PSVR 2 Tokyo Oyun Fuarı’nda görücüye çıkacakSony’nin yeni sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR 2 (PSVR 2) ile alakalı bilgiler adeta lokma lokma paylaşılıyor. Resmi duyurusu hemen hemen yapılmasa da, yakında bu başlığı deneyimlemek olası olacak. Capcom, Tokyo Oyun Fuarı’nda Resident Evil Village demosu için PSVR 2 kullanacağını açıkladı.

PlayStation Japonya Twitter hesabından meydana getirilen paylaşımda, “Bu kullananların PlayStation VR 2’yi deneyimlemesi için ilk fırsat olacak” ifadesi yer ediniyor. Capcom’un paylaşımında ise “Dmitrescu Kalesi’nin bir kısmında oynayarak en üst seviyede ‘derine dalmayı’ deneyimleyin” cümlesi bulunuyor.

Sony’nin yeni sanal gerçeklik başlığını şimdiye kadar sadece geliştiriciler kullanabilmiş durumda. Dolayısıyla Tokyo Oyun Fuarı’ndaki bu fırsatın fazlaca hususi bulunduğunu belirtmek gerekiyor. 2023’ün başlarında satışa sunulacağı açıklanan PSVR 2 için bu yıl bitmeden özel bir faaliyet düzenlenmesi planlanıyor.

PSVR 2’nin ilk kez reel anlamda gün yüzüne çıkacağı Tokyo Oyun Fuarı 15 Eylül’de başlayacak ve üç gün boyunca devam edecek.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın