Kıragası: “Üst düzen bir takıma karşı oynadık”

Kıragası: “Üst düzen bir takıma karşı oynadık”Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı, Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda Almanya’ya 3-0 yitirdi.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, “Maçtan ilkin Bursa’ya gelen herkese teşekkür ederim. Kadın futbolu adına önemli bir gündü. Karşımızdaki rakip son Avrupa finalisti, oldukca ciddi kupaları olan bir ekip. İlk 45 dakika 0-0 tamamladık. İkinci yarı penaltı ve oyun dağıldı maç 3-0 sonlandı. Bütün oyuncularımla gurur duyuyorum. Üst seviyedeki takıma karşı savaşım ediyor ve oyun prensiplerini bozmadan maçı tamamlamak çok önemli. Geleceğe hedeflerimiz doğrultusunda devam etmeye çalışacağız. Rakip Almanya ve 30 senedir ligi olan, hanım futboluna yatırım yapmış olan bir takım” açıklamasında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun son 2-3 senedir hanım futboluna futbol yatırım yaptığına dikkat çeken Necla Güngör Kıragası, “O yatırımlarla beraber Dünya Kupası maçları başladı. İyi bir başlangıç yapmış olup grupta 4. Sırada yer alıyoruz. Alanya’da oynadığımız Portekiz maçı birlikte bitmişti. Şimdi Portekiz’de oynayacağız. Oradan da en az beraberlikle dönerek, üst sıralarda ligi bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın