Monster Hunter Now, en büyük mobil oyun lansmanlarından biriyle dünya çapında ilk kez sahneye çıkıyor

rent a car 34

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Next’in geri dönüşünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Burada konuşmak için başvurun ve buradan sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Etkinlikte ayrıca duyuracağız 25 en iyi oyun girişimi 2024’ün Oyun Değiştiricileri olarak. Bugün başvurun veya aday gösterin!


Canavar Avcısı ŞimdiOynaması ücretsiz bir mobil oyun olan Pokémon Go ve Monster Hunter’ın yapımcılarının en yeni konum tabanlı oyun işbirliği olarak dünya çapındaki lansmanına çıkıyor.

CapcomMonster Hunter serisi bugüne kadar 90 milyondan fazla kopya sattı ve Japon oyun yapımcısı, Pokémon Go, NBA All-World, Pikmin Bloom ve Ingress Prime’ın yaratıcısı Niantic ile iş birliği yaptı. Hepsi Niantikoyunlarında konuma dayalı oynanış ve bazılarında artırılmış gerçeklik özelliği bulunur.

Sevimli yaratıkları aramak yerine, dünyanın dört bir yanındaki sokakların, parkların ve mahallelerin gerçek dünyasındaki canavarları bulmak için akıllı telefonunuzu kullanacaksınız. Daha sonra onlarla tek başınıza veya grup halinde savaşacaksınız.

Oyun App Store ve Google Play’de mevcuttur. İlgilenen oyuncular, oyunun yaklaşan kapalı beta testlerine seçilme şansı için şimdi Monsterhunternow.com adresinden kaydolabilirler.

Diablos, Monster Hunter Now’da ölümcül.

Niantic CEO’su John Hanke yakın zamanda düzenlediği basın toplantısında, gerçek dünyada canavar avlamayı hayal eden herkes için Monster Hunter Now’ın bu fanteziyi hayata geçirdiğini söyledi. Oyunun yapımının dört yıl sürdüğünü söyledi. Tasarımın amacı oynaması kolay, ustalaşması zor bir şey yaratmaktı.

Hanke, Niantic’in, hızlı aksiyonlu çok oyunculu savaşlara sahip olacağı için oyunun gerçek zamanlı savaş açısından önceki diğer Niantic oyunlarından daha ileri gideceğine inandığını söyledi. Diğer oyunculara katılmanın sorunsuz olduğunu ve bunun aksiyon ve çok oyunculu oyunların yeniden düşünülmesini temsil ettiğini ekledi. Oynadım ve diğer mobil oyunlardan farklı, eğlenceli bir deneyim olduğunu gördüm.

Nasıl çalışacak?

Canavarların izini sürebilir ve savaşı onlara taşıyabilirsiniz.

Bir avcı rolünü üstlenen oyuncular, dünyadaki en vahşi canavarları alt etmek için diğer oyuncularla birlikte hareket edecek ve heyecan verici deneyime sosyal bir unsur katacak. Niantic, oyunun destansı canavarlarla yüzleşmeyi ve arkadaşlarıyla onlarla savaşmayı hayal eden herkese yönelik olduğunu söyledi.

Niantic Tokyo stüdyosunun kıdemli yapımcısı Sakae Osumi, bir basın brifinginde oyunun gerçek dünyadan bir avcılık aksiyon rol yapma oyunu olduğunu, oyuncuların ortakları Palico ile birlikte silah ve zırh yapımına yönelik malzemeler bulmak için gerçek dünyayı keşfedeceklerini söyledi. Hem seriyi bilenlere hem de seriye yeni başlayanlara yöneliktir.

“Bu, bizim oluşturduğumuz eski sosyal avcılık aksiyon oyunuyla ilgili, gerçek dünyaya giden ve görkemli canavarlarla karşılaşan bir avcı olmanızla ilgili” dedi.

oyun

Bu, samuray kılıcıyla yere indirilen dev bir kurbağa.

Oyuncular canavarların yaşam alanlarını araştırabilir ve arkadaşlarıyla ekip oluşturarak canavarları avlayabilirler.

Oyunda, Monster Hunter’ın merkezi yönetim birliği olan avcı loncasında çalışan bir avcı rolünü üstleniyorsunuz. Görevleriniz insan yerleşimlerini korumak, doğanın dengesini korumak ve canavarlar üzerinde araştırma yapmaktır. Avcılar tek başlarına veya dört kişiye kadar gruplar halinde oynayabilirler.

Avcılar beceri ve deneyim kazandıkça lonca onlara bir avcı rütbesi atar. Avlanmaya başladıkça avcılar rütbeleri yükselir. Mücadele sadece statik değildir. İyi hasar vermek için komboları kullanmalısınız ve canavar saldırılarını engellemek için kalkanınızı kullanmalısınız.

Üstelik Niantic’in, gerçek dünyada, yerel parkınızda, mahallelerinizde, ofisinizde, günlük hayatınızda ziyaret ettiğiniz tüm yerlerde yepyeni bir canavar avlama deneyimi yaratarak bunu bir adım daha ileri taşımak istediğini söyledi. hayat ve ötesi. Kendinizi veya ekipmanınızı güçlendirmek için gerçek dünyadan materyaller toplayabilirsiniz. Donanımınızı yükseltebilirsiniz. Her dövüş belki 75 saniye sürecek. Bu, PC ve konsol oyunlarındaki 10 dakika ila 30 dakikaya kıyasla oldukça kısa.

Monster Hunter Now akıllı telefonlarda oynanabildiği için arkadaşlarınızı kolayca katılmaya davet edebilirsiniz. Niantic ve Capcom, arkadaşların mesafe açısından nerede olabileceğine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Şu anda oyun kumandalarını desteklemeye yönelik bir plan bulunmamaktadır.

Oyun, oynaması ücretsiz bir gündelik oyun olacak ve oyunda satın alabileceğiniz öğeler var. Oyunda tanıdık karakterler ve yeni karakterlerin bir karışımı olacak, hikayeler ve görevler olacak.

Oyun kazan-kazan oyunu değil, Gacha ya da kör ganimet kutuları da yok. Oyunda yaptığınız satın almaların çoğu avcılığa ve keşfe destek amaçlıdır.

Ayrıca istediğiniz zaman ve yerde oynayabilirsiniz. Mesela Monster Hunter Now’da Paintball adında bir eşya var. Karşınıza çıkan bir canavarın üzerinde Paintball kullanarak canavarı evinize getirip tek başınıza ya da bir başkasıyla birlikte avlayabilirsiniz. Üstelik oyunu oynamadan dolaşırken bile arkadaşınız, yanından geçtiğiniz canavarları Paintball ile işaretleyebilir, böylece eve döndükten sonra bile onları avlamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Niantic’in Lightship platformu üzerine inşa edilen Monster Hunter Now, gerçek dünyayı fantastik ve vahşi yaratıklarla kaplayan konum tabanlı teknolojiyi ve AR’yi kullanıyor.

Lansmanda altı silah türü mevcut olacak ve malzemeleri toplayarak yenilerini üretebilir ve seviyelerini yükseltebilirsiniz (aynı zamanda yeni ve daha iyi zırhlar). Farklı öğelerin belirli canavar türlerine karşı güçlü yönleri vardır. Daha fazla hasar vermek için saldırılarınızı şarj edebilirsiniz ancak karşı saldırılardan kaçmanız gerekir.

Menzilli bir silahla bir canavarın dikkatini dağıtabilir, yoldaşlarınız farklı yönlerden saldırırken canavarı dışarı çekebilirsiniz. Ve canavarın türüne göre cephaneyi değiştirebilirsiniz.

Monster Hunter mirası

Monster Hunter Artık almanız için kaynakları gerçek dünyaya serpiyor.

Monster Hunter, Capcom’un en popüler video oyunu serisidir ve tüm zamanların en popüler aksiyon rol yapma oyunu serilerinden biridir. Capcom için Monster Hunter serisinin yapımcısı Ryozo Tsujimoto, düzenlediği basın toplantısında oyunun Monster Hunter dünyasına ve dövüşlerine odaklanılmasıyla diğer Niantic oyunlarından öne çıkacağını söyledi. AR oynanışı şu anda test oyuncuları için kullanıma sunuluyor.

Tsujimoto, Monster Hunter Now’ın, ister uzun süredir Monster Hunter oyuncusu olun, ister bir süredir oynamayan biri, hatta seriye yeni başlayan biri olun, herkesin kendi hızında eğlenmesi için tasarlandığını söyledi.

Yeni özellikler

Monster Hunter Artık üç oyuncunun canavarlara karşı bir araya gelmesine izin veriyor.

Canavarlar çok çeşitlidir. Jyuratodus ıslak ve bataklık bölgelerde bulunur. Savunma amacıyla kendini çamurla kaplıyor. Ve avcıları yavaşlatmak için çamur püskürtür ve onları sıkışıp bırakarak onları saldırıya karşı savunmasız bırakır. Diablos’un saldırganları sersemletebilecek güçlü bir kükremesi vardır. Büyük Girros zehiri tükürür.

Avcılar ayrıca, avcılarla onları savaşta desteklemek için bir anlaşma yapan Felynes olan Palicoes’tan da yardım alır. Adventure Sync açıkken oyun oynarken ve seyahat ederken kaynakları toplamanıza yardımcı olacaklar.

Haritada, bulunduğunuz yerin haritasını kuşbakışı görmek için ekranı sıkıştırabilir ve ardından yürüyüp daha büyük canavarlara doğru gidebilirsiniz. Bataklık, orman ve çöl dahil farklı biyosferleri keşfedebilirsiniz. Bu ortamlar her 24 saatte bir değişiyor.

Ayrıca gerçek dünyadaki konumunuza dağılmış toplama noktalarından cevher, canavar kemikleri ve bitkiler gibi malzemeleri de bulabilirsiniz. Ayrıca zaman içinde ekipmanınızı da iyileştirebilirsiniz.

AR kamerayla, gerçek dünya çevrenizde görkemli canavarlar tam önünüzde beliriyor. Onlarla etkileşime girebilir, tepkilerini görebilir ve sosyal medyada kolayca paylaşımda bulunabilirsiniz. QR veya arkadaş kodunu kullanarak arkadaş edinebilir veya davet kodunu kullanarak yeni oyuncular edinebilirsiniz.

Canavarlar için AR fotoğraf modu, artırılmış gerçeklik için büyük bir test olacak. Bu modda avladığınız canavarların fotoğraflarını çekebilirsiniz. Pil ömrünü sordum ancak geliştiriciler kalite ile pil ömrünü dengelemek için optimize etmeye çalışacaklarını söyledi.

Sıradan bir seyirci

Büyük Jagras kılıcı.

Konsol ve PC oyuncularının aksine, mobil oyunun izleyici kitlesi muhtemelen sıradan ve çok daha geniş olacaktır. Dolayısıyla bu tür bir oyunun küresel pazarda nasıl bir performans göstereceğini zaman gösterecek. Amaç daha fazla insanın aşık olmasını sağlamaktır.

Capcom, eğlence sanatçılarından destek alıyor. One OK Rock’ın baş vokalisti Takahiro Moriuchi bir açıklamada şunları söyledi: “Bir araya gelip diğer insanlarla oynuyorsunuz. [Monster Hunter Now] gerçekten yaşadığımız zamana uyuyor.”

Grubun basçısı Ryota Kohama şunları söyledi: “[Monster Hunter] gerçekten eğlenceli, bağımlısı olduğumu görebiliyorum.”

Monster Hunter Now’ın baş yapımcısı Kei Kawai bir basın toplantısında “Mümkün olduğunca özgün şeyler yapıyoruz” dedi. “Bu, geliştirme ekibinin odaklanmaya odaklandığı en hassas alanlardan biri. Yumuşak lansman ülkelerinden ilk geri bildirimleri alana kadar gerçekten gergindik. Ancak şu ana kadar olumlu geri dönüşler alıyoruz.”

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın