Netflix kendi oyun stüdyosunu kuruyor

Netflix kendi oyun stüdyosunu kuruyorNetflix oyun katalogunu genişletme mevzusunda sırtını ancak üçüncü taraf oyunlara yaslamayacak benzer biçimde görünüyor. Şirket Finlandiya’nın başkentinde bir oyun stüdyosu kuruyor.

Bu stüdyoda “dünya çapında” mobil oyunların hazırlanması ve bu oyunların reklam ya da oyun içi satın alma unsurları olmadan oyuncularla buluşması hedefleniyor. Stüdyodan çıkacak oyunlar hakkında şimdiden somut şeyler olası değil. Netflix stüdyonun dümenini ise daha ilkin Zynga ve EA şeklinde şirketlerde görev yapan Marko Lastikka’ya teslim etti.

Netflix’ten meydana getirilen açıklamada, Helsinki’nin oyun dünyasının en kabiliyetli isimlerini bulmak için uygun bir yer olduğuna dikkat çekiliyor. Netflix’in mart ayında satın aldığı oyun stüdyosu Next Games’in merkezi de Helsinki’de bulunuyor.

Netflix oyun endüstrisinde oldukca etken bir profil çiziyor. Şirket daha ilkin başka oyun stüdyolarını da bünyesine katmıştı. Bunlar arasında Bossfight ve Oxenfree‘nin geliştiricisi Night School Studio da yer alıyor. Ancak firmanın ilk defa sıfırdan bir oyun stüdyosu kurması ehemmiyet taşıyor.

Netflix oyun stüdyosunun ilk ürünlerini görmek için uzun vakit beklemek gerekiyor. Şirketten yapılan açıklamada, bu stüdyonun ilk oyununun yayınlanmasının yıllar alabileceği belirtiliyor. Ancak hem bu hamle bununla birlikte yapılan satın almalar, Netflix’in oyun piyasasına verdiği önemi ve uzun vadeli bir planı uygulamaya koyduğunu gösteriyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın