Oxenfree şimdi bir Netflix oyunu olarak dağıtımda

Oxenfree şimdi bir Netflix oyunu olarak dağıtımdaSevilen bir bağımsız oyun daha Netflix’e geliyor. Bugünkü Tudum etkinliğinde Netflix, ilk çıkışını 2016 senesinde yapmış olan doğaüstü tansiyon oyunu Oxenfree‘nin oyunlar servisi dahilinde oynanabileceğini deklare etti.

Oxenfree‘nin Netflix sürümü, hem iOS bununla birlikte Android’de Netflix abonelerine ücretsiz olarak sunuluyor. Oyun dahilinde 30’dan fazla dilde altyazı desteği de mevcut.

Netflix, mobil oyun tekliflerine devamlı olarak yenilerini ekliyor ve son zamanlarda Into the Breach, Before Your Eyes ve Lucky Luna gibi oyunları ekledi. Ancak Oxenfree özellikle dikkate kıymet, zira Netflix bu oyunun geliştiricisi Night School Studio’yu geçen yıl satın almıştı. Oxenfree, öykü anlatımına odaklanması ve Stranger Things fanatiklerinin ilgisini çekecek havasıyla Netflix için de müsait görünüyor. Devamı da imal aşamasında bulunuyor.

Öte taraftan Netflix, 27 Eylül’de dağıtıma çıkacak Spongebob: Get Cooking ve Desta: The Memories Between oyunlarını da duyurdu. İkinci oyunun geliştiricisi, Monument Valley‘in de geliştiricisi olan Ustwo oyun stüdyosu. Çıkışı için “Yakında” ibaresi kullanılan öteki oyunlar içinde, burun kıvırılmayan Kentucky Route Zero‘nun mobil sürümü ve Netflix dizisi Nailed It‘e dayalı bir pişirme oyunu yer ediniyor.

Netflix geçen yılın sonlarında oyun arenasına giriş yapmıştı. Gelen ilk haberler, şirketin abonelerinin büyük bir kısmını oyunlara yönlendiremediğini işaret ediyordu.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın