Koyunları telef olan ziraatçi gözyaşlarına boğulduÇorlu ilçesi Şahpaz Mahallesi’nde yaşayan Hüsamettin Sert’e ait istiflenmiş saman balyalarında yangın çıktı. Yangın, sert esen rüzgarın da etkisiyle büyüyerek, evin bahçesindeki ağıla sıçradı. Marmara Ereğlisi ve Çorlu’dan olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından çıkan yangın test altına alındı.

Yaklaşık 1 milyon lira ziyanı var

Ağılın kullanılamaz hale geldiği, bin adet saman balyasının yandığı ve ziraat aletlerinin zarar gördüğü vakayla alakalı konuşan mal sahibi Hüsamettin Sert, 1 milyon liraya yakın zararının bulunduğunu kaydetti. Sert, yangının yan komşuda kışlık hazırlığı için yakılan ateş nedeniyle meydana geldiğini öne sürdü ve sorumlulardan şikayetçi olacağını söyledi.rent a car 34

“Canım fazlaca acıyor”

“Bebek şeklinde büyüttüğüm hayvanlarım telef oldu” dediği sırada gözyaşlarına boğulan Hüsamettin Sert, “Yan tarafta kışlık kahvaltılık hazırlamak için ateş yakılmış. Ben evde değildim. Muhtara da söyleyecektim, rüzgarlı havalarda hoparlörlerden uyarı yapılabilirdi. Ama köyün amiri de ilgisiz kaldı. Üreticiye kimsenin saygısı yok, hassasiyet yok. Zararım fazlaca büyük sadece maddi boyuttan ziyade, zamanını mangal keyfi yaparak değerlendirenlerden zarar görmek, insanın oldukça zoruna gidiyor, cidden fazlaca üzüldüm. Yılların birikimi, milletimize bir katma değerde bulunmak için savaşım verirken, bunu yaşamak oldukça ağrıma gidiyor. Bebek gibi büyüttüğüm hayvanlarımın gözlerimin önünde yok olması canımı çok acıtıyor” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr