Merhaba Alice, Küresel Girişimcilik Ağı 70 Milyon Dolarlık Adil Erişim Fonu’nu açıkladı

Merhaba Aliceküçük işletmelerin sermayeye erişmesine yardımcı olan bir fintech ve girişimcilik ekosistemi Küresel Girişimcilik Ağı (GEN), kadınlar ve BİPOC’a ait kurucuların yaşadığı finansman açığını kapatmak için tasarlanmış 70 milyon dolarlık Adil Erişim Fonu oluşturdu.

Hello Alice’in kurucu ortağı Elizabeth Gore, TechCrunch’a “Yalnızca BİPOC topluluğu arasında tahmini 40 milyar dolarlık bir boşluk var” dedi. “Ayrıca, büyüyen işletmelerde gördüğümüz en büyük boşluk, kredi geçmişinin olmamasıydı.”

Ayrıca, birçok küçük işletme sahibinin krediye katlanacak kuşaksal zenginliğe veya teminata sahip olmadığını da kaydetti. Bazıları krediye döner; ancak, küçük işletme sahiplerinin sadece %25’i işletme kredi kartı başvurusunda bulundu ve bu başvuruların %85’i düşük kredi veya kredi eksikliği nedeniyle reddedildi.

Adil Erişim Fonu, finansman ortaklarına garantiler, kredi zarar karşılıkları ve nakit teminat depozitoları dahil olmak üzere bu kredi iyileştirmelerini sağlayacaktır. Krediye adil erişimi iyileştirmek ve Gore’un “yeni çoğunluk” olarak adlandırdığı kadınlar, gaziler, BİPOC, Latin kökenliler dahil olmak üzere küçük işletme sahiplerine 1 milyar dolara kadar kredi açmak amacıyla önümüzdeki beş yıl içinde devreye alınacak. engelliler, LGBTQIA+ ve diğer gruplar.

İlk sermaye taahhütleri Wells Fargo tarafından yönetildi. Programdaki diğer ortaklar arasında First National Bank of Omaha, Mastercard ve Kauffman Foundation bulunmaktadır.

Fon, Hello Alice ve GEN tarafından yürütülen ve Mastercard güvenli kart ve finansal eğitim yoluyla artırılmış kredi erişimi sağlayan Adil Erişim Programının bir parçasıdır. Programın bir parçası olarak, Hello Alice ayrıca bir iş sağlığı puanı aracı Nisan ayında, bir işletmenin finansal sağlığına genel bir bakış ve sahiplerin performanslarını nasıl iyileştirebileceklerine dair öneriler sunar.

Gore, bu arada Hello Alice’in 1,3 milyon küçük işletme sahibine hizmet verdiğini ve kredi merkezinin 30 milyon doların biraz üzerinde hibe dağıttığını ve 92 kredi verenle büyümeye devam ettiğini söyledi.

“Ekonomik belirsizlik, bankacılıktaki çalkantı ve işlerin sıkılaştığına ve faiz oranlarının değiştiğine dair birçok korkuyla birlikte, özellikle işlerinin ilk 24 ayında insanların kredi almasının daha da zor olduğunu göreceğiz. ”diye ekledi Gör. “Daha sonra çıkması beklenen iş sağlığı puanını çıkarmak için gerçekten acele ettik, çünkü tüm işletme sahiplerinin şu anda nakit akışlarını uygun şekilde yönetmesi kesinlikle çok önemli.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın