LG’den oyun deneyimi için özelleştirilmiş 42 inç bükülebilir TV: OLED FlexLG 42 inç OLED ekranına sahip yenilikçi TV, LG OLED Flex’i (model LX3) IFA 2022’de sergileyecek. Konsol, PC ve bulut oyunlarının yanı sıra, canlı TV yayınlarının ve içerik akışı hizmetlerinin keyfini çıkarmak için harika olan LG OLED Flex, yeni bir ekran özelleştirme çağını başlatıyor. LX3’ün dikkat çekici monitörü, tamamen düz ekrandan kavisliye dönüşebiliyor. Ürün, kullananların gerçekten kişiselleştirilmiş bir görüntüleme deneyimi yaşayabilmeleri için yirmi eğrilik seviyesi arasından ideal kavislerini seçmelerine olanak tanıyor.

LG OLED Flex’in oyunun kurallarını değiştiren formu, LG’nin arkadan aydınlatmasız, kendinden aydınlatmalı OLED teknolojisi sayesinde olası oluyor. İster düz talep eder kavisli olsun, LG OLED evo teknolojisiyle donatılmış LX3, LG OLED’i dünyanın her yerindeki tüketicilerin tercihi meydana getiren aynı mucizevi imaj kalitesi ve performansı sunuyor. Sonsuz kontrast, derin siyahlar, doğru renkler (yüzde 100 renk doğruluğu sertifikalı), 0,1 milisaniye tepki süresi ve düşük giriş gecikmesi sunan LG OLED Flex, kullananların kendilerini oyunun bir parçası gibi hissetmelerini sağlıyor.

LG OLED Flex 5.Nesil α (Alpha) 9 zeki işlemci ve benzersiz görüntü algoritmaları tarafından desteklenen gerçeğe yakın imaj kalitesine ayrıca titreşimsiz, parlamasız olduğu yönündeki sertifikalarıyla da kanıtlandığı bir göz konforu sunuyor. Göz yormayan LX3’ün OLED ekranı, kullananların daha uzun oyun seanslarının keyfini çıkarmasını ve göz yorgunluğu yaşamadan en sevdikleri programları izleyebilmelerini sağlıyor. Bu arada, LG’nin süper yansıma önleyici (SAR) kaplamasının uygulanması, görsel dikkat dağınıklıklarının azaltılmasına destek oluyor, böylece kullanıcılar tüm dikkatlerini ekranda olanlara odaklayabiliyorlar.

Daha kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi için cazip özelleştirme alternatifleriyle bükülebilir 42 inç monitör, piyasadaki hiç bir ürüne benzemiyor. Kullanıcılar, uzaktan kumandadaki hususi düğmeyi kullanarak LX3’ün monitör kavislik seviyesini mevcut iki ön ayardan birine süratli bir şekilde ayarlayabiliyor yada 20 farklı ölçüde, yüzde beşlik artışlarla manuel olarak değiştirebiliyorlar. Ek olarak, LG OLED Flex’in ekranı kullanıcıdan 10 dereceye kadar yada 5 dereceye kadar uzağa eğilebiliyor. Ayrıca, 140 milimetre yukarı yada aşağı ayarlanabilen bir ayağa sahip ve yukarı ve arkaya yaslanarak oturmayı sevenler için ergonomik rahatlığı garanti ediyor.

lg oled flexLX3, kullanıcılara oyun deneyimleri üstünde daha fazla test sağlayan benzersiz özellikler ve işlevlerle birlikte geliyor. Örneğin, ekrandaki görüntünün boyutunu şahsi tercihlerine yada oynadıkları oyunun türüne göre ayarlayabiliyorlar. Rol yapma oyunlarının (RPG’ler), yarış oyunlarının yada platform oyunlarının fanatikleri muhtemelen ekranın 42 inçini de kullanmak isterken gerçek zamanlı strateji (RTS) veya birinci kişi nişancı (FPS) oyuncuları, oyun ortamında olup biten her şeyi bir bakışta görmelerini elde eden 32 veya 27 inçlik bir görüntüyü tercih edebiliyor. Görüntü yine boyutlandırma özelliğine, kullanıcıların ekrandaki daha minik görüntünün üst, alt veya orta konumunu da seçebilecekleri ultra kullanışlı Oyun Panosu menüsünden kolayca erişilebiliyor.

LX3’e özel yeni oyun uygulaması, özel ekran koruyucuları destekliyor, Twitch ve YouTube gibi popüler uygulamalara kısa yollar sunuyor ve tümü aynı ekranda olmak suretiyle bağlı harici giriş cihazlarının bir listesini sağlıyor. LG OLED Flex için yenilenen LG’nin oyun ayarları menüsü, çeşitli oyun merkezli imaj ve ses seçeneklerine muayyen oyun türleri için özelleştirilmiş ses ayarları ekliyor. Özel oyun sesi ayarları sayfası bir ekolayzer, AI Game Sound ve Dolby Atmos için anahtarlar içeriyor ve gelişmiş ses ayarlarına erişim sunarak kullananların oyun deneyimini tam olarak istedikleri gibi uyarlamalarını sağlıyor.

Oyuncular ayrıca, LX3’ün aynı anda iki farklı kaynaktan gelen içeriği görüntülemelerine ve sezmek istedikleri sesi seçmelerine imkan tanıdıkları olan Çoklu Görüntüleme modunu da beğenecekler. Bu, aynı anda parlak zeka telefonlarından yayınlanan YouTube videolarını izlerken bir PC veya konsol oyunu oynayabilecekleri anlamına geliyor.

Maksimum huzur için Switching Hub işlevi, LG OLED Flex’in yerleşik mikrofonunu ve kulaklık, klavye yada fare gibi USB bağlantı noktaları vasıtasıyla bağlanan herhangi bir aygıtı HDMI kablosuyla bağlı bir PC ile kullanmayı olası kılıyor. Kullanıcılar, LX3’ün standının yan yanındaki kaynak değiştirme düğmesine basarak, herhangi bir fizyolojik bağlantıyı kesmeye ve tekrar bağlamaya ihtiyaç duymadan PC ve LG OLED Flex arasında aygıt bağlantısını ileri ve geri değiştirebiliyorlar. Ek olarak, yerleşik mikrofon, oyun rollendirirken kristal netliğinde sesli sohbet için etken yankı iptali sağlıyor.

LX3 ek olarak, oyun ve içerik görüntüleme deneyimini daha da yükseltmeye destek olan iki adet önden çıkışlı 40W hoparlör ile mükemmel ses sunuyor. Yerleşik Dolby Atmos desteği ile de, uyumlu başlıklardaki sese daha fazla netlik, derinlik ve canlılık katıyor.

Yeni LG OLED Flex dahil olmak suretiyle LG’nin mucizevi OLED TV serisi, 4K 120Hz’de Dolby Vision oyun desteği ve değişken yenileme hızı (VRR) ve otomatik düşük rötar modu (ALLM) şeklinde en yeni HDMI 2.1 özellikleriyle en iyi büyük monitör oyun deneyimlerinden birini sunuyor. Ayrıca LG’nin bükülebilir ekranı G-SYNC® Uyumlu ve AMD FreeSync Premium sertifikalı olup kesintisiz oyun deneyimi için yırtılma ve takılma olmayan görseller sağlıyor.

Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini tamamlamak için LG OLED Flex, kalkan benzeri arka tasarımına özelleştirilebilir bir tenvir özelliği ekliyor. LX3’ün aydınlatması, ekranda oynatılan içeriğin video veya sesiyle senkronize ederek atmosferi iyileştiriyor ve kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri beş hususi mod sunuyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın