastanesi’nin, temelinin atıldığı alanın görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Canlı yayında dar açıyla yayınlanan görüntülerin geniş açıyla çekilen fotoğrafında bir miktar demirin bulunduğu küçük bir alanda betonun döküldüğü görüldü.

Defne Hastanesi’nin temelinin atıldığı yerin son halini paylaşan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, “Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar” dedi.

Yazı kaynağı : www.izgazete.net

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın