nisan ayı saç kesim günleri 2023

nisan ayı saç kesim günleri 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi | Mart 2023 Saç Kesim Takvimi

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi | Mart 2023 Saç Kesim Takvimi

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir? Ay takvimine göre saç kesimi yaparken ihtiyacımıza göre farklı günler kullanıyoruz biliyorsunuz. Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken bazı küçük kurallarda var. Bu kuralları Mart 2023 takvimin son paragraflarında bulabilirsiniz.       Ay takvimi durağan bir takvim olmadığı için konuştuklarımız sürekli değişip geçersiz hale geliyor. Mart ayında da yine böyle olacak. Bu da her gün ailemize katılan yeni yeni dostlarımız için kafa karışıklığına neden oluyor. Epilasyonda olduğu gibi burada da saç kesim takvimi çok işimize yarayacak. Çünkü alternatiflerimizi ve sağladığı yararları inceleyip, Mart ayında da sizin için doğru olan kesim zamanına saç kesim takvimi sayesinde kolayca karar verebileceksiniz.       Önce en çok sorulan soruları cevaplayayım ve bazı tüyolar vereyim; dikkatle incelemeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır ?

Regl döneminde saç kesilir mi? Çok soruluyor bu soru. Çok mecbur olmadıkça kesmeyelim. Geçtiğimiz yıllarda bununla ilgili bir anket düzenlemiştim ve önemli bir katılım olmuştu. Sonuçlar gösterdi ki hepimiz için standart bir etki söz konusu değil. Risk almayan bir grup vardı. Onları çıkardığımızda kalanların hemen hemen yarısı hiç etkilenmediğini yazarken diğer yarı olumsuz etkiyi hemen hissettiğini belirtti. Bendeki etkisi de pek iç açıcı değil, dökülmenin arttığını hissediyorum böyle durumlarda. Dolayısıyla regl döneminde saç kesimi benim için rafa kalktı. Belki ilerleyen zamanlarda bir deneme daha yapabilirim. Dönemsel olarak değişebileceğini düşündürten gözlemlerim var çünkü.

Saç kesiminin benim burcumla ilgisi var mı? Hayır bizim burcumuzla ilgisi yok. Hangi burçtan olursak olalım, yukarıdaki seçeneklerden ihtiyacımıza uygun görüneni takip etmeye başlayabiliriz. Örneğin ben balık burcuyum. Bir dönem aslan burcunda kesim yaptım, şimdi koç burcunu deneyimliyorum ve çok sevdim:) İleride hızlı uzamaya ihtiyacım olursa yay günlerine geçebilirim. Ya da kısa bir model denersem, hızlı uzayıp şeklinin bozulmasını önlemek için başak burcunda yapabilirim saç kesimlerimi.

Üst üste, en az üç kesim ne demek? Bir örnekle açıklarsam daha iyi anlaşılacak sanıyorum. Diyelim ki saçınızın ihtiyacına göre aslan burcunu seçtiniz. Dökülme ya da yıpranma gibi de bir sorununuz var ya da sadece sağlıksız görünüyor. Nisan koç günlerinde ilk kesiminizi yaptınız, ikinci kesiminiz mayıs ayındaki koç gününde olmalı, üçüncüsü de haziran ayında olmalı. Başka bir deyişle üst üste her ay aynı burçta kesim yapmak anlamına geliyor.

Bazı aylarda kesim olmuyor, nasıl üst üste kesim yapacağım, başa mı dönmeliyim? Evet bazı aylarda yarar yerine zarar verebileceği için kesim yapmıyoruz. Maalesef kesim takvimine bakmadan hareket eden arkadaşlarımız bunu saç beyazlaması olarak üzücü şekilde deneyimlediler. Diğer bir etkisi de saçın yapısının bozulması ya da dökülmenin başlaması şeklinde olabiliyor. Bunları düzeltebiliyoruz fakat beyazlama için ne yapılır bilemediğimiz için bu konuda dikkat etmek gerekiyor.       Sonuç olarak bu ayları atlamak kayıp değil kazanç bizim için. İlk uygun ayda “devam” ediyoruz kesmeye.

Üç kesim şart mı? Bazen ve/veya bazı durumlarda şart değil tabi. Örneğin sıradan bir sebeple kesim yapıyorsanız şart değil. Bu çocuklar için de geçerli, yazın sıcaktan dolayı kesim yapmak istiyorsanız tek sefer kesmeniz de yeterli. Fakat çocuk ya da büyük fark etmez sorunlu bir saçsa “en az” üç kesim yapmalısınız. Bunun iki nedeni var:       İlki sonuçların ortaya çıkmasının bazen zaman alıyor olması. Yani ilk ay etki hissetmeyebilirsiniz ama sizin için yine de doğru seçenektir. Sonuç almadığınız için hemen vazgeçer ya da başka seçeneğe geçerseniz bu sizin için kayıp olabilir.       İkincisi ise bunun aslında bir tedavi olması. Nasıl ki bir ilacı belli bir süre kullanmamız hatta tekrar etmemiz gerekiyorsa saçın kesimle tedavisi için de aynı şey söz konusu. Saç iyileşene kadar gerekirse üçlemeleri de tekrar etmeliyiz. Buna üçleme demeyelim de saç iyileşene kadar her ay düzenli kesim diyelim, sayı önemli değil. Zaten hepimizin saçının durumu birbirinden farklı olduğu için sayı vermek mümkün değil. Bu arada saçımıza iyi bakarsak süreç elbette ki kısalacaktır.

Sosyal medyadaki “Ben ne zaman kesim yapmalıyım?” sorusu. Bunu bana da sorsanız deneyimli olan arkadaşlara da sorsanız alacağınız cevap hata yapmanıza neden olabilir. En iyi ve hatasız sonuç için buna sizin karar vermeniz gerekiyor çünkü saçınıza dokunan onu gören, mizacını bilen sizsiniz. Bizimki durumu bilmeden tahmin etmek olur sadece. Doğru olan, yukarıdaki seçeneklere bakmanız, ne işe yaradıklarını anlamanız ve saçınızla doğru seçeneği eşleştirmeniz.

Yine sosyal medyada “ne zamanmış, bugün mü?” sorusu! Eğer size cevap veren yanlış yapmıyorsa bu cevap işinizi görebilir. Fakat kendisi de yanlış anladıysa, en iyi ihtimalle bir sonraki ay düzeltilebilecek bir hata yaparsınız. En kötüsü ise hızlı bir saç beyazlaması olacaktır. İleri yaşlardaysanız sorun olmayabilir tabi ama lütfen çocuğunuzun saç kesimi için başkasından duyduğunuzla yetinmeyin.       Ayrıca ben ya da size cevap veren arkadaşımız sizin ilk kesiminiz olup olmadığını ya da hangi burcu takip ettiğinizi bilemez. Böyle bir durum yine yanlış bir kesime sebep olacaktır. Bir daha düzeltmeniz, başa dönmeniz gerekir (doğru ilacı kullanmak gibi düşünü yine). Bu bir süre karmaşaya sebep olacağından motivasyonunuz bozulabilir ve muazzam bir şifadan mahrum kalabilirsiniz.       Son olarak başkasından öğrenmek aylarınızı alabilir. Kendiniz birkaç kez okuduğunuzda ve doğru soruları sorduğunuzda ilk aydan sistemi kavrarsınız ve bu domino etkisi yapar. Diğer takvimleri anlamak için çaba harcamanız gerekmez. ?       Artık Mart 2023 Ay Takvimine Göre Saç Kesim Takvimi ‘ne geçebiliriz.

Mart Ayı 1.Aslan Burcu Günleri : Bu seçeneği -burcu ne olursa olsun- saç dökülmesi ve kepek sorunu yaşayanlar tercih edebilir. Saçınız işlemlerden zarar gördüyse, yapısı bozulduysa ya da yandıysa bu seçeneği takip edebilirsiniz.     Ayrıca bir süredir saçlarınızın fark edilir biçimde yavaş uzadığını düşünüyorsanız (kaş küsmesinin saçtaki hali) bu seçeneği kullanarak durumu düzeltebilirsiniz. Çünkü sorun, muhtemelen, saç kesiminizin yanlış zamana rastlamış olmasıyla ilgilidir. Saç gürleşmesi konusunda ciddi destek veren bu seçenek, saçların daha sağlıklı, daha canlı olmasını da sağlar.       Çocukların ilk saç kesiminde ve devamında da bu seçenek ilk bakacağımız seçenek olmalı. İstisnaların her zaman olabileceğini göz önünde bulundurursak, bu kesim birkaç kez denemenize rağmen saçlarında değişime sebep olmuyorsa, o zaman “Koç Burcu Günleri” çocuğunuz için deneyeceğiniz diğer seçenek olmalı. Takvimde çocuklar için uygun olan seçenekler bunlar.       Söylediğim gibi, çocukların ilk saç kesimleri aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir. Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır! “Bu kesimin 03 Mart 2023 18.14’ten 04 Mart 2023 19.00’a kadar yapılması uygun olur.” Ayrıca topluluk instagram, facebook, twitter, tiktok vb. sosyal medya hesaplarının sahiplerine tek tek ulaşmadan önce buradan bir uyarı yapmayı uygun bulduk.  Kanunun ilgili maddelerinden sadece biri gereği “1-Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleyen, temsil eden, çoğaltan, değiştiren, dağıtan, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileten, yayımlayan ya da hukuka aykırı olarak işlenen veya çoğaltılan eserleri satışa arz eden, satan, kiralamak veya ödünç vermek suretiyle ya da sair şekilde yayan, ticarî amaçla satın alan, ithal veya ihraç eden, kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran ya da depolayan kişi hakkında bir yıldan beş yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.                  ‼️ Saç kesimi ile ilgili en sık gelen soruları yazımın başında cevaplıyorum. Dikkatlice okunması hem hatasız uygulama hem de hızlı sonuç alınması açısından büyük önem taşıyor.

Mart Ayı Başak Burcu Günleri :Bu seçeneği -burcu ne olursa olsun- kısa saç kullananlar, sürekli dip boyası yapmak istemeyenler ve erkekler tercih edebilir. Çünkü Ay Başak burcundayken yapılan kesim, uzamayı yavaşlatacağı için, saçın şeklini daha uzun süre korur. Aynı şekilde beyaz saçları sebebiyle çok sık dip boyası yapmak zorunda olanlar için de avantajlıdır. Tahmin edeceğiniz gibi sık sık saç kestirmek istemeyen erkekler de bu seçeneği kullanarak kuaför ihtiyaçlarını azaltabilirler.(Bu seçeneği fön ve diğer işlemlerde de (perma vb.) kullanıyoruz.) “Bu ay zararlı konumda olduğu için bu seçeneği kullanmıyoruz!”

Mart Ayı Yay Burcu Günleri : Bu seçeneği -burcu ne olursa olsun- saçının hızlı uzamasını isteyenler tercih etmeli. Fakat asıl sorununuz saç dökülmesi ya da saçın yanık vb.gibi bir probleme sahip olmasıysa bu seçenek size göre değil. Çünkü saçı onarmak, güçlendirmek gibi vaatleri yok.       Bu kesimi üç ay üst üste tekrar etmemiz gerekmez, çünkü tedavi amaçlı kullanmıyoruz. Bu seçenek bazen çok ciddi bir uzama sağlar:) (her zaman olmaz bu), böyle zamanlarda bu fırsatı değerlendirmek gerekir. Yani, yeni bir kesim yapmadan bu uzamayı bir süre değerlendirmek akıllıca olur. Durduğunda yeni bir kesim yapıp, böyle bir süreci yeniden başlatabiliriz  “Bu kesimin 13 Mart 2023 11.30’dan 15 Mart 2023 11.50’ye kadar yapılması uygun olur.” Ayrıca topluluk instagram, facebook, twitter, tiktok vb. sosyal medya hesaplarının sahiplerine tek tek ulaşmadan önce buradan bir uyarı yapmayı uygun bulduk.  Kanunun ilgili maddelerinden sadece biri gereği “1-Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleyen, temsil eden, çoğaltan, değiştiren, dağıtan, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileten, yayımlayan ya da hukuka aykırı olarak işlenen veya çoğaltılan eserleri satışa arz eden, satan, kiralamak veya ödünç vermek suretiyle ya da sair şekilde yayan, ticarî amaçla satın alan, ithal veya ihraç eden, kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran ya da depolayan kişi hakkında bir yıldan beş yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.    !!Saç kesimi ile ilgili en sık gelen soruları yazımın başında cevaplıyorum. Dikkatlice okunması hem hatasız uygulama hem de hızlı sonuç alınması açısından büyük önem taşıyor.

Mart Ayı Koç Burcu Günleri :Bu seçeneği -burcu ne olursa olsun- saç dökülmesini durdurmak isteyen, saç köklerini güçlendirmek isteyen, yeni saçların oluşumuna ihtiyaç duyan herkes deneyebilir. Hemen hemen “Aslan Burcu Günleri” ile aynı özellikleri taşır. Her ikisinde de sonucu net olarak görmek için bir süre devam etmek gerekir kesim yapmaya. Yani sadece bir kez kesip sonuç alıp almadığımıza karar veremeyiz.   Birkaç ay aynı seçenekte saç kesimini tekrar etmeliyiz. Bunu hastalandığımızda ilaç kullanmamıza benzetebiliriz. Tedavi olana kadar devam etmeliyiz. Ben aynı seçenekte en az üç kez kesim yapmanızı öneririm. Sonra dilerseniz başka bir seçeneği deneyebilirsiniz. “Bu ay zararlı konumda olduğu için bu seçeneği kullanmıyoruz!”rent a car 34

Mart Ayı 2.Aslan Burcu Günleri : Bu seçeneği -burcu ne olursa olsun- saç dökülmesi ve kepek sorunu yaşayanlar tercih edebilir. Saçınız işlemlerden zarar gördüyse, yapısı bozulduysa ya da yandıysa bu seçeneği takip edebilirsiniz.     Ayrıca bir süredir saçlarınızın fark edilir biçimde yavaş uzadığını düşünüyorsanız (kaş küsmesinin saçtaki hali) bu seçeneği kullanarak durumu düzeltebilirsiniz. Çünkü sorun, muhtemelen, saç kesiminizin yanlış zamana rastlamış olmasıyla ilgilidir. Saç gürleşmesi konusunda ciddi destek veren bu seçenek, saçların daha sağlıklı, daha canlı olmasını da sağlar.       Çocukların ilk saç kesiminde ve devamında da bu seçenek ilk bakacağımız seçenek olmalı. İstisnaların her zaman olabileceğini göz önünde bulundurursak, bu kesim birkaç kez denemenize rağmen saçlarında değişime sebep olmuyorsa, o zaman “Koç Burcu Günleri” çocuğunuz için deneyeceğiniz diğer seçenek olmalı. Takvimde çocuklar için uygun olan seçenekler bunlar.       Söylediğim gibi, çocukların ilk saç kesimleri aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir. Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır! “Bu kesimin 31 Mart 2023 04.30’dan 02 Nisan 2023 09.00’a kadar yapılması uygun olur.”Ayrıca topluluk instagram, facebook, twitter, tiktok vb. sosyal medya hesaplarının sahiplerine tek tek ulaşmadan önce buradan bir uyarı yapmayı uygun bulduk.  Kanunun ilgili maddelerinden sadece biri gereği “1-Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleyen, temsil eden, çoğaltan, değiştiren, dağıtan, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileten, yayımlayan ya da hukuka aykırı olarak işlenen veya çoğaltılan eserleri satışa arz eden, satan, kiralamak veya ödünç vermek suretiyle ya da sair şekilde yayan, ticarî amaçla satın alan, ithal veya ihraç eden, kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran ya da depolayan kişi hakkında bir yıldan beş yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.       ‼️ Saç kesimi ile ilgili en sık gelen soruları yazımın başında cevaplıyorum. Dikkatlice okunması hem hatasız uygulama hem de hızlı sonuç alınması açısından büyük önem taşıyor.

***

Bu avantajlardan faydalanmak için mutlaka fazla miktarda kesim yapmaya gerek yoktur. 1-2 mm’lik bir kesim bile kötü giden durumu tersine çevirmeye yeter. Bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Tavsiyem, saçınızı ıslatıp büyük ya da küçük tutamlara ayırdıktan sonra saçın tamamından azar azar kesmeniz. Deneyimlerime göre tek bir tutamdan kesmekten çok daha hızlı ve etkili sonuç veriyor. Evde saç kesimi yöntemlerine buradanulaşabilirsiniz. Dilerseniz buradada gözden geçirebileceğiniz saç kesim modelleri bulunuyor.       Ay takvimine göre saç kesimi yaparken kararsız davranmamak gerekir. Yani sonuca ulaşana kadar aynı burçta kesim yapmaktır doğru olan. Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. Çünkü her saç kesimi, rastladığı burcun özellikleriyle yola devam etmenizi sağlar. Kısaca, verdiğiniz komutu sürekli değiştirirseniz gideceğiniz yere ulaşamazsınız.         Unutmayın! Yanlış zamanda yapılan saç kesimi saçın yapısını tamamen bozar. Doğru zamanda yeniden kesim yapılmadan ne iyi beslenme ne vitamin takviyeleri ne de bakım kürleri çözüm olur.         Doğru zamanda yapılan kesimi ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz ve yine ay takvimini dikkate alarak uygulayacağınız bakımlarla desteklemek ise sizi kısa sürede mükemmel sonuca ulaştırır. Pek çoğunuz bunu zaten yaşayarak öğrendiniz ? Aşağıdaki takvimlerden birine ihtiyacınız varsa kısa yollar ekledim, zaman kaybetmeden başlıklara dokunarak hızlıca okuyabilirsiniz?

Tüm yılın Yeni Ay ve Dolunay Takvimi

Tüm yılın Ay Takvimi

Aylık takvimler

Saç Boyama ve Kına Takvimi

Kaş Bakım takvimi

Epilasyon Takvimi

Detoks takvimi

Arınma ve Diyet Takvimi

Hacamat Takvimi

Ameliyat ve Sünnet Takvimi

Tuvalet Eğitimi ve Emzirmeyi Sonlandırma Takvimi

Hatırlatmam hoşunuza gider, işinizi kolaylaştırsa Facebook, Twitterve İnstagramhesaplarım bunlar.          Herkesin deneyimlemesi ve size de şifa olması dileğiyle ?        Önümüzdeki ayın ilk günü, yeni takvimde görüşmek üzere ?

Yazı kaynağı : www.kozmikbakim.net

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi Takvimi-2023 Ay Takvimi

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi Takvimi-2023 Ay Takvimi

Ay takvimine göre saç kesimi takvimi birçok kişi tarafından kullanıldığı için ay takvimine göre bugün şeklinde araştırılmaktadır. Yani ay takvimine göre yapılacak işler içinde saç kesimi önemli bir yerdedir. İhtiyaca göre farklı günlerde saç kesimi yapılmasını öneren ay takvimine göre saç kesimi nedir? Ay takvimine göre saç kesimi ne zaman yapılmalıdır ve etkileri nelerdir sorularının cevaplarını birlikte görelim. Aşağıdaki kurallar kadın saç kesim modelleri için de erkek saç kesim modelleri için de geçerlidir.

Ocak ayı saç kesim günleri 2023, 2023 saç kesim günleri, 2023 saç kesim tarihleri, islama göre saç kesim günleri, saç kesim takvimi 2023 nedir? Astrolojiye göre saç kesimi için ay dönümleri bilinmeli ve bu doğrultuda saç kesimi yapılmalıdır. Yani saç kestirmeden önce ayın durumu bugün nedir diye bakılmalıdır.

Ocak 2023 ay Takvimi saç kesimi günü hangisi?

Ay Takvimi Nedir? Ocak 2023 Saç Kesimi Günü

Ay takvimine göre saç kesimi ve saç kesme günleri: Aslında ay takvimi hakkında bilinmesi gereken en önemli detay durağan olmamasıdır. Bu nedenle bilgiler sürekli değişmekte ve güncellenmektedir. Yani saç kesim ay takvimi bünyesinde şekillenmektedir. Bunun için ay takvimi hesaplama yapılmalıdır.

Bugün sizlere ay takvimine göre saç kesimleri hakkında hemen hemen herkesin en çok merak ettiği önemli soruları cevaplayacağız.

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2023

2023 Ay Takvimine Göre Saç Kesimi; Astrolojide ay takvimine göre saç kestirmek önemlidir. Çünkü saç sağlığı üzerinde büyük etkisi olduğu düşünülür. Yani ay takvimi doğrultusunda saçları kesmen gereken veya kestirmemen gereken günler olduğu belirtilmektedir.

Şubat ayı Takvimi saç kesimi günü hangisi? şubat ayı saç kesim günleri 2023

Her ayın farklı günlerinde saç kesimi yapılmasını öneren ay takvimi konusunda bazı minik kurallar vardır. Bu detayı içeriğimizin sonunda bulabilirsiniz. Yani ay takvimine göre saç kesim günleri ve saç ne zaman kesilmeli sorusu önemlidir.

Adet Döneminde Saç Kesilir Mi? Regl İken Saç Kesilir Mi?

Regl döneminde saç kesilir mi sorusu en çok sorulan sorular arasındadır. Aslında çok mecbur değilsek adet döneminde saç kesilmesi diyanet kaynakları ve ay takvimi tarafından çok önerilmemektedir.

Özellikle ay takvimine göre saç kesimi yapanlar, yani hayata dair riskleri almayan gruptaki kişiler adet döneminde saç kesimi yapmamaktadır.

Mart 2023 ay Takvimi saç kesimi günü hangisi? Mart ayı saç kesim günleri 2023

Bu konuda yapılan anketlerde birçok kişi adet döneminde saç kesiminin negatif etkilerini gördüğünü belirtmiştir.

Örneğin, saç dökülmesi, saçların çabuk yıpranması ve zor uzaması gibi. Ek olarak regl döneminde saç kestirenlerin birçoğu da olumsuz bir etki ile karşılaşmadığını belirtmiştir. Siz de bu konu hakkındaki yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ay Takvimine Göre Üst Üste En Az 3 Kez Saç Kestirmek

Saçların ihtiyacına göre saç kesimi yapılan ay takviminde ihtiyacınıza göre burcu seçmelisiniz. Yani saç dökülmesine veya saçın çabuk yıpranmasına benzer sorunlar nedeniyle doğru güne karar vermelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Saç Kesim Günleri (bu senenin)

Örneğin, kasım ekim akrep gününde ilk saç kesimini yaptırdınız, 2 saç kesimini kasım akrep gününde 3 saç kesimini aralık akrep gününde yaptırmalısınız.

Nisan Ayı Ay takvimi 2023 – Nisan ayı saç kesim günleri 2023

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da bazı aylarda saç kesiminin hiç olmaması gerektiğidir. Çünkü sac kesilmemesi gereken aylarda saç kesimi sonrasında saçların hızlı beyazladığı belirtilmektedir. Ek olarak yasak günlerde saç kesilmesinin saç dökülmesine veya çabuk yıpranmasına neden olduğu belirtilmektedir.

İşte bu nedenle; Örnektir: ekim akrep gününde saç kesimi yaptırdığınız zaman kasım akrep günü sizin için uygun değilse aralık akrep günü kullanabilirsiniz.

Ay Takvimine Göre 3 Kez Arka Arkaya Saç Kesimi Zorunlu Mudur?

Tedavi amaçlı saç kesimi yapılmadığı zaman şart değildir. Örneğin, yaz sıcağından dolayı bebek saç kesimi, çocuk saç veya yetişkin saç kesimi yaptırmak istiyorsanız bir kez kestirmeniz yeterli olacaktır.

Mayıs Ayı Ay takvimi 2023-Mayıs ayı saç kesim günleri 2023

Ancak  ay takvimine göre tedavi amaçlı yapılan yetişkin ve çocuk saç kesimlerinde 3 kez saç kesimi yapmanız gerekmektedir.

Ay Takvimine Göre En Doğru Saç Kesim Dönemi-Su Burcu

Ay takvimine göre su burcu dönemi saçları onarmak, iyileştirmek ve hızlı uzamasına destekleyen dönemdir. Bu nedenle saçların dolgun ve daha bakımlı görünmesini isteyenler su burcu dönemini tercih edebilirler.

Ay Takvimine Göre Saç Kesilmesi Gereken Günler-Ateş Dönemi

Ateş burçları su burçlarının tam tersi en kurak dönemlerdir. İşte tam da bu nedenle ateş döneminde saçlarda uzama olmadığı belirtilmektedir. Yani bu tarihlere dikkat edilmelidir.

Haziran Ayı Ay takvimi 2023-Haziran ayı saç kesim günleri 2023

Saçların hızlı uzaması, daha bakımlı olması ve canlı görünmesini istiyorsanız ateş döneminde saç kesimi yapmamalısınız. Özellikle burada minik bir parantez açmak istiyorum( ateş dönemi epilasyon, ağda ve lazer için en uygun dönemdir)

2023 Ay yılı takvimi önerileri arasında güneş tutulması ve ay tutulmasının olduğu günlerde saç kesilmesi önerilmemektedir. Böylece saçlarınızın üzerinde olumsuz etkiler görülmeyecektir.

 Ay Takvimine Göre Bugün

2023 yılı ay takvimi incelemesi önce ay takvimine göre bugün sorusunun cevabı alınmalıdır. Çünkü ay takviminde dolunay günleri mutlaka bilinmelidir. Böylece en sağlıklı ve olması gereken dönemde saç kesimi yapmış olursunuz.

Dolunay ve Yeni Ay Tarihleri-Dolunay Etkisi

İşte 2023 yılı aytakvimi, dolunay ve yeni ay tarihleri:

Temmuz Ayı Ay takvimi 2023-Temmuz ayı saç kesim günleri 2023

2023 Yılı Dolunay Tarihleri-Dolunay Ne Zaman?

Saçların çok hızlı uzaması için Ay’ın hilal’den tam aya geçiş dönemini kullanmalısınız. Çünkü en doğrusu saç kesimin bu şekilde yapılmasıdır.

Ağustos Ayı Ay takvimi 2023-Ağustos ayı saç kesim günleri 2023

İşte gün gün 2023 Dolunay Tarihleri:

Özellikle ay takvimi ocak 2023 günü dikkate alınmalıdır. şubat 2023 ay takvimi saç kesimi günü bilinmelidir. Ayrıca mart 2023 ay takvimi saç kesimi, nisan 2023 ay takvimi saç kesimi günü bilinmelidir. Ek olarak mayıs 2023 saç kesimi günü, haziran 2023 ay takvimi saç kesimi günü gözden geçirilmelidir.

Aslında haziran 2023 ay takvimi saç kesimi, temmuz 2023 ay takvimi saç kesimi, ağustos 2023 ay takvimi saç kesimi akılda tutulmalıdır. Ayrıca Eylül 2023 ay takvimi saç kesimi, ekim 2023 ay takvimi saç kesimi dikkate alınmalıdır. Özellikle saç sorunları yaşamak istemeyenler aynı şekilde Aralık 2023 ay takvimi saç kesimi doğrultusunda saç kestirmelidir. Böylece daha bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

2023 Yılı Yeni Ay Tarihleri-Yeniay Ne Zaman?

Ay takvimine göre saç kesimi; Saçların yavaş uzamasını isteyenler Ay’ın dolunaydan hilal’e geçtiği dönemi tercih etmelisiniz. Böylece daha bilinçli saç kesimi yapacaksınız.

2023 Yeni ay Tarihleri

Bir önceki makalemiz olan Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım başlıklı yazımızda Balerin topuzu ve Balerin topuzu nasıl yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

Yazı kaynağı : www.tarzkadin.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler