karın guruldaması nasıl durdurulur

rent a car 34

karın guruldaması nasıl durdurulur bilgi90’dan bulabilirsiniz

Karın Guruldaması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Karın Guruldaması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Karın Guruldaması Hakkında Merak Edilenler

Gün içinde en çok yorulan vücut bölgelerimizden biri olan karın bölgesinde, zaman zaman tuhaf ve istenmedik sesler meydana gelebilir. Bu sesler kimi zaman en sessiz ortamlarda, kimi zaman da sınav anlarında sizi biraz zor durumda bırakabilir. İnsanlar bu durumu bazen mahcubiyet olarak görse de altında yatan etkenler, hiç de mahcup olunacak nedenler değildir.

Karın Guruldaması Bitkisel Tedavi Önerileri

Uzmanlar karın guruldamalarının oldukça normal bir davranış olduğunu ve bu durum yaşandığında endişe edilmemesi gerektiğini, her yerde dile getirmektedirler. Uzun bir süre guruldamalar devam ediyorsa bir hastalığın habercisi olabileceğini de vurgularlar. Dini açıdan da karın guruldaması abdesti bozar mı sorusu akla gelebilir. Ses ve koku olmuyorsa karın guruldamasının abdeste etkisi olmamaktadır.

Karından bir anda beklenmedik şekilde gelen bu sesler, neredeyse çoğu zaman sizi rahatsız eder. İsterseniz aç olun isterseniz tabaklar dolusu yemek yemiş olun mideden gelen bu seslerin sırrı bilinenin de ötesinde. İşte bizler de bu konuyu araştırıp hemen hemen her insanın yaşadığı karın guruldamasına çözüm aradık. Öncelikle neden olan faktörleri bir inceleyelim. Çözümü ise çok kolay.

Bağırsakta Gaz Sıkışması Halinde Ne Yapılmalı?

Karın Guruldaması Neden Olur?

Karın Guruldaması Engelleme: Karın Guruldaması Nasıl Önlenir?

Gaz Sıkışmasına İyi Gelen 9 Doğal Çözüm

Karın Guruldaması Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Pek çok insanı rahatsız eden karın guruldamasını önlemek için bitkilerden şifa bulabilirsiniz. Hazırlayacağınız bitki çayları ile mide enzimlerinizi rahatlatmak çok kolay. Sadece doğru bitki ile doğru çözümü denemelisiniz.

1) Yeşil Çay

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilmeli?

2) Ilık Limonlu Su

3) Zencefil Çayı

Tarif için: Zencefil Çayı

Karın Guruldamasına Ne İyi Gelir?

Karın Guruldaması Hamilelik Belirtisi Olabilir Mi?

Hamilelikte Karın Ağrısı Neden Olur? Ne Zaman Başlar? Nasıl Geçer?

Karın Guruldaması İçin Hangi Doktora Gidilir?

Karın Kası Yaparken Ne Yemeli Ne Yememeli?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Ağrıyı Anında Kesen 5 Bitki Çayı

Karın Şişliği Neden Oluşur? Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Mide Gazına Ne İyi Gelir? Anında Rahatlatan 12 Çözüm

Kimyonun Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Gaza İyi Gelir Mi?

Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız?

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız?

Kahvaltı: Kahvaltıda gıda lifi açısından yüksek oranlı yiyecekler ve şekersiz (az şekerli de olabilir) besinler tüketmeniz gerekiyor. Sebzeli ve yağsız bir omlet bu konuda size yardımcı olabilir.

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız

Ara Öğün: Öğle yemeğinden önce acıkırsanız bir elma veya bir adet havuç yiyin. Hatta öğle yemeğinden yarım saat önce yemek çok faydalı olacaktır.

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız

Öğle Yemeği: İşleri akışına bırakın, eğer ki çok fazla yiyecek hakkında düşünürseniz grelin hormonu, beyne anında mesajları yollamaya başlar. İyi veya kötü kararları kendiniz vereceksiniz. Doymaya başlamadan yemeği bırakıp biraz bekleyebilirsiniz. Eğer sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız, öğle yemeğinde 3-4 çeşit besini tüketebilirsiniz.

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız

Örnek olarak iyi bir öğle yemeği biraz tavukla beraber bir tabak salata olabilir. Yanında ise bir kase sebze çorbası içebilirsiniz.

Ara Öğün: Akşam üzeri 16:00 civarlarında hafif bir ara öğün uygun olabilir. Size kalori verecek fakat leptin hormonunu tetiklemeyecek yiyecekler bulunmaktadır.

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız

Biraz fındık veya ceviz yiyin. İçinde ‘iyi’ yağlardan bulunur. Sadece beyine gidecek mesajda biraz yağ aldığınız bulunur, açlık hormonunu tetiklemez.

Akşam Yemeği: Gün içindeki öğünleri kaçırmayın, eğer kaçırırsanız çok fazla açlık hissi duyarsınız ve leptin hormonu bu fırsatı kaçırmadan yollayacağı mesajlarla ihtiyacınızdan fazla yemenize sebebiyet verir.

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız

Nerede yediğiniz önemli

Genellikle soğuk ve loş ortamlarda yemek yiyorsunuz. Bu yüzden restorantlarda ışıklar loş olur ve klimalar da tam güç çalışır. Az yemek yiyebilmek için yemek yiyeceğiniz mekanın aydınlık ve sıcaklığın da yüksek olmasına özen gösterin.

Karnınızın guruldamasını nasıl durduracaksınız

Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

Karın guruldaması nasıl geçer?

Karın guruldaması nasıl geçer?

Karın guruldamasının nedeni kalın bağırsakta oluşan gaz sıkışmasından dolayı çıkan sestir. Hızlı yemek yemek ve sıvı tüketmek başlıca nedenlerinden biridir.

Beslenirken hızlı davrandığımızda yemek ve içecekle birlikte hava da yutarız ve bu hava bağırsaklarda gaza neden olur. Bağırsaklarda sıkışan gaz ise ses yaparak guruldamaya neden olur.
Bunun yanı sıra karnımız açken de guruldar. Karnınız açken boş olan midenin içindeki hava mide hareketleri ile ileri geri hareket eder ve sonucunda da guruldama meydana çıkar.

Karın guruldaması yapabilecek olan yiyecekler;
• Kuru fasulye
• Lifli yiyecekler
• Mayalı yiyecekler
• Karbonatlı gıdalar

Karın guruldamanızı nasıl giderirsiniz?
Sizi özellikle de toplum içerisindeyken son derece utandıran bu karın guruldamasından bir çay kaşığı zeytinyağı veya limonlu çay içerek kurtulabilirsiniz. Özellikle rezene midenizdeki gaz için son derece şifalıdır.

Yazı kaynağı : www.mynet.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın