osym brans bazinda siralamalar 2023

osym brans bazinda siralamalar 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

KPSS branş bazında sıralama (Güncel) | ÖSYM KPSS branş sıralaması 2023 lisans, ön lisans, ortaöğretim

KPSS branş bazında sıralama (Güncel) | ÖSYM KPSS branş sıralaması 2023 lisans, ön lisans, ortaöğretim

KPSS branş sıralaması 2023 yılında güncellendi. 2022 KPSS’ye giriş yapan Lisans, Ön Lisans, Ortaöğretim mezunları, ÖSYM’nin duyurduğu KPSS branş bazında sıralamaları yakından takip ediyor. Türkiye genelinde başarı durumlarını ve kaçıncı sırada olduğunu öğrenebilen adaylar, tercih öncesi KPSS branş sıralamaları için araştırma yapıyor. Güncellenen 2023 KPSS branş sıralamasına haberimizden ulaşabilirsiniz.

KPSS BRANŞ SIRALAMASI 2023 GÜNCELLENDİ

2022 KPSS lisans, Önlisans ve Ortaöğretim sınavlarının branş bazında sıralamaları güncellendi. Adaylar, sınav sonrası kendileri ile aynı sınava giren adayların başarı durumlarına göre kendi puanını değerlendirme imkanı yakalıyordu.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2022-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendi. Yeni sıralamalar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtıldı.

KPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMAYA NASIL BAKILIR?

Branş sıralamanızı öğrenmek için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine giriş yapmanız, T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle güncellenmiş branş bazında sıralamanızı görüntülemeniz gerekiyor.

Sisteme giriş yaptıktan sonra KPSS Lisans ekranına tıklayıp ‘Branş Bazında Sıralama’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

GÜNCEL KPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS BRANŞ SIRALAMALAR YERLEŞTİRMEYİ ETKİLER Mİ?

Branş bazında sıralamaların yerleştirme sistemine bir etkisi bulunmamaktadır. Bu sıralamalar adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur. Güncellenen sıralamaları incelemek tercih dönemi için faydalıdır. Sıralamalar adayların mezuniyet durumuna göre ikiye ayrılmaktadır.

BRANŞ BAZINDA SIRALAMA NEDİR?

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın