Netflix Games oyunculara kullanıcı ismi oluşturma imkanı sunuyor

Netflix Games oyunculara kullanıcı ismi oluşturma imkanı sunuyorNetflix Games platformunda oyunculara platform genelinde geçerli olacak kullanıcı isimleri oluşturma imkanı sunuluyor. Şirket, multiplayer oyunlarda çevrimiçi liderlik panolarında gösterilecek bu kullanıcı isimlerinin dağıtımına geçtiğimiz ay başlamıştı. Netflix’ten meydana getirilen son açıklamada, artık hem iOS bununla birlikte Android üstünde kullanıcı isimlerinin oluşturulabileceği belirtildi.

Kullanıcı ismi oluşturma periyodu ise işletim sistemine gore değişiyor. Android’de Netflix’in navigasyon çubuğundaki oyunlar sekmesi üstünden “Netflix oyun adını oluştur” yazısına dokunarak süreç başlatılabiliyor. IOS’te ise Netflix uygulamasında böyle bir sekme bulunmuyor. Oyuncuların bu işi Netflix Games platformundaki bir oyun üzerinden yapması gerekiyor.

iOS kullanıcıları Netflix tarafından sunulan bir oyunu açıp kendi profillerini seçtikten sonrasında karşılarına çıkan ekran üzerinden oyun isimlerini belirleyebiliyor. Eğer bu isim başkası tarafından alınmadıysa oyuncular bu adı kullanmaya başlayabiliyor. Kullanıcı isimlerini ondan sonra değiştirmek de mümkün olacak.

netflix gamesNetflix’in bu yeni hususi durumunun henüz bütün kullanıcılarının erişimine açmadığını belirtmekte fayda var.

Netflix Games platformunu geliştirmek için emekler tempolu şekilde devam ediyor. Platformda Into the Breach benzer biçimde popüler bağımsız oyunları ve Heads Up’ın özel bir versiyonunu bulmak mümkün. Oxenfree‘yi de kataloguna ekleyen firma, önemli bir hamle daha yapmış ve kendi oyun stüdyosunu da kuracağını açıklamıştı.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın