PUBG Mobile hile önleme sistemini duyurduPUBG Mobile duvar hilesi olarak bilinen X-Ray kullanımı ile etkin bir halde savaşım etmek için geliştirilen, en son güvenlik önlemi Fog of War anti-hile sistemini resmi olarak tanıttı. Bu gelişmiş hile karşıtı teknolojiyi kullanan ilk mobil oyun olan PUBG Mobile, kontrol aşamasında yüzde 50’nin üstünde bir düşüş sağlayan bu sistem ile battle royale maçlarındaki hileyi azaltmak için çalışmalara başladı. Hile önleme uygulaması yavaş yavaş yürürlüğe girdikçe, hile kullanımına son vermek için sistem optimizasyonuna devam edecek.

Mobil oyunlarda türünün ilk örneği olan Fog of War, bir oyuncunun almış olduğu oyun bilgilerini sınırlayan ve oyuncuları görüş alanı haricinde yada duvarların, nesnelerin arkasında görme yeteneklerini engelleyen gelişmiş bir hile önleme sistemidir. Fog of War sistemi öncelikle PUBG Mobile’ın dev gibi haritalarındaki bütün binaları ve araziyi tarıyor.

Sistem dahili hesaplamalar yoluyla, oyuncunun neyi görmesi icap ettiğini akıllıca belirliyor ve son olarak, sunucudan oyuncuya, yalnızca belirlenen detayları gönderiyor. Görülmemesi ihtiyaç duyulan The Fog of War anti-cheat system is here! ?️” width=”696″ height=”392″ src=”https://www.Youtube.Com/embed/tS7Rkquy6Zc?Feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen>

Fog of War, sistemi test edilmesi ve geliştirilmesi için daha ilkin belirli haritalarda sınırı olan kapasitede sunuluyordu. Sınırlı kullanım esnasında, Fog of War hile önleme sisteminin devreye girmiş olduğu maçlarda, x-ray imaj hile raporlarının sayısı yüzde 50’den fazla azaldı ve önemli bölgelerde rapor oranı yüzde 62’ye kadar düştü.

PUBG Mobile, büyük ve aleni haritalarda bu tür bir emniyet önlemi tatbik eden hayattaki ilk mobil oyun oldu. Giderek daha kapsamlı hâle gelecek olan Fog of War hile önleme sistemi, PUBG Mobile’ın oyun modlarında kademeli olarak yayınlanacak.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın