Parler, dijital medya şirketi Starboard tarafından satın alınacak, geçici olarak kapatılacak

Parler, ortaya çıkan bir platform Trump döneminin sosyal medya tepkisi, geçici olarak kapatmayı planlayan yeni bir şirket tarafından satın alındı. Yakın zamanda adını Olympic Media’dan değiştiren dijital medya şirketi Starboard, ilan edildi Cuma günü Parler’ı satın aldığını ve sosyal ağın yenilenmiş bir sürümünü başlatmak için geçici olarak kapatmayı planladığını söyledi.

Anlaşmanın mali şartları kapatılmadı. Starboard, satın almanın 2023’ün ikinci çeyreğinin sonuna kadar artacağını tahmin ediyor.

Starboard CEO’su Ryan Coyne, “Parler’in geniş kullanıcı tabanı ve ek stratejik varlıkları, Starboard’un medya ve yayıncılık işimizde agresif bir şekilde gelişmeye devam etmesi için muazzam bir fırsatı temsil ediyor” dedi. basın bülteni. “Parler’deki ekip olağanüstü bir hedef kitle oluşturdu ve bu kitleyi tüm mevcut platformlarımıza entegre etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

2018’de kurulan Starboard, muhafazakar eğilimli American Wire ve BizPac Review platformlarının sahibidir. Coyne, Arlington, Virginia merkezli şirketin yapay zekadaki gelişmelere ve yeni özelliklerin eklenmesinin Parler’ın “desteklenmeyen çevrimiçi topluluklara hizmet vermeye başlamasına” olanak sağlayacağına inandığını söylüyor.

Duyuru, Parler ve Kanye West arasındaki satın alma anlaşmasından aylar sonra geldi. düştü. Sosyal ağ o sırada Parler’ın sahibi ve Ye’nin anlaşmayı kapatmadan “karşılıklı olarak” yollarını ayırdığını söylemişti.

Parler, 2021’de, 6 Ocak ayaklanması sırasında, sosyal medya şirketlerinin ardından popülerliğe yükseldi. twitter Ve Facebook eski Başkan Donald Trump’ı platformlarından yasakladı. Destekçilerinin çoğu Parler’a akın etti. daha az sıkı Topluluk Rehberleri.

Sosyal ağ 1 numaraya yükseldi Ayaklanmadan günler sonra App Store’da, ancak kaldırıldı 8 Ocak 2021’de Google Play’den. Amazon Ve Elma kısa süre sonra Parler’ı da platformlarından kaldırdı. Parler daha sonra denetleme uygulamalarında değişiklik yaptıktan sonra Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında eski durumuna getirildi.

Geçen Eylül ayında Parler, Parlement Technologies olarak yeniden yapılandırıldı ve vizyonunu ana akım sağlayıcılardan alma riski taşıyan işletmelere altyapı sağlamak için bir sosyal medya uygulaması sunmanın ötesine genişletmek amacıyla Dynascale adlı bir bulut şirketini satın aldı.

Parler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok platformdan biridir: Gettr Ve Gerçek Sosyal, kendilerini popüler sosyal medya ağlarına ifade özgürlüğü alternatifleri olarak sağlamlaştırdılar. Parler’ın bir başka rakibi de Twitter olabilir. Elon Musk tarafından satın alındı geçen sene. Satın alma işleminden bu yana, sosyal medya ağı daha gevşek olmak politikalarında ve ayrıca Trump’ı eski durumuna getirdiancak eski başkan henüz hesaptan tweet atmadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın