ogretmen mulakat basvurulari 2023

ogretmen mulakat basvurulari 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

MEB 45 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI ne zaman yapılacak, başvurular hangi tarihte? Atama takvimi ile detaylar belli oldu! Öğretmen ataması branş ve kadro dağılımı nasıl olacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu

Öğretmen atamaları 2023 - Sayfa 9 - Memurlara Haber

2023 Öğretmen ataması olacak mı? Öğretmen ataması ne zaman gelecek? İşte, 2023 MEB Öğretmen atama takvimi…

2023 Öğretmen ataması olacak mı? Öğretmen ataması ne zaman gelecek? İşte, 2023 MEB Öğretmen atama takvimi…

2023 Öğretmen ataması olacak mı? Öğretmenler İstanbul Valiliği’nden izin alıp bir araya geldi ve Cumhuriyet’in 100. yılında 100 bin atama talebinde bulundular. Bilindiği gibi geçen yıl 20 bin öğretmen ataması gerçekleşti ve son 20 yılda atanan öğretmen sayısı 750 bin oldu. 2023’ün ilk haftalarında da öğretmenler, atama konusunu gündeme getirdi ve 100 bin atama istediklerini belirten paylaşımlar yapmaya başladılar. Bunun üzerine “Öğretmen ataması ne zaman gelecek?” sorusu aratılmaya başlandı. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geçtiğimiz haftalarda açıklama gelmişti. Bakan Özer’den öğretmen atamalarıyla ilgili yeni bir açıklama da geldi. İşte, 2023 MEB Öğretmen atama takvimi…

2023 ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Öğretmenlerin gündeminde atamalar yer alıyor. Talep edilen 100 bin öğretmen ataması ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Son 20 yılda 750 bin öğretmen atandı. Her yıl öğretmen ataması oldu. MEB çalışmalarını yapar. Gerekli istişareler yapılır alım yapılacağı zaman kamuoyuyla paylaşılır” açıklamasını yapmıştı.

Bakan Özer konu ile ilgili yaptığı yeni bir açıklamada, yeni bir öğretmen atamasında ihtiyaçların belirlenip hangi alanlarda ne kadar ihtiyaç varsa oraya ağırlık vererek bir dağılım ortaya koyacaklarını söyledi.

Özer, 2023 yılında öğretmen atamalarına ilişkin, “Bu yıl da öğretmen atamasını yapacağız mutlaka. Atamalar, branş bazında kontenjan dağılımı ihtiyaç duyulan alanlara göre yapılır. Herkes müsterih olsun, çalışmalarımız tamamlandığında paylaşacağız” diye konuştu.rent a car 34

ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN GELECEK?

2023 yılında öğretmen atamasının ne zaman yapılacağı ve kaç öğretmenin atanacağı henüz belli değil. Fakat MEB öğretmen alımına ilişkin duyurunun Şubat ayında gelmesi bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeler ve resmi açıklamalar olduğunda haberimizde yer vereceğiz.

BAKAN ÖZER’DEN REHBER ÖĞRETMENLERE MÜJDE

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gölbaşı Mogan Uygulama Oteli’nde düzenlenen Akran Zorbalığını Önlemede Bütüncül Okul Yaklaşımı Çalıştayı’nın açılışında rehber öğretmenlere müjdeyişöyle duyurdu:

“Her öğretmen atamasında öncelik verdiğimiz alanlarımız var. Mesela 2022’de okul öncesi eğitime çok büyük ağırlık verdik. Son 20 bin atamanın, 7 bin 503’ü okul öncesi öğretmenlerden oluşuyor. Çünkü öyle bir politikamız var. Sahada sayıyı artırıyoruz, o zaman öğretmen de istihdam etmemiz lazım. Yakın zamanda İçişleri Bakanlığımızla bir çalışmaya başladık. Özellikle bağımlılıklarla mücadeleyle ilgili çok ciddi bir seferberliğe başladık.

Ve hedefimiz iki ay içerisinde yani şubatın sonuna kadar 19 milyon öğrencimizin tamamını, öğretmenlerimizin tamamını ve ilave 5 milyon veliye ulaşarak 25 milyon vatandaşımıza bağımlılıkla ilgili bir farkındalık ve önleyici davranış üretecek destekleyici mekanizmalarla ilgili eğitimleri uygulamaya başladık ve başarılı bir şekilde de gidiyor. Bu ihtiyaçlar, rehber öğretmen ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Onun için 2023 öğretmen atamasında rehber öğretmenlerimize her okulda en az bir tane rehber öğretmen olacak şekilde öncelik vermeyi planlıyoruz.” 

2023 MEB ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Henüz atamalar ile ilgili bir gelişme yaşanmadığı için 2023 MEB öğretmen atama takvimi de açıklanmadı. Öğretmen atamaları ile ilgili duyurular personel.meb.gov.tr adresinden yapılıyor.

2023’TE KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

Gazeteci Engin Pınarbaşlı yaptığı bir sosyal medya paylaşımında; “2022 Yılı KPSS Puanıyla Atanacak Öğretmen Sayısı 40 bin ile 50 Bin Arasında Olacağı Açıklandı.. Hayırlı Olsun” dedi. Fakat konuyla ilgili resmi açıklamalar henüz yapılmadı.

ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Hemen şunu belirtelim ki, yeni öğretmen atama duyurusu yayımlanmadığı için şartlar belli olmadı. Ancak bir önceki alımda başvuru şartları şu şekildeydi:

2023 ZAMLI ÖĞRETMEN MAAŞLARI İÇİN TIKLAYIN

Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

2023 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI: Başvurular ne zaman, nereden yapılacak? MEB atama takvimi 2023

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler