konya akp milletvekili aday adayları 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz
AK Parti’de başvurular sona erdi! İşte Konya milletvekili aday adayları listesi son hali
Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi seçimini yapacak. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. 81 ilde yoğun başvuru alan AK Parti’ye Konya’da da çok sayıda isim aday adaylığı başvurusunda bulundu.
AK Parti 81 ilde başvuruları almaya devam ederken son başvuru tarihi ise 22 Mart 2023’e kadar uzatılmıştı. 28. dönem milletvekili seçimi aday adaylığı başvuruları bu akşam 17.00 itibari ile sona erdi.
ADAY ADAYLIĞI ÜCRETİ AFAD’A BAĞIŞLANDI
20 bin liralık aday adaylığı ücreti AFAD’a bağışlanıyor. Bu tutar, kadın ve gençler 10 bin, engelliler ise 5 bin lira ödedi. Adayların belirlenmesi yönelik temayül yoklaması ise 25 Mart’ta gerçekleştirilecek.
İŞTE KONYA’DAN AK PARTİ ADAY ADAYI OLAN İSİMLERİN TAM LİSTESİ
İşte AK Parti Konya 28. dönem milletvekili aday adayları listesindeki isimler ve meslekleri:
Yazı kaynağı : www.memleket.com.tr
İşte AK Parti Konya Milletvekili aday adayları I TAM LİSTE
AK Parti’de, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday adaylarının başvuruları bugün tamamlandı.
Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da da son gün yoğunluğu yaşandı, aday adayları başvurularını yaptı.
Konya’da başvuru yapanların sayısı 200’ü geçti.
AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI 2023 LİSTESİ
İşte Ak Parti Konya Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapanların tam listesi:
Ali Dığrak, Abdulkerim Küçükosmanoğlu, Abdullah Özbey, Abdullah Tuş, Abdurrahman Mahi Çınar, Adem Esen, Ahmet Baydar, Ahmet Coşgun, Ahmet Çekiç, Ahmet Demirtaş, Ahmet Işık, Ahmet Kerem Yener, Ahmet Oğraş, Ahmet Yıldız, Alaaddin İpek, Ali Cebecioğlu, Ali Demirci, Ali Ergin, Alişan Taşpınar, Asuman Arslan, Asuman Tongarlak, Aşır Özcan, Atay Maç, Ayda Esra Durmaz, Ayla Gündoğmuş, Aytül Dağ, Azad Akalın, Batuhan Aydın, Bayram Ali Çelik, Bekir Akdemir, Bekir Tuncer, Burak Dağlı, Burhanettin Sevencan, Burhanettin Tandoğan, Bülent Erdem,
Bülent Ersüllü, Cihan Tekin, Davut Elçi, Deryah Yazıcıoğlu Demirbaş, Ebubekir Ertürk, Elif Nazlı Güçlü, Emel Uçar, Emre Başoğlu, Emre Saparca, Ercan Pekmez, Ercan Uslu, Esra Doğan Candan, Esra Işık Çatlı, Eyyüp Özpınar, Fadim Özuylası, Fadimana Yetiş Meşe, Fadime Şahin, Faruk Küçükkömürler, Faruk Özçelik, Faruk Uludağlı, Fatih Ruşen, Fatma Aydemir, Fatma Başaralı, Fatma Dilek Ulubay, Fatma Hatap, Fatma Toru, Fatma Ünver, Fevzi Kaynar, Furkan Topbaş,
Gözde Koygun, Gülay Samancı, Gürsoy Bilgin, Habib Alp, Hacı Ahmet Özdemir, Hacı Ömer Güler, Hakan Şendağlı, Halil Etyemez, Hasan Bolat, Hasan Harmankaya, Hasan Hüseyin Karapınar, Hasan Sert, Hayri Oğurlu, Hülya Gül, Hümeyra Saçkesen, Hüseyin Belli, Hüsniye Güner, Hüsnüye Erdoğan, İbrahim Dıvarcı, İsa Aladağ, İsa Ölçer, İsmail Yavuz, Kadir Durmaz, Kasım Çakır, Kemal Keleş, Kudret Bülbül, Latif Selvi, Leyla Betül Küçük, Leyla Şahin Usta, Mahmut Olcay, Mahmut Yazıcı, Mehmet Acar, Mehmet Akgül, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Ali İkinci,
Mehmet Baykan, Mehmet Emin Murat Bilgiç, Mehmet Eren, Mehmet Hulisi Ada, Mehmet Nuri Sayıcı, Mehmet Serkan Kırgız, Mehmet Tekinöz, Mehmet Vardar, Mehmet Yavuz, Mehmet Zeki Başyemenici, Memiş Taşpınar, Metehan Öziri, Mevlüt Gülcan, Mevlüt Karataş, Mevlüt Selçuk, Mevlüt Uğur, Muammer Deveci, Muhammed Aslan Özçelik, Muhammed Fatih Taş, Muhammed Zeren, Muhammet Babur, Muhammet Güven, Muhammet Şeyh Şamil Özkafa,
Muhammet Uğur Kaleli, Muharrem Kayacık, Murat Özdemir, Murat Turgut, Mustafa Avcıoğlu, Mustafa Dutar, Mustafa Efe, Mustafa Eski, Mustafa Gülsever, Mustafa Hakan Özer, Mustafa Işık, Mustafa Kürkçü, Mustafa Nalça, Mustafa Özkan, Mustafa Özkan, Mustafa Şahin, Nafiye Şen, Nasrullah Şimşek, Nebahat Çavuşoğlu, Necmiye Turoğlu, Nilüfer Kaya, Nurol Erdem, Orhan Çelik, Osman Serper, Osman Uyar, Osman Ünsal, Ömer Duyar, Ömer Faruk Kanık, Önder Harmankaya,
Özay Arslan, Özer Eken, Özkan Özgüven, Rafet Yakar, Ramazan Fatih Uğurlu, Ramazan Özçalık, Ramazan Yaşar, Recep Öncel, Refik Tuzcuoğlu, Remzi Bakım, Remzi Çetin, Resul Arıcıoğlu, Reşat Yıldırım, Rıfkı Biber, Saadet Armağan Güleç Korumaz, Sabit Kostak, Salih Yılmaz, Samed Safa Kaya, Sebahat Kılınç, Selahattin Serdar Muçay, Selim Yücel Güleç,
Selman Özboyacı, Serap Çoban, Serhan Güngör, Seydi Kanmaz, Seyit Mehmet Dağ, Sezer Başkara, Sinem Sinangil, Soner Özdere, Şevki Şar, Tahir Akyürek, Tahsin Koparan, Turgay Özcan, Turgut Murat Dirik, Ümmügülsüm Fidan, Veli Tolu, Vesile Özkan, Veysel Özince, Yasin Kuzu, Yasin Şen, Yaşar Kaşlıoğlu, Yavuz Demirci, Yavuz Selim Erkol, Yetiş Avcı,
Yılmaz Altunsoy, Yunus Toprak, Yusuf Atila Soylu, Yusuf Bayat, Yusuf Erhan Arı, Yusuf Ziya Kıymet, Yücel Sevinç, Yüksel Ertekin, Zekeriya Ünal, Zeki Arıtürk, Ziya Altunyaldız.
AK PARTİ KONYA TEMAYÜL YOKLAMASI 2023
Başvuruların tamamlanmasıyla aday belirleme takvimi işlemeye başladı. AK Parti Genel Merkezi ile il başkanlıklarına başvuran milletvekili aday adayları için 25 Mart Cumartesi günü teşkilat temayül yoklaması yapılacak.
Konya’daki temayül yoklamasının da aynı gün saat 10.00 ila 16.00 arasında Karatay ilçesindeki Konya Spor ve Kongre Merkezi’nde yapılması planlanıyor.
ADAYLAR BELİRLENECEK
Sonrasında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden oluşturulacak alt komisyonlar, milletvekili aday adaylığı başvurularını değerlendirmek üzere çalışmalara başlayacak.
Bu komisyonların değerlendirmelerinin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık yapacağı üst komisyonda verilecek.
Haber Dairesi (Konya Haber)
Yazı kaynağı : haberdairesi.com
AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayları
14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekili seçimleri için aday adaylığı başvuruları tamamlandı. İşte tam liste…
Ad Soyad Meslek
ABDULKERİM KÜÇÜKOSMANOĞLU Genel Müdür-İnşaat Ve İmalat Sanayi (Özel Sektör)
ABDULLAH ÖZBEY Madenci (Genel)
ABDULLAH TUŞ Elektrik Teknikeri
ABDURRAHMAN MAHİ ÇINAR Satış Nezaretçisi (Toptan Ticaret)
ADEM ESEN İktisat Öğretim Üyesi
AHMET BAYDAR Yönetim Kurulu Başkanı (Özel Sektör)
AHMET COŞGUN İç Denetçi (Kamu)
AHMET ÇEKİÇ Satın Alma Şefi
AHMET DEMİRTAŞ Büro Memuru (İdari İşler)
AHMET IŞIK Avukat
AHMET KEREM YENER Yönetici-Sigorta
AHMET OĞRAŞ Kuyumcu-Perakende Satış
AHMET YILDIZ Mali Müşavir
ALAADDİN İPEK Emlakçı
ALİ CEBECİOĞLU Çiftçi (Hayvancılık)
ALİ DEMİRCİ Mutemet
ALİ DIĞRAK Mali Müşavir
ALİ ERGİN Veteriner Hekim
ALİŞAN TAŞPINAR Diğer Uzman Tıp Doktorları
ASUMAN ARSLAN Büro İşçisi
ASUMAN TONGARLAK Siyaset Bilimci
AŞIR ÖZCAN Dernek, Vakıf, Birlik Ve Stö Başkan Ve Üst Düzey Yöneticileri
ATAY MAÇ Tepe Yönetici-İcra Kurulu Başkanı (Ceo)
AYDA ESRA DURMAZ Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmeni
AYLA GÜNDOĞMUŞ Gazeteci
AYTÜL DAĞ Dil Bilimci (Filolog)
AZAD AKALIN Genel Müdür-İnşaat Ve İmalat Sanayi (Özel Sektör)
BATUHAN AYDIN Ekonomist
BAYRAM ALİ ÇELİK Türk Dili Ve Edebiyat Öğretmeni-Ortaöğretim
BEKİR AKDEMİR İmam
BEKİR TUNCER Kırtasiyeci
BURAK DAĞLI İnşaat Mühendisi
BURHANETTİN SEVENCAN Avukat
BURHANETTİN TANDOĞAN Bankacılık Meslek Elemanı
BÜLENT ERDEM Diğer Uzman Tıp Doktorları
BÜLENT ERSÜLLÜ Hastane Müdürü
CİHAN TEKİN Avukat DAVUT ELÇİ Ziraat Mühendisi
DERYAH YAZICIOĞLU DEMİRBAŞ Emlakçı
EBUBEKİR ERTÜRK Avukat
ELİF NAZLI GÜÇLÜ Stajyer (Öğrenci)
EMEL UÇAR Muhtar-Mahalle
EMRE BAŞOĞLU Psikolog
EMRE SAPARCA Diğer Makine Mühendisleri
ERCAN PEKMEZ Tarımsal Üretim Kalite Sistem Sorumlusu
ERCAN USLU Makine Mühendisi
ESRA DOĞAN CANDAN İlahiyatçı
ESRA IŞIK ÇATLI Mimar
EYYÜP ÖZPINAR Avukat
FADİM ÖZUYLASI Avukat
FADİMANA YETİŞ MEŞE Türk Dili Ve Edebiyat Öğretmeni-Ortaöğretim
FADİME ŞAHİN Bayan Terzisi
FARUK KÜÇÜKKÖMÜRLER Üretim Yöneticisi (İmalat Sanayi)
FARUK ÖZÇELİK Müsteşar
FARUK ULUDAĞLI Gazeteci
FATİH RUŞEN Avukat
FATMA AYDEMİR İşletmeci (Genel)
FATMA BAŞARALI Halkla İlişkiler Uzmanı
FATMA DİLEK ULUBAY Yönetici-Reklam Ve Halkla İlişkiler
FATMA HATAP Dernek, Vakıf, Birlik Ve Stö Başkan Ve Üst Düzey Yöneticileri
FATMA TORU Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisi Ad Soyad Meslek
FATMA ÜNVER Gıda Mühendisi
FEVZİ KAYNAR Ekonomist
FURKAN TOPBAŞ Diğer Uzman Tıp Doktorları
GÖZDE KOYGUN Biyokimyager
GÜLAY SAMANCI Avukat
GÜRSOY BİLGİN Avukat
HABİB ALP Bilgisayar Bakım Ve Onarımcısı
HACI AHMET ÖZDEMİR İlahiyatçı
HACI ÖMER GÜLER İşletmeci (Genel)
HAKAN ŞENDAĞLI Koordinatör-Eğlence, Lokanta, Otel
HALİL ETYEMEZ Milletvekili
HASAN BOLAT İtfaiyeci
HASAN HARMANKAYA Satın Alma Şefi
HASAN HÜSEYİN KARAPINAR Diğer Üst Düzey Yöneticiler
HASAN SERT Başkan-Özel Sektör
HAYRİ OĞURLU Elektrik Ve Elektronik Mühendisi
HÜLYA GÜL Çiftçi (Hayvancılık)
HÜMEYRA SAÇKESEN Yönetici-Reklam Ve Halkla İlişkiler
HÜSEYİN BELLİ Kuaför
HÜSNİYE GÜNER Destek Personeli (yardımcı Hizmetler)
HÜSNÜYE ERDOĞAN Aile Hekimi
İBRAHİM DIVARCI Fotoğraf Sanatçısı
İSA ALADAĞ Avukat
İSA ÖLÇER Büro Memuru (Dış Ticaret)
İSMAİL YAVUZ Diğer Uzman Tıp Doktorları
KADİR DURMAZ Okul Müdürü
KASIM ÇAKIR Eczacı
KEMAL KELEŞ Bahçe Ziraatı Teknikeri
KUDRET BÜLBÜL Genel Müdür-Kamu
LATİF SELVİ Memur Sendikası Genel Sekreteri
LEYLA BETÜL KÜÇÜK Avukat
LEYLA ŞAHİN USTA Aile Hekimi
MAHMUT OLCAY Muhasebeci
MAHMUT YAZICI Yönetici-Gayrimenkul İşleri
MEHMET ACAR Emlakçı
MEHMET AKGÜL Orman Endüstri Mühendisi
MEHMET AKİF YILMAZ Felsefe Öğretmeni-Ortaöğretim
MEHMET ALİ İKİNCİ Genel Müdür-Perakende Ve Toptan Ticaret (Özel Sektör)
MEHMET BAYKAN Genel Müdür-Kamu
MEHMET EMİN MURAT BİLGİÇ Sosyolog
MEHMET EREN Büro Memuru (Genel)
MEHMET HULİSİ ADA Gıda Mühendisi
MEHMET NURİ SAYICI Diğer Üst Düzey Yöneticiler
MEHMET SERKAN KIRGIZ Yapı Malzemeleri Öğretim Üyesi
MEHMET TEKİNÖZ Veteriner Hekim
MEHMET VARDAR Genel Müdür-Perakende Ve Toptan Ticaret (Özel Sektör)
MEHMET YAVUZ Eczacı
MEHMET ZEKİ BAŞYEMENİCİ Daire Başkanı-Kamu
MEMİŞ TAŞPINAR Üretim Yöneticisi (İmalat Sanayi)
METEHAN ÖZİRİ Hemşire
MEVLÜT GÜLCAN Sınıf Öğretmeni
MEVLÜT KARATAŞ Diğer Uzman Tıp Doktorları
MEVLÜT SELÇUK Din Görevlisi
MEVLÜT UĞUR Rehber Öğretmen (Psikolojik Danışman)
MUAMMER DEVECİ Makine Mühendisi
MUHAMMED ASLAN ÖZÇELİK Üst Düzey Yöneticisi (İmalat Sanayi)
MUHAMMED FATİH TAŞ Sosyolog
MUHAMMED ZEREN Yönetim Kurulu Başkanı (Özel Sektör)
MUHAMMET BABUR Genel Yayın Yönetmeni
MUHAMMET GÜVEN Diğer Uzman Tıp Doktorları
MUHAMMET ŞEYH ŞAMİL ÖZKAFA İşletmeci (Genel) Ad Soyad Meslek
MUHAMMET UĞUR KALELİ Üretim Yöneticisi (İmalat Sanayi)
MUHARREM KAYACIK Mimar
MURAT ÖZDEMİR İşletmeci (Genel)
MURAT TURGUT Ekonomist
MUSTAFA AVCIOĞLU Muhtar-Mahalle
MUSTAFA DUTAR Elektrikçi (Diğer)
MUSTAFA EFE Daire Başkanı-Kamu
MUSTAFA ESKİ İlçe Emniyet Müdürü
MUSTAFA GÜLSEVER Aşçı (Özel Hizmet)
MUSTAFA HAKAN ÖZER Genel Müdür-Perakende Ve Toptan Ticaret (Özel Sektör)
MUSTAFA IŞIK Diğer Özel Sektör Genel Müdürler
MUSTAFA KÜRKÇÜ Kimya Öğretmeni-Ortaöğretim
MUSTAFA NALÇA Harita Kadastro Teknikeri
MUSTAFA ÖZKAN Mali Müşavir
MUSTAFA ÖZKAN Serbest Muhasebeci
MUSTAFA ŞAHİN Genel Cerrahi Uzmanı
NAFİYE ŞEN Büro Memuru (Maliye)
NASRULLAH ŞİMŞEK İşletme Müdürü (hayvancılık)
NEBAHAT ÇAVUŞOĞLU Bankacılık Ve Sigortacılık Meslek Elemanı
NECMİYE TUROĞLU Motor Ve Araç Tekniği Bilgisi Öğreticisi (Sürücü Kursu)
NİLÜFER KAYA Diş Hekimi
NUROL ERDEM Büro İşçisi
ORHAN ÇELİK Makine Mühendisi
OSMAN SERPER Stajyer (Öğrenci)
OSMAN UYAR Yönetici (İnşaat)
OSMAN ÜNSAL Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi
ÖMER DUYAR İnşaat Mühendisi
ÖMER FARUK KANIK Maden Mühendisi
ÖNDER HARMANKAYA Mali Müşavir
ÖZAY ARSLAN İşletmeci (Genel)
ÖZER EKEN Yönetici (İş Hizmetleri)
ÖZKAN ÖZGÜVEN Ziraat Mühendisi
RAFET YAKAR Vergi Denetmeni
RAMAZAN FATİH UĞURLU Gazeteci
RAMAZAN ÖZÇALIK Çiftçi (Kendi Geçimine Yönelik) -Karma Bitki Ve Çiftlik Hayvanları
RAMAZAN YAŞAR Gazete Köşe Yazarı
RECEP ÖNCEL Ekonomist
REFİK TUZCUOĞLU Yönetici-Kamu Ve Özel Teşebbüse Ait Hizmetler)
REMZİ BAKIM Avukat
REMZİ ÇETİN Mühendislik Ve Mimarı Öğretim Üyesi
RESUL ARICIOĞLU Büro Memuru (Genel)
REŞAT YILDIRIM Avukat
RIFKI BİBER Uçak Mühendisi
SAADET ARMAĞAN GÜLEÇ KORUMAZ Mimarlık Öğretim Üyesi
SABİT KOSTAK Ziraat Mühendisi
SALİH YILMAZ Tarih Öğretim Üyesi
SAMED SAFA KAYA İşletmeci (Genel)
SEBAHAT KILINÇ Eğitim Öğretim Görevlisi
SELAHATTİN SERDAR MUÇAY Eczacı
SELİM YÜCEL GÜLEÇ Yönetici-Kamu Ve Özel Teşebbüse Ait Hizmetler)
SELMAN ÖZBOYACI İnşaat Mühendisi
SERAP ÇOBAN Personel Uzmanı
SERHAN GÜNGÖR Finansman Yöneticisi
SEYDİ KANMAZ İşletmeci (Genel)
SEYİT MEHMET DAĞ Çiftçi (Hayvancılık)
SEZER BAŞKARA Kafe, Bar Ve Snack Bar İşletmecisi (Kendi İşletmesinde Çalışanlar)
SİNEM SİNANGİL Metin Yazarı
SONER ÖZDERE İşletmeci (Genel)
ŞEVKİ ŞAR Diğer Üst Düzey Yöneticiler
TAHİR AKYÜREK Avukat
TAHSİN KOPARAN Lojistik Uzmanı Ad Soyad Meslek
TURGAY ÖZCAN Endüstri Mühendisi
TURGUT MURAT DİRİK Kuyumcu-Perakende Satış
ÜMMÜGÜLSÜM FİDAN Eczacı
VELİ TOLU Avukat
VESİLE ÖZKAN Hekim-Pratisyen
VEYSEL ÖZİNCE Kendi İşletmesinde Çalışan (Toptan Ticaret)
YASİN KUZU Çiftçi (Tarla Ürünleri)
YASİN ŞEN Biyoloji Öğretmeni-Ortaöğretim
YAŞAR KAŞLIOĞLU İnşaat Mühendisi
YAŞAR TOY Gazeteci
YAVUZ DEMİRCİ Çiftçi (Hayvancılık)
YAVUZ SELİM ERKOL Ziraat Mühendisi
YETİŞ AVCI Diğer Madenciler Ve Taş Ocakçılar
YILMAZ ALTUNSOY Yatırım Danışmanı
YUNUS TOPRAK Ahırcı (Hayvan Bakan Ve Ahırları Temizleyen) -Karma Çiftçilik (Bitkisel Üretim Ve Hayvan Yetiştirici
YUSUF ATİLA SOYLU Yönetici (Toptan Ticaret)
YUSUF BAYAT Mobilyacı
YUSUF ERHAN ARI Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Elemanı
YUSUF ZİYA KIYMET İnşaat Mühendisi
YÜCEL SEVİNÇ Jeoloji Mühendisi
YÜKSEL ERTEKİN Defterdar
ZEKERİYA ÜNAL Çiftçi (Kendi Geçimine Yönelik) -Karma Bitki Ve Çiftlik Hayvanları
ZEKİ ARITÜRK Avukat
ZİYA ALTUNYALDIZ Milletvekili
Yazı kaynağı : bbnhaber.com.tr
Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında
Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.
kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler