PC için Google Play Oyunlar artık Avrupa ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuluyor

Google şimdi Windows’ta Android oyunları oynamanıza izin veren bir hizmet olan Google Play Games for PC Beta’yı Avrupa ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılara sunuyor. Şirket, Mart ayında yıllık Google for Game Developers Summit’i resmi olarak duyurdu.

Şirket ilk kez tanıttı 2022’deki program ve üzerinde mevcuttur dünya çapında 50 ülke. Mevcut kullanıma sunma aşaması, Yeni Zelanda’yı ve Avusturya, Belçika, Fransa, İspanya, Hollanda, İrlanda ve Birleşik Krallık dahil 40’tan fazla Avrupa ülkesini içermektedir. Daha önce proje Avustralya, Hong Kong, Japonya, Güney Kore ve ABD dahil 13 ülkedeki oyunculara açıktı.

Bilgisayarda Google Play Oyunlar, kullanıcıların Windows 10’u 4 CPU fiziksel çekirdeği, katı hal sürücüsünde (SSD) 10 GB ücretsiz depolama alanı, Intel UHD Graphics 630 GPU veya benzeri ve 8 GB RAM bulunan bir bilgisayarda çalıştırmasını gerektirir. Özellikle, program hala beta aşamasında olduğundan bu gereksinimler zaman içinde değişebilir.

Google şu anda PC’de Google Play Oyunlar programı kapsamında 100’den fazla başlığa sahiptir ve her ay daha fazlası eklenmektedir. Mart ayında şirket ayrıca bir öykünücüyü piyasaya sürdü geliştiricilerin oyunlarda kolayca hata ayıklaması için. Şirket ayrıca oyun yapımcılarının oyunlarını ayarlamaları ve dağıtmaları için Android Studio ile entegrasyon sunuyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın