Playtika, mobil oyun yapımcısı Innplay Labs’ı 300 milyon dolara kadar satın alacak

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Next’in geri dönüşünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Burada konuşmak için başvurun ve buradan sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Etkinlikte ayrıca duyuracağız 25 en iyi oyun girişimi 2024’ün Oyun Değiştiricileri olarak. Bugün başvurun veya aday gösterin!


Playtika satın almayı kabul etti Innplay Laboratuvarlarıİsrail’de bir mobil oyun stüdyosu olan 80 milyon dolar ve 300 milyon dolara kadar ön ücret karşılığında.

Anlaşma, İsrail merkezli Herzliya’nın bu çeyrekteki ikinci satın alımı oldu Playtika Holding, halka açık bir şirket. Temmuz ayının sonunda, Playtika, Youda Games’i de satın aldı 165 milyon dolara kadar. Bu anlaşma da aynı yapıya sahipti; peşin bir satın alma fiyatı vardı ve satın alınan firmanın mali hedeflerine ulaşması durumunda ödenen bir ikramiye vardı.

Playtika, Innplay Labs’ın satın alınmasını Luck Battle türündeki varlığını genişletmek ve stüdyonun büyüleyici oyun deneyimleri yaratma konusundaki uzmanlığından yararlanmak için bir fırsat olarak görüyor. Playtika, LiveOps yeteneklerinden ve tescilli teknolojisinden yararlanarak Innplay’in oyunlarında sürdürülebilir, uzun vadeli büyüme sağlamayı hedefliyor. endüstri.

rent a car 34

Playtika CEO’su Robert Antokol yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Innplay Labs’ın satın alınması, gelecek vaat eden ve yenilikçi bir büyüme serisiyle portföyümüzün bir başka stratejik genişlemesini temsil ediyor. Uzmanlığımızı Innplay’in yetenekli ekibiyle birleştirmenin oyuncularımıza olağanüstü oyun deneyimleri sunacağına inanıyoruz.”

2019 yılında kurulan Innplay Labs, Animals & Coins ile kendini kanıtlamıştır.

Innplay Labs CEO’su Ore Gilron yaptığı açıklamada, “Innplay Labs, yeni nesil mobil oyunu şekillendirme hedefiyle kuruldu” dedi. “Dört yıl sonra, yetenekli, yüksek vasıflı oyun operatörlerinden oluşan güçlü ekibimiz, izleyicilerimize benzersiz derecede eğlenceli bir oyun deneyimi sunan, zengin ilgi çekici içeriğe sahip olağanüstü bir oyun ürünü yaratmak için tutkularını bir araya getirdi. İleriye baktığımızda, Playtika’nın güçlü sıradan oyun portföyünün bir parçası olmanın Innplay Labs’i yeni boyutlara taşıyacağına inanıyoruz.”

Vgames’in kurucusu Eitan Reisel sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Innplay Labs’in en büyük yatırımcılarından biri olan Reisel, yaptığı açıklamada “Daha iyi bir sonuç isteyemezdim” dedi. “Vgames’e yönelik vizyonum her zaman gelişen oyun ekosistemini geliştirmek olmuştur ve bu anlaşma, bu yolculukta önemli bir kilometre taşıdır. Bu satın alma, Innplay’in inanılmaz yeteneğinin, odağının ve hızlı büyümesinin bir kanıtıdır ve sektörümüzün güç merkezi olan Playtika ile güçlerini birleştirmelerinden heyecan duyuyorum.”

Teklif edilen satın alma alışılagelmiş kapanış koşullarına tabidir. Playtika, tamamlandığında Innplay Labs ile birlikte Animals & Coins’in markasını da değiştirmeyi planlıyor.

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın