KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı

KPSS Tercih sonuçları açıklandı. 2015 /1 KPSS Branş Sıralaması Nasıl Yapılır, KPSS yeni branş sıralamaları ne zaman açıklanacak ve tüm detaylar haberimizde.

KPSS 2015/1 Tercih sonuçları uzun bir bekleyiş sonrasında kısa bir süre önce açıklandı. Tercih öncesinde atama yapılacak kadroların azlığı dikkat çekti. ÖSYM, internet sayfasından güncel branş sıralamaları da yayınlandı. Sonuçların açıklanmasından sonra, gözler şimdiden bir sonraki adımın atılacağı Kasım ayına çevrildi. Kasım ayı içerisinde yapılacak olan 2015/2 atamalarında kadroların az sayıda olacağı tahmin ediliyor. Uzun bir KPSS sınavı ve tercih döneminden sonra ÖSYM tarafından KPSS Tercih Sonuçları ve Branş sıralaması açıklandı. KPSS Branş Sıralaması Nasıl Öğrenilir ve detaylar haberimizde.

PSS 2015 tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Tercih öncesinde atama yapılacak olan pozisyon be kadroların azlığı dikkat çekti. Kamu kurumlarında memur olmak isteyen adayların ikinci aşaması olan tercih sonuçlar sonrasında gözler kasım ayı içerinde yapılacak olan 2015/2 atamalarına çevrildi. KPSS Güncel Branş Sıralaması ile ilgili merak edilen soruları haberimizde sizle için araştırdık.

 

KPSS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

KPSS BRANŞ SIRALAMASI NASIL ÖĞRENİLİR
KPSS Branş sıralamasını öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/Profil/KimlikBilgilerim adresine TC Kimlik Numanları ve şifreleri ile giriş yapacaklar. Karşılarına çıkan ekran üzerinden sırası ile
Sınav başvurularım- 2014 KPSS
Üst taraftan “Branş Bazında Sıralama” sekmelerine tıklayacaklar.
2015 KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
ÖSYM, son yıllarda düzenlediği sınavları kısa sürede açıklamaya başladı. 4 Temmuz tarihinde yapılan Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri, 5 Temmuz tarihinde KPSS A Grubu ve 12 Temmuz tarihinde yapılan ÖABT sınavlarının ardından 2015 KPSS maratonu sona erdi. Zorlu sürecin bitmesi sonrasında sınava giren adaylar KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak sorusunu sormaya başladılar. KPSS Sonuçları henüz açıklanmadı sonuçlar açıklanır açıklanmaz ajans haber sitemizde olacak.

KAÇ MERKEZİ YERLEŞTİRME VAR

KPSS puanları 2 yıl geçerlidir. Bu süre içinde 4 tane merkezi yerleştirme olmaktadır. Alımlar Kasım ve Haziran aylarında yapılmaktadır. 2014 KPSS puanları ile 2014 Kasım, 2015 Haziran, 2015 Kasım ve 2016 Haziran aylarında olmak üzere toplam dört adet merkezi yerleştirme yapılacaktır.

YENİ BRANŞ SIRALAMALARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

ÖSYM, bir önceki atama döneminde branş sıralamalarını açıklamayı epeyce sonraya bırakmıştı. ÖSYM’nin bu atamalar sonrasında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

BİR SONRAKİ ATAMALAR NE ZAMAN

KPSS 2015/1 atamalarında atanamayan adaylar bir sonraki tercih dönemini beklemeye başladı. Bir sonraki tercih dönemi KPSS 2015/2, kasım ayında yapılacak. Ancak asıl merak edilen konu 2015/2 atamalarında da kadro sayılarının bu kadar az olup olmayacağı.

kaynak: ajanshaber

Genel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın