philips airfryer xxl patates kızartması hangi ayarda kullanılır

philips airfryer xxl patates kızartması hangi ayarda kullanılır bilgi90’dan bulabilirsiniz

Ev yapımı patates kızartması

Airfryer'da Patates Kızartması (Videolu Tarif) - portakal ağacı

Airfryer Patates Kızartması

Airfryer Patates Kızartması

4.9 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

Airfryer patates kızartması tarifi: Airfryer’da patates kızartması en kolay nasıl yapılır?

Airfryer patates kızartması tarifi: Airfryer'da patates kızartması en kolay nasıl yapılır?

Bu tarif ile airfryer kullanarak hep birlikte lezzetli patates kızartması hazırlayacağız. Patates kızartmasının, pratik bir atıştırmalık olarak masanızda yerini alırken lezzetiyle de herkesi büyüleyeceğine şüphe yok. Bu tarifi deneyin ve patates kızartmalarının tadına varın. Şimdiden afiyet olsun!

1 porsiyon patates kızartmasının kalori miktarı yaklaşık 200-250 kaloridir. Bu miktar, patateslerin kaplandığı bitkisel yağ miktarına ve tüketim şekline göre değişebilir. Daha fazla bitkisel yağ kullanıldığında veya patatesler sıcak mayonez veya soslarla tüketildiğinde kalori miktarı artabilir.

Bu tarifin hazırlama süresi, patateslerin soyulması, dilimlenmesi ve bitkisel yağ ile kaplanması işlemleri dahil edildiğinde yaklaşık 20-25 dakikadır.

Bu süreler, ortalama bir airfryer modeli ve ortalama boy patatesler kullanıldığında geçerlidir. Eğer daha büyük boy patatesler kullanırsanız, hazırlama süresi de bu doğrultuda artabilir. Ayrıca, daha fazla bitkisel yağ kullanırsanız, patatesler daha fazla süre boyunca pişecektir.

Tarifin adımlarını uygularken, hazırlama süresini kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayarak deneyebilirsiniz. Eğer ilk denemede hazırlama süresi doğru görünmüyorsa, ikinci denemede değişiklik yaparak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sayede, en lezzetli patates kızartmasını en kısa sürede yapabilirsiniz.

Bu tarif, 2-3 kişi için geçerlidir. Eğer daha fazla patates kızartması yapmak isterseniz, malzeme ve ölçüleri orantılı olarak artırmanız gerekebilir. Örneğin, 4-6 kişilik için 4-6 patates ve 4-6 yemek kaşığı bitkisel yağ kullanabilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.mynet.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın