PSVR 2 ilk PSVR’ın oyunlarını desteklemeyecek

PSVR 2 ilk PSVR’ın oyunlarını desteklemeyecekPSVR 2 önümüzdeki yılın başlarında oyuncularla buluşacak. Sony şimdiden yeni nesil sanal gerçeklik başlığı için heyecan inşa etmeye başlamış durumda. Sanal gerçeklik başlığı ilk defa bu hafta arasında Tokyo Oyun Fuarı’nda görücüye çıkacak. Buna ek olarak, platform için hazırlanan bazı oyunlar da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde gösterilmişti.

Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik başlığından gelen son haberler ise aktörleri üzecek türden. PlayStation’ın resmi podcast‘inde konuşan platform deneyiminden görevli kıdemli başkan yardımcısı Hideaki Nishino, PSVR oyunlarının PSVR 2’de oynanamayacağını deklare etti. Nishino, bunun yeni nesil konsolun yeni bir sanal gerçeklik deneyimi taktim etmek amacıyla tasarlanmasından kaynaklandığını belirtti.

Nishino sözlerine şöyle devam etti: “PSVR 2 oldukca daha gelişmiş özelliklerle gelecek. Bunlar arasında dokunsal geri bildirim verebilen ve uyarlanabilir tetik tuşlarına sahip yeni kumanda, iç dış seyretme, göz takip edeni, 3D ses ve 4K HDR desteği benzer biçimde özellikler kullanıcıları bekliyor. Bu da PSVR 2 için oyun geliştirmenin orijinal PSVR için oyun hazırlamaktan fazlaca daha farklı olacağı anlamına geliyor.”

PSVR’da oynanabilen birtakım oyunların yeni versiyona geleceği daha önce doğrulanmıştı. Ancak son açıklamanın yine de oyun severler için üzücü olduğu söylenebilir. Sony’den meydana getirilen izahat, PSVR 2 alanların eski oyunlarını oynamak için eski konsollarını da saklaması gerektiği anlamına geliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın