msü sınavına girerken gerekli belgeler 2023

msü sınavına girerken gerekli belgeler 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

MSÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI ÖSYM.GOV.TR 2023 |2023 MSÜ sınav yerleri açıklandı! İşte MSÜ sınav tarihi!

MSÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI ÖSYM.GOV.TR 2023 |2023 MSÜ sınav yerleri açıklandı! İşte MSÜ sınav tarihi!

SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

Konuyla ilgili ÖSYM’den gelen açıklama şu şekilde: 

2 Nisan 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023 Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2023-MSÜ) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Mart 2023 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

2 Nisan 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-MSÜ Sınavı için adaylar, 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

MSÜ sınavı gerekli belgeler 2022: MSÜ sınav belgesi nasıl alınır, renkli olmak zorunda mı?

MSÜ sınav yerleri açıklandı! MSÜ sınav giriş belgesi alma ekranı… MSÜ sınav tarihi ne zaman?

MSÜ sınav yerleri açıklandı! MSÜ sınav giriş belgesi alma ekranı... MSÜ sınav tarihi ne zaman?

MSÜ sınav yerleri açıklandı! MSÜ sınav giriş belgesi alma ekranı… MSÜ sınav tarihi ne zaman?

MSÜ 2023 için geri sayım sürerken sınava kısa bir süre kala çalışmalarına devam eden adaylar, sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağına dair aramalar yapıyordu. ÖSYM beklenen haberi bugün paylaştı. Takvime göre, MSÜ sınavı nisan ayında gerçekleştirilecek. Peki, MSÜ sınav tarihi ne zaman? İşte MSÜ sınav tarihi 2023…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın yeni tarihini açıkladı. ÖSYM tarafından düzenlenen MSÜ 2023 için az bir zamana kala MSÜ sınav yerleri ve sınav giriş belgesi 2023 yılındaki adaylar tarafından beklenmeye başlamıştı. Adaylar heyecanla sınava nerede gireceklerini öğrenmeye çalışıyor.

2023 MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 2 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. ÖSYM Yönetim Kurulunun kararıyla, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay illerinde 2023-MSÜ sınavı, deprem bölgesi olması nedeniyle yapılmayacak.

-Sınav merkezi Malatya olan adaylar Elazığ ilinde,
-Sınav merkezi Adıyaman olan adaylar Şanlıurfa ilinde,
-Sınav merkezi Hatay ve Hatay-İskenderun olan adaylar Adana ilinde,
-Sınav merkezi Kahramanmaraş olan adaylar Gaziantep ilinde sınava alınacaklar.

MSÜ SINAV YERLERİ VE BELGESİ 2023 BELLİ OLDU

Yaşanan deprem felaketi nedeniyle ertelenen MSÜ’nün (Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı) yeni tarihi kısa bir süre önce duyuruldu. MSÜ sınav giriş belgeleri bugün erişime açıldı.

MSÜ SINAV YERİ SORGULAMA EKRANI 2023

MSÜ SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet  adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır. Adaylar, Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılmaktadır.

Adayların, Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurması zorunludur. Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır. Adaylar belge üzerindeki fotoğrafının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç belgede herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır, aksi takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın