Kripto borsaları Kanada’dan çıkarken bile Coinbase ‘uzun oyunu’ oynamayı planlıyor

Kraken, Gemini ve Crypto.com da ülkede faaliyet göstermeye devam etmeyi planlıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, geçen hafta dedi “kripto borsalarına sağlanan sabit paralar ve yatırımcı limitleriyle ilgili yeni rehberlik” nedeniyle Kanadalı müşterilere hizmet vermeyi durduracağını söyledi. Ancak borsa “bir gün” ülkeye döneceğini söylerken, çıkışı rakiplerinin doldurmayı hedeflediği çok büyük bir boşluğu geride bırakıyor.

Coinbase, uzayda tam da bunu yapmayı planlayan büyük oyunculardan biri.

Borsada uluslararası ve iş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, TechCrunch+’a verdiği demeçte, dünyanın 2 numaralı kripto borsası olarak Binance’in hemen ardından Coinbase’in “işe açık” olduğunu söyledi. “Her zaman uzun oyunu oynamaya odaklandık.”

Genel olarak, Kanada kripto pazarı büyüktür, ancak en büyüğü olmaktan uzaktır. Ülkedeki kripto gelirinin 2023’te 1,42 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Devletçi. Ve şu anda Kanadalıların yaklaşık %13’ü, bir önceki yıla göre biraz düşüşle ve 2021’e göre %116 artışla kripto para birimine sahip veya kullanıyor. Devletçi.

Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) Şubat ayı sonlarında gerektirmeye başladı ajansa kayıt olmayı bekliyorlarsa yeni, yasal olarak bağlayıcı taahhütler imzalamak için kripto borsaları. CSA, Voyager Digital, FTX ve BlockFi dahil olmak üzere bir dizi kripto ticaret platformunun iflas etmesinden sonra harekete geçti.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın