kütahya iyi parti milletvekili aday adayları 2023

kütahya iyi parti milletvekili aday adayları 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

�yi Parti Milletvekili aday adaylar� listesi 2023

Aker, İYİ Parti Kütahya’dan milletvekili aday adayı oldu

Aker, İYİ Parti Kütahya’dan milletvekili aday adayı oldu

İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı’nda düzenlenen milletvekili aday adaylık açıklamasında konuşan Ali Aker, ‘Milletimize hizmet etmek ve ülkemizi daha ileriye götürmek amacıyla kurulduğu günden beri içinde yer aldığım ve çalışmaktan onur duyduğum partimin Kütahya milletvekili aday adayıyım’ dedi.

14 Mayıs 2023’te gerçekleşecek genel seçimler için İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı’nda milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.  İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı Nurhan Sunel, il yöneticileri ve çok sayıda partililerin katıldığı toplantıda İYİ Parti’nin kuruluşundan bugüne parti içinde aldığı tüm görevleri layıkıyla yerine getiren önceki genel seçimlerde İstanbul Milletvekili Adayı olan Ali Aker, 2023’de gerçekleşecek genel seçimlerde memleketi Kütahya’dan İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Aday tanıtım toplantısında ilk konuşmayı gerçekleştiren İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, partilerini başta Kütahya olmak üzere ülke genelinde birinci parti yapmak için çalıştıklarını ifade ederek, ‘İnşallah Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i de başbakan yapacağız. İddiamız Kütahya’dan beş milletvekilimizi meclise İYİ Parti olarak göndermektir. Biz İYİ Partililer olarak yüreğimizi ülkemize verdik. Biz İYİ Partililer olarak insanımızın omzuna yürekten dokunduk. Biz İYİ Parti olarak, ülkemizi, vatanımızı hiçbir beklenti içine girmeden canı gönülden seviyoruz. Biliyorsunuz İYİ Parti Kütahya’dan 10.6 oranında bir oy aldı. 2018’deki seçimlerde AK Parti’nin meclisteki çoğunluğunu yok etti. 2019 yerel seçimlerinde ise elindeki en önemli şehirlerin alınmasında Millet İttifakı içinde çok önemli bir rol oynadı. Bizler İYİ Parti olarak ülkemizde birinci parti olabilmek için önemli bir mücadele veriyoruz. Kütahya’da yaklaşık kırk adayımız var. Tüm adaylarımız birbirinden kaliteli bu ülkeye yürek veren insanlarımız. Biz Kütahyamızı nasıl büyükşehir haline getirmenin hesabı içindeyiz. 2023 14 Mayıs’ında gerçekleşecek seçimler bizim için bir dönüm noktası olacak. Peşinden gerçekleşecek yerel seçimlerde de başta Kütahya ilimiz olmak üzere tüm ilçe belediyelerimizi alarak İYİ Parti’nin bayrağını dalgalandıracağız. İyilik bulaştırıcıdır. Biz iyiliği çoğaltmaya var gücümüzle devam edeceğiz. 2018’de İstanbul Milletvekili Adayımız olan Sayın Ali Aker, bu dönem memleketi Dumlupınar Kütahya’dan aday adayı olmak için yola çıktı. Ali Aker, teşkilatımız içinde kuruluşumuzdan beri her görevi gönülden alarak teşiklatımız ile beraber yol aldı. Kendisini şimdiden kutluyoruz’ dedi.

AKER: HEDEFİMİZ PARTİMİZ VE ÜLKEMİZİ DAHA İLERİYE TAŞIMAKTIR

Daha sonra söz alan İYİ Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı Ali Aker ise şunları söyledi; Deprem ve sel felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam Alemi için Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün Hz. Ali efendimizin doğum günü olan 21 Mart. Bugün dolayısıyla tüm canlarımıza sevgilerimi iletiyorum. Türk’ün Ergenekon’dan çıkışını ve baharın başlangıcı kabul edilen Nevroz Bayramınızı kutluyorum. Hepimizin bildiği gibi ülkemiz oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Milletimiz özellikle gençlerimiz umudunu kaybetmiş durumda. Hayat pahalılığı altında ezilene vatandaşlarımız, deprem nedeniyle yakınlarını, akrabalarını ve evlerini kaybetmiş depremzedeler, sığınmacı ve kaçakların çoğunluğu teşkil ettiği şehirlerimiz ve mahallelerimiz, liyakatsız devlet çalışanları. Maalesef halkımızın ekonomik, sosyal ve siyasal anlamda yaşadığı sıkıntılar her geçen gün artıyor. Her gün yüz yüze geldiğimiz acı gerçeklerle canınızı daha fazla sıkmak istemiyorum.

İYİ PARTİ NEFERİ OLARAK ADAY ADAYLIK SÜRECİNE KATILMAKTAN ONUR DUYUYORUM’

İYİ Parti olarak ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte devletimizi yeniden ayağa kaldırmak ve milletimize hizmet etmek için yola çıktık. Bu amaçla partimizin ideallerini ve hedeflerini gerçekleştirebilecek ülkemizin kalkınmasına ve milletimizin refahına katkıda bulunacak nitelikli adaylarla yola çıkacağız. Ben de bu amaca hizmet etmek gayesiyle İYİ Parti’den memleketim Kütahya’dan aday adaylığımı açıklıyorum. Kendimi partimizin amaç ve hedeflerine adayan biri olarak milletimizin sorunlarına çözüm bulmak ve ülkemizi daha ileriye taşımak için elimden gelen her şeyi yapacağıma söz veriyorum. Milletimizin yararına olan her türlü projesini destekleyerek ülkemizin gelişmesine katkıda bulunacak, tüm çalışma süreçleri boyunca her türlü mücadeleyi vereceğime söz veriyorum. İYİ Parti neferi olarak aday adaylık sürecine katılmaktan onur duyuyorum. Milletimizin güvenini kazanmak için tüm gücümle çalışacağım. Katılımınız ve destekleriniz için yürekten teşekkür ediyorum.  Aday adaylık açıklamasının ardından başvuru dosyasını İYİ Parti Genel Merkezi’ne teslim etmek için Ankara’ya giden Ali Aker, başvurusunun ardından Anıtkabir’i ziyaret ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle yad ettiklerini ifade etti. FİDAN UĞUR-KENT YAŞAM

Yazı kaynağı : www.yasamgazetesi.com.tr

İYİ Parti Kütahya Milletvekili aday adayı Recep Ergün: “Kütahya’ya hizmetkâr olacağız”

İYİ Parti Kütahya Milletvekili aday adayı Recep Ergün: “Kütahya’ya hizmetkâr olacağız”

İyi Parti Kütahya Milletvekili aday adaylığını açıklayan Recep Ergün, Kütahya için hizmet etmeye talip olduğunu söyledi.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak 28. Dönem milletvekili seçimleri öncesi milletvekilliği aday adaylığı süreci devam ediyor.

İYİ Parti il binasında Kütahya milletvekili aday adaylığını açıklayan Recep Ergün, açıklamalarda bulundu

Demokrasilerde seçimlerin bayram demek olduğunu vurgulayan Ergün, “Bizler tüm İYİ Parti mensupları diyoruz ki Kütahya ve ilçeleri iyi olacak. Kütahya daha zengin, daha gelişmiş, alt yapı ve üst yapı sorunlarını bitirmiş, insanının yüzü gülen, göç veren değil göç alan modern bir şehir olacak” dedi.

“KÜTAHYALILARLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

‘Ben yaptım oldu, ben bilirim, benim adamım’ zihniyetini yıkacaklarını aktaran Ergün, ortak akıl, liyakat ve şeffaf bir yönetim, hesap verebilen bir yönetim anlayışı ile halkla beraber yöneticilerle, vatandaşlarla birlikte Kütahya’yı yöneteceklerini belirtti.

“KİMSENİN ŞAHSIYLA BİR DERDİMİZ YOK”

Kütahya’da hoşgörüyü esas alan bir yönetim anlayışının hakim olacağını anlatan Ergün, “Adaleti esas alan bir yönetim anlayışı ile Kütahya daya iyi olacak. Demokrasiyi esas alan bir yönetim anlayışı ile Kütahya daha iyi olacak. Biz kimsenin şahsıyla bir derdimiz yok, bizler hepimiz bu ülkeyi severiz, hepimiz bu ülkenin iyiliği ve güzelliği için çalışırız diyoruz ve buna inanıyoruz. Ötekileştirmeyi, ayrışmayı reddediyoruz ve bunu en yüksek tondan söylüyoruz. Bugünün mücadelesi için değil, çocuklarımızın geleceği için bu yoldayız. Bu düşüncelerle milletvekili aday adayı oluyorum” ifadelerini kullandı.

Yazı kaynağı : kutahyaajansi.com

İYİ Parti milletvekili aday adayları kimdir? 2023 İYİ Parti milletvekili adayları belli oldu mu?

İYİ Parti milletvekili aday adayları kimdir? 2023 İYİ Parti milletvekili adayları belli oldu mu?

İYİ Parti milletvekili aday adayları kimdir? 2023 İYİ Parti milletvekili adayları araştırılıyor. İYİ Parti’den milletvekilliği başvurusu yapan ve aday olarak seçime girmek isteyen kişiler listelerin çıkmasını bekliyor. 2023 İYİ Parti milletvekili aday adayları araştırılıyor. 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi için İYİ Parti’den  3 bin 379 milletvekili aday adaylığı başvurusu yapıldı.

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI KİMDİR?

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partide aday adaylığı başvurusunun sona erdiğini duyurdu. Zorlu, aday adaylığı için yapılan başvurulardan 3 bin 379’unun kabul edildiğini bildirdi.

Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İYİ Partide, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne yönelik aday adaylığı başvurularının bugün sona erdiğini belirtti.

Zorlu, “3 bin 379 geçerli başvuru partimizce kabul edilmiştir. Bu yoğun teveccüh sebebiyle tüm milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti milletvekili aday adayları için liste henüz belli olmadı. İllerdeki başvurulara göre parti yönetiminin adaylık başvurularını değerlendirmesi ve listeleri yayınlaması bekleniyor. 

YSK SEÇİM TAKVİMİ NASIL OLACAK?

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), dünkü toplantılarına ilişkin kararlarına göre, yurt içinde 190 bin 736 sandıkta, 60 milyon 904 bin 499 kişi oy kullanabilecek.

YSK’nin dünkü toplantılarında aldığı kararlar, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nde yurt içinde toplam 190 bin 736 sandıkta, 60 milyon 904 bin 499 kişi oy kullanabilecek. Yurt dışında ise 4 bin 969 sandıkta 3 milyon 286 bin 786 kişi oy verebilecek.

Cumhurbaşkanı seçimi için oy pusulalarının basımına 12 Nisan’da, milletvekili seçiminde kullanılacak oy pusulalarının basımına 19 Nisan’da başlanacak.

YSK, yurt dışındaki seçmenlerin daha önce oy kullanmaya başlayacağını da gözeterek, her sandığa görme engelliler için bir adet şablon gönderecek.

Cumhurbaşkanı seçimi, milletvekili seçimi ve cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması halinde 28 Mayıs’ta kullanılmak üzere, toplam 249 milyon 670 bin 310 adet birleşik oy pusulası bastırılacak.

Oy pusulalarının şekli belirlenip, basım aşamasına gelindikten sonra, oy pusulasındaki mühür basılacak yerler dikkate alınmak suretiyle mühür delikleri oluşturulacak. Seçimler için 814 bin 120 adet görme engelli oy kullanma şablonu oluşturulacak ve bu şablonlar YSK tarafından yurt içi ve dışındaki oy verme yerlerine gönderilecek.

Ayrıca, YSK’nin, il ve ilçe seçim kurullarının seçim sonuçlarına ilişkin görevleri hakkındaki kararı ile seçim sonuçlarının belirlenmesinde uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki genelgesi de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın