Major League Baseball, oyuncuları izlemek için 3D hareket izlemeyi benimsiyor

Bazen beyzbol santimlik bir oyun gibi gelir. Kulüpler genellikle ayak uydurmak için görünüşte küçük avantajlar için rekabet eder. Son birkaç on yılda bu, hem gelişmiş analitik hem de en son teknolojilere yapılan yatırımlar anlamına geliyordu. Bazen ikisi aynı anda.

Beyzbol taraftarlarının kendileri 180 yılı aşkın eski oyundaki değişiklikler konusunda son derece eleştirel olabilirken, Major League Baseball, zaman kazandıran bir saha saatinin eklenmesinden PitchCom cihazının onaylanmasına kadar her şeyi renklendirmenin yollarını arıyor. tabela hırsızlığını engellemek için.

Lig bu hafta anlaşma sağladı İyileştirme LaboratuvarlarıKörfez Bölgesi merkezli şirketin hareket izleme teknolojilerini küçüklere getiren. Sistem, Yaz Ligi ve Appalachian Ligi seçmeleri ile Draft Combine’ın bir parçası olarak oyuncuları değerlendirmek ve araştırmak için kullanılacak.

Startup’ın birincil teklifi, atletik hareketleri 3D olarak izlemek için bir çift iPhone veya iPad’e ve birkaç tripoda dayanan mobil 3D hareket yakalamadır. Golf gibi diğer sporlarla da çalışan sistem, çok daha pahalı kamera kurulumlarının yerini alacak şekilde tasarlandı.

MLB’nin Beyzbol Operasyonları Kıdemli Direktörü Bill Francis, yayınladığı bir bildiride, “3D hareket yakalama analizi sağlamak, geleneksel olarak zaman alıcı, emek yoğun bir süreç olmuştur” diyor. “Uplift Capture, süreci daha verimli hale getiriyor ve yaygın olarak benimsenmesinin önündeki birçok engeli ortadan kaldırıyor. Bu teknoloji, personel kararlarında yer alan herkesin – koçlar, yöneticiler ve performans personeli – değerlendirme sürecinde işbirliği yapmasına olanak tanır.”

Kesinlikle, her zaman katıksız istatistiksel verilerde bulunmayan, vuruş mekaniklerinden elde edilebilecek bilgiler vardır. Profesyonel seviyedeki koçların oyunculardan en iyi şekilde yararlanmanın bir yolu vardır ve bu tür bilgiler potansiyel olarak kulüplerin kabadayı ara sıra elması fark etmelerine yardımcı olabilir. Mekanik, oyuncuların zamanla yaralanma riskini azaltmasına yardımcı olmada da kilit öneme sahiptir.

Uplift’in kurucu ortağı ve CEO’su Sukemasa Kabayama, MLB ekiplerinin “üçte birinden fazlasının” onun teknolojisini kullandığını söylüyor ve ekliyor: “Yalnızca bireysel kulüplerle değil, aynı zamanda Komiserlik Ofisi ile çalışmak, daha fazla kulübün gerekli verilere erişebilmesini sağlıyor. bilgilendirilmiş personel kararları ve performans değerlendirmesini en üst düzeye çıkarın.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın