kan yenilenmesine göre cinsiyet hesaplama

kan yenilenmesine göre cinsiyet hesaplama bilgi90’dan bulabilirsiniz

Kan tahliline göre bebeğin cinsiyeti

Kan tahliline göre bebeğin cinsiyeti

Gebe kalma tarihine göre çocuğun cinsiyeti

Yazı kaynağı : womencalc.com

Bebeğin cinsiyetini hesaplamak için takvim. Bir çocuğun cinsiyetini kan yenileme yöntemiyle belirleme

Bebeğin cinsiyetini hesaplamak için takvim. Bir çocuğun cinsiyetini kan yenileme yöntemiyle belirleme

Hamilelik, özellikle uzun zamandır beklenen, her ailenin hayatında parlak bir olaydır. Ve zaten, sadece testte 2 şerit gördükten sonra, çift kime sahip olacağını merak ediyor – bir erkek mi yoksa bir kız mı. Bu konu en çok, halihazırda bir veya birkaç aynı cinsiyetten çocuğu olan çiftleri ilgilendirmektedir.

Doğmamış çocuğun cinsiyetinin belirlenmesinin sadece ultrason muayenesi sırasında hamileliğin 18-20. haftasında mümkün olduğu bir sır değildir. Ve bazıları için bu kadar beklemek kolay değil. Burada, ebeveynlerin doğmamış bebeğin cinsiyetini öğrenebilecekleri teknikler (eski bir Çin masası; ebeveynlerin kanının güncellenmesi; gebe kalma tarihi; fetal kalp atışı ve diğerleri) kurtarmaya gelir. Ancak şu ana kadar hiçbir doktor bu yöntemleri güvenilir bulmamaktadır. Tıp açısından bu, kahve telvesi üzerinde falcılıkla karşılaştırılabilir. Sadece tıbbi yöntemler (genetik çalışmalar, ultrason) çiftin kimi beklediğini en doğru şekilde hesaplayabilir – bir erkek veya bir kız.

Bu nedenle, bu yazıda kimin doğacağını nasıl belirleyeceğimizi ele alacağız – bir erkek veya kız.

genetik araştırma

Bunlar amniyosentez, kordosentez, koryonik biyopsiyi içerir. Bu çalışmalar, yalnızca tıbbi nedenlerle, genetik hastalıkları veya fetal malformasyonları saptamak için öngörülmüştür. Çocuğun cinsiyetini %99 olasılıkla belirlemenizi sağlar. Materyal (amniyotik sıvı, koryonik villus, göbek kordon kanı) araştırma için rahim boşluğundan alındığı için böyle bir müdahale düşük veya erken doğuma neden olabilir.

Ultrason ile fetüsün cinsiyetinin belirlenmesi

Cinsiyeti zaten 16 haftalık bir süre boyunca ultrason yardımıyla belirleyebilirsiniz. Ancak daha güvenilir bilgiler sadece 20-25 haftalık hamilelikte elde edilebilir. Bazı durumlarda, uzman ultrasonda fetüsün cinsiyetini göremez, örneğin rahatsız bir açıdadır veya göbek kordonu cinsel organlarını kapatır.

Dikkat!
Ultrason, fetüsün cinsiyetini öğrenmenin en etkili ve en güvenli yolu olarak kabul edilir. Güvenilirlik %95’tir.

Çocuğun cinsiyetini gebe kalma tarihine göre hesaplayın

Konsepsiyonun yumurtlama (olgun bir yumurtanın folikülden fallop tüpüne spermle buluşması için salınması) sırasında gerçekleştiği bilinmektedir. Bebeğin cinsiyeti gebe kalma anında belirlenir. Yumurtlama günü cinsel ilişki gerçekleşirse, erkek kromozomlarını taşıyan spermler yumurtaya daha hızlı ulaşır, yani bir erkek çocuk olur. Yumurtlamadan birkaç gün önce cinsel ilişki meydana gelirse, yumurtanın döllenmesi, dişi kromozomu taşıyan en dayanıklı spermle gerçekleşir (kural olarak, erkek kromozomlu spermler bu zamana kadar zaten ölür). Böylece, yumurtlama gününü ve gebe kalma gününü bilerek, kimin doğacağını anlayabilirsiniz.

Doğmamış bebeğin cinsiyetini ebeveynlerin kanından belirleyin

Gelecekteki ebeveynler arasında popüler bir teknik, ebeveynlerin kanını yenileyerek çocuğun cinsiyetini belirlemektir. Yöntemin güvenilirliği% 50’dir – fetüsün cinsiyetini tahmin eder veya etmez. Bu nedenle yöntem eğlence olarak daha uygundur.

Kan yenileme teorisi

Ebeveynlerin kanının çocuğun cinsiyetini etkilediği varsayımı vardır. Her insanda kan, yaşam boyunca vücutta yenilenir. Kadınlarda kan her üç yılda bir, erkeklerde – dört yılda bir yenilenir. Ve gebe kalma anında ebeveynlerden hangisi daha “taze” kana sahipse, o cinsiyetin bebeği olacaktır. Bununla birlikte, örneğin cerrahi bir operasyon, önceki zor doğumlar, kan bağışı (bağış), kürtajlar gibi 1000 ml’den fazla kan kaybı ile erken kan yenilenmesi de mümkündür. Bu nedenle, hesaplamada bu faktörler de dikkate alınır.

Bebeğin cinsiyetini hesaplama şeması basittir. Gelecekteki babanın 29 yaşında ve annenin 23 yaşında olduğunu varsayalım. Ayrıca basit aritmetik işlemler yapılır: kadının yaşı 3’e ve erkeğin yaşı 4’e bölünür (23: 3 = 7,7; 29: 4 = 7,3) . Örnekten de görebileceğiniz gibi, babanın bakiyesi 0.3 ve anneninki 0.7’dir ve 3.7’den beri çiftin bir erkek çocuğu olması muhtemeldir.

Hesaplamalardan sonra kalanlar aynıysa, çiftin hem kız hem de erkek çocukları olabilir.

Çevrimiçi hesap makinesindeki kanı güncelleyerek bebeğin cinsiyetini belirlemeyi öneriyoruz. Ebeveynlerin doğum tarihini girmek ve kesin gebe kalma zamanını bilmek yeterlidir.

Dikkat!
Bir erkek veya kadının kan bağışı, ameliyatı, doğumu varsa, doğum tarihi yerine son kan kaybının tarihi belirtilir.

Erkek ya da kız?

İnsanlık tarihi boyunca, insanlar kendilerine kimin doğacağını tahmin etmeye çalışıyorlar – erkek mi kız mı?

Modern tıp, ultrason kullanarak anne karnındaki bir bebeğin cinsiyetini belirlemenin en popüler yolunu sunar. Bu yöntem, yaklaşık 16 haftalık bir gestasyonel yaşta sonuç verir. Ancak daha güvenilir bilgiler ancak hamileliğin 20-25. haftalarında elde edilebilir. Çocuğun cinsiyetini belirlemenin başka bir yolu, çiftin kimi beklediğini bulmanızı sağlayan Amerikan özel testidir. Hamile bir kadının idrarında fetal cinsiyet hormonlarının bulunduğu bilinmektedir. Testte özel bir reaktif ile birleştirirseniz, rengi değişecektir – yeşil ise, o zaman bir erkek, turuncu – bir kız olacaktır. Testin doğruluğu %90’dır, 8 haftadan itibaren yapılabilir. Ancak böyle bir test ucuz değildir ve her eczanede satılmadığı için bulunması da kolay olmayacaktır.
Sadece bir çocuğu gebe bırakmayı planlıyorsanız ve sadece bir erkek veya kız istiyorsanız, o zaman% 50 doğrulukla, alternatif halk ve eski cinsiyet belirleme yöntemlerini kullanabilirsiniz: eski Çin ve Japon tablolarına göre, kanı güncellemek için anne ve babanın, ebeveynlerin kan grubuna göre halk işaretleri.


Bir çocuğun cinsiyetini annenin yaşına ve gebe kalma zamanına göre belirlemek için eski Çin tablosu

Bir bebek planlıyor musunuz ve gelecekteki bebeğinizin cinsiyetini bilmek mi istiyorsunuz? Önce Çin doğum haritasına bakalım. Bu tablonun orijinali Pekin müzesinde saklanmaktadır, yaşı yaklaşık 700 yıldır. Doğu antik tapınaklarından birinde çocuğun cinsiyeti anlayışı tablosu keşfedildi. Ancak efsaneye göre, başlangıçta imparatorun mezarında bulundu ve ancak o zaman tapınağa transfer edildi. Çin gebelik tablosu, doğmamış bebeğin cinsiyetinin iki farklı faktöre bağlı olduğu gerçeğine dayanmaktadır – annenin yaşı ve çocuğun doğrudan gebe kaldığı ay. Önce annenin yaşını bulun, ardından çocuğun gebe kaldığı ay ile ilişkilendirin. Sırasıyla bir erkek veya bir kızı belirten bir artı veya eksi alacaksınız. Böylece doğumunuzu veya akrabalarınızı kontrol edebilirsiniz.

18 ila 45 yaşları arasındaki tabloda belirtilen anne adayının yaşı göz önüne alındığında, bir erkek veya kızın hangi ayda doğabileceğini belirleyin, tercih ettiğinizi seçin ve bu aydan itibaren gebe kalma zamanını almak için dokuz sayın. Çalışmalarınızda iyi şanslar!

Halk, doğmamış çocuğun cinsiyetini nasıl belirleyeceğine dair işaretler

1. Anne adayının anahtarı masadan almasına izin verin (bir yüzük olmadan ve bir demet halinde değil!). Yuvarlak kısmı alırsa erkek, uzun dar kısım ise kız, ortada ise ikiz doğurur.
2. Anne adayı yemek yerken boğulursa, ondan herhangi bir numara söylemesini isteyin. Daha sonra bu sayıya (a – 1, b – 2 vb.) karşılık gelen alfabenin hangi harfini hesaplayın ve ondan bu harfle başlayan bir isim söylemesini isteyin. Bir kız ismi seçerse, o zaman bir kızı olur ve eğer bir erkek ismi ise, o zaman bir erkek çocuğu olur.
3. Daha büyük çocuklarınız varsa, önceki çocuğun ilk kelimesini hatırlayın. İlk önce “anne” dediyse, o zaman bir kız doğar ve “baba” ise, o zaman bir erkek çocuk doğar.
4. Döllenme yılını ve annenin gebe kalma anındaki yaşını karşılaştırın. Her iki sayı da çift veya her ikisi de tek ise kız, biri çift diğeri tek ise erkek doğar.
5. Bir erkek çocuk doğurmak istiyorsanız, gebe kalmadan birkaç ay önce daha fazla tuzlu yiyin ve bir kızsa – daha tatlı.
6. Bir kıza hamile kalmak istiyorsanız, yatağın altına bir tahta kaşık ve makas, yastığın altına pembe bir fiyonk koyun.
7. Çocuğun cinsiyeti, gebe kaldığı sırada daha aktif olan eşin cinsiyetinin tersi olacaktır.
8. Bacaklarınız hamilelik sırasında şişerse, bir erkek, bacaklarınızda her şey yolundaysa, bir kız doğar.
9. Hamile bir kadın sinirliyse, ona bir kız doğar ve çoğunlukla iyi bir ruh hali içindeyse, bir erkek çocuk doğar.
10. Hamile bir kadın kambur yerse, ondan bir erkek çocuk, ortasından bir parça ekmek alırsa, bir kız doğar.
11. Hamile kadının elleri kurur ve derileri çatlarsa erkek, elleri yumuşarsa kız doğar.
12. Erkek çocuk bekleyen hamile bir kadın, kız çocuğu olan bir kadından daha fazla yer.
13. Hamile, kız bekliyor, daha hasta.
14. Hamile bir kadının yüzünde ve göğsünde sivilce görülürse, bir kız doğar: kızı annesinin güzelliğini “alır”.
15. Bir erkek çocuğa hamile olan bir kadının, bir kıza hamile olandan daha düşük bir göbeği vardır.
16. Hamile bir kadının alyansına bir zincir geçirin ve karnına asın (kadın uzanmış olmalıdır). Yüzük ileri geri sallanırsa, bir kız doğar ve bir daire içindeyse, o zaman bir erkek çocuk doğar. Bu fal başka bir versiyonda var: bir yüzük değil, bir zincire, midenin üzerine değil, hamile bir kadının avucunun üzerine herhangi bir madalyon asmak gerekli ve sonuçlar tam tersi: madalyon hareket ederse bir daire, sonra bir kız ve bir yandan diğer yana sallanırsa bir erkek. Bununla birlikte, bu falın ancak çocuk ilk değilse doğru olduğuna dair bir görüş var.
17. Hamile bir kadın sakarsa ve sürekli tökezliyorsa, ona bir erkek çocuk doğar ve eğer daha zarifse, bir kızı beklesin.
18. Yürümeye başlayan bir erkek çocuk hamile bir kadına ilgi gösterirse kız çocuğu, ilgilenmezse erkek çocuk olur.
19. Hamile kadın sol tarafında yatarsa ​​erkek, sağ tarafında ise kız çocuğu olur.
20. Hamile kadından ellerini size göstermesini isteyin: Ellerini avuçları yukarıya çevirirse kız, avuçları aşağıdaysa erkek doğar.

Çocuğun cinsiyetini hesaplamak için çevrimiçi hesap makineleri

Doğmamış çocuğun cinsiyetini hesaplamak için hesaplayıcılarımız çeşitli seçenekler ve yöntemler topladı, hesaplama kadınlar arasında kendini kanıtlamış yöntemlere dayanıyor.

Ebeveynlerin kanını güncelleyerek bir çocuğun cinsiyetini hesaplamak için çevrimiçi hesap makinesi

Çocuğun cinsiyetini Budyansky yöntemine göre planlama

Budyansky – karı koca – uzun süre öğretmen olarak çalıştı. Doğru mu yoksa sadece bir “efsane” mi olduğu bilinmiyor ancak okulda öğretmenlik yaptıkları süre boyunca öğrencilerin yılları/ayları ile anneleri arasında bir örüntü fark ettiler. Gözlemlerine dayanarak, çocuğun cinsiyetinin annenin doğum tarihine bağımlılığı hakkında kendi teorilerini geliştirdiler. Yöntem oldukça popüler hale geldi ve incelemelere göre oldukça yüksek bir “isabet” yüzdesine sahip. Yöntemin formülasyonu için istatistikler yaklaşık 30 yıl boyunca toplandı. Sonuçlar o kadar inandırıcıydı ki, çalışma Rospatent tarafından onaylandı.

Yöntemin ana hükümleri

Yöntemin ana fikri: doğmamış çocuğun cinsiyeti erkeğe bağlı değildir, sadece kadının vücuduna ve adet döngüsünün düzenliliğine bağlıdır.

Hesap makinesi olmadan Budyansky yöntemini kullanarak doğmamış bir çocuğun cinsiyeti nasıl belirlenir

Bir kadının “tipini” belirlemesi gerekir: çift veya tek. Tip, gebe kaldığı yıl ve aya göre belirlenir. Veriler iki yıllık bir adet takviminden alınmıştır (Budyansky adet takviminde yıl ortalama 28 gün süren 13 aya bölünmüştür, aşağıda görebilirsiniz).

Döngü tipi çift ise, bir kadının tüm çift adet döngülerinde bir kıza ve tüm tek adet döngülerinde bir erkek çocuğa hamile kalması daha olasıdır.

Bir kadın tek bir döngüde doğarsa, bunun tersi de geçerlidir: tek döngülerde bir kıza ve çift döngülerde bir erkek çocuğa hamile kalabilir.

Bienal adet döngüsü takvimi nedir ve nasıl kullanılır?

Budyansky takvimi, üç sütunlu bir tablodur. Ortada – adet aylarının başlangıç ​​ve bitiş tarihleri. Ve yanlarda – çift (sağda) ve tek (solda) yıllar.

Tipinizi belirlemek için hamile kaldığınız adet ayını bulun (bunu yapmak için doğum tarihinizden 9 ay çıkarın).

Çift bir yılda gebe kaldıysanız, gebe kalma ayının sağ sütunla, tek bir yılda ise sol sütunla kesiştiği tabloya bakın. Ay satırının ve yıl sütununun kesiştiği noktada “adet tipiniz” olacaktır.

“Çift” bir tipiniz varsa, o zaman “çift” bir çocuk tipiyle, tek tip bir erkek olan bir kız doğar.

Eğer “tek” bir tipiniz varsa, o zaman “çift” tipte bir çocukla bir erkek doğacak ve garip bir tipte bir kız doğacak.

Budyansky yöntemine göre zemin hesaplama örneği

Tüm hesaplamaları hesap makinesi kullanmadan kendiniz yapmaya karar verirseniz, bunu yapmak kolaydır. Hesaplamayı belirli bir örnek üzerinde analiz edelim.

Diyelim ki bir kadının doğum günü 24.05.1990
.

Kızın gecikmiş veya erken olduğuna dair bir kanıt yoksa, doğum tarihinden 9 ay çıkarılır. Yaklaşık gebe kalma tarihini alıyoruz 24.08.1989
. Gebe kalma yılı tuhaf, bu yüzden tablodaki 1. sütuna bakıyoruz. İlk sütunun ayın satırıyla kesişimine bakıyoruz “13 Ağustos – 9 Eylül”. Yani, annenin adet tipi – garip.

Bir kadının hamilelik planladığını ve bir sonraki yumurtlamanın tarihinin ikinci adet ayına düştüğünü varsayalım. (29 Ocak – 25 Şubat) 2017. Sonra bu ay ve tek yıllık bir sütunla gidere bakarız. Görürüz “garip”. Yani, Budyansky yöntemine göre, şu anda tasarlanacak oğlan.

Yöntemin güvenilirliği: geri bildiriminiz

Yöntemin açıklaması açık kaynaklardan alınmıştır. Ve bu konuda çok sayıda olumlu eleştiri var. Site ziyaretçileri arasında “tesadüfler” hakkında istatistik toplamak ilginçtir. Ultrasonun sonuçlarını biliyorsanız veya diğer çocuklar için verileri kontrol ettiyseniz, lütfen aşağıdan oy verin.

Cinsiyet hesaplanırken neden hatalar olabilir? Aşağıdaki faktörler nedeniyle:

Çeşitli çevrimiçi kaynaklar, hamile annelere çeşitli hamilelik planlama yöntemleri sunar. Özellikle, bir çocuğun cinsiyetini ebeveynlerin doğum tarihine göre öğrenmenize izin veren bir yöntem popülerdir. Yazarlara göre, hem hamileliğe hazırlanırken hem de gebe kaldıktan sonra hesaplama yapılması tavsiye edilir.

Tekniğin bariz avantajı basitliğidir. Ancak tahminlerinin doğruluğu tartışmalıdır. Çocuğun cinsiyetini babanın ve annenin doğum tarihine göre nasıl bulacağımız, bu hesaplamaya inanıp inanmayacağımız ve bebeğin cinsiyetini tamamen nasıl bulacağımız, daha fazla düşüneceğiz.

Temas halinde

Çok eski zamanlardan beri, insanlık numeroloji yardımıyla geleceğe bakmaya çalıştı. Bu disiplinin takipçileri, insan yaşamının sayıların büyüsü ile yakından bağlantılı olduğuna inanırlar. Bununla birlikte, numeroloji, ezoterik öğretilere atıfta bulunur; bu, bilimsel bir gerekçesi olmadığı anlamına gelir.

Uzak geçmişte bu tür hesaplamalar belki de hamileliği planlamanın tek yolu olsaydı, o zaman şimdiki aşamada yerini ultrason aldı. Kullanımıyla, kimin doğacağına dair kesin bir cevap alabilirsiniz.

Genç anneler ve babalar, bir çocuğun cinsiyetini babanın ve annenin doğum tarihine göre nasıl öğreneceklerine dair makalelere yönelerek eğrinin önünde kalma eğilimindedir. Teknik, yüzyıllar önce Çin’de ortaya çıktı. Bu ülkede numeroloji en saygın öğretilerden biriydi.

Aşağıdaki algoritmayı kullanarak çocuğun cinsiyetini ebeveynlerin doğum tarihine göre hesaplayabilirsiniz:

Grafik, zaman kapsamı artırılarak devam ettirilebilir. Yöntemin yaratıcılarına göre pembe ve mavi noktalar (soldan sağa) arasında yer alan aylar, bir kızın anlayışı için uygundur. Maviden pembe noktaya kadar olan dönemler erkek bebek sahibi olma ihtimalini arttırır. Aynı renkteki noktalar arasına yerleştirildiğinde çocuğun cinsiyeti anne ve babanın yaşına göre hesaplanamaz.

Bir çocuğun cinsiyetini ebeveynlerin yaşına göre nasıl öğreneceğinize dair bilgiler içeren birçok site (görünüş tarihine göre hesap makinesi), otomatik hesaplama sunar. Ebeveynlerin ortaya çıkma tarihlerini kutulara girmek gerekir ve sistem tüm hesaplamaları bağımsız olarak yapacaktır.

Gebe kalma tarihine göre nasıl belirlenir ()?

Anne ve babanın kanını yenileyerek hamileliğin hesaplanması gibi popüler bir teori var. Adil seksin yıllar içinde tamamen yenilendiği iddiasına dayanmaktadır. Babalar için süreç bir yıl daha uzun sürüyor. Döllenme sırasında daha “taze” kana sahip olan eşlerden biri, iddiaya göre ailede kimlerin görüneceğini etkiler.

Çocuğun cinsiyetini, gebe kalma tarihine ve ebeveynlerin yaşına göre temel bir matematiksel hesaplama ile öğrenebilirsiniz:

Bir çocuğun cinsiyetinin gebe kalma tarihine ve ebeveynlerin yaşına göre nasıl belirleneceğine bir örnek alalım. İlk veri olarak 1992’yi annenin doğum yılı, 1989’u baba için alıyoruz.1992’ye 3 yıl ekleyerek kız için “genç” kan yıllarını alıyoruz: 2016, 2019 vb. Baba için, artı 4, sonuç olarak, 2017, 2021 vb.

Tablo 1. Cinsiyeti belirleyen kromozom kombinasyonları

Gerçekten etkileyen tek faktör kromozomların kombinasyonudur. Bir erkek veya bir kızın doğumu, doğrudan erkek üreme hücresinde (spermatozoon) hangi kromozomun, X veya Y’nin bulunduğuna bağlıdır.

Anne babanın doğum ayına göre belirleme yöntemi yüzde yüz mü?

Şu anda bir erkek veya bir kız çocuğu planlamanın tek yolu tüp bebek tedavisidir. Bu teknoloji, bir test tüpünde iki gameti bağlamanıza izin verir.

Sperm ve yumurtanın kaynaşmasından sonra oluşan zigot 3-5 gün kuluçka makinesinde bekletildikten sonra rahime yerleştirilir. Prosedürün bir parçası olarak sadece Y kromozomu içeren spermleri seçmek mümkündür.Tabii ki bu teknolojinin ebeveynlerin yaşına göre tam olarak kimin doğacağının nasıl belirleneceği ile ilgisi yoktur.

Hamilelik zaten gerçekleştiyse, sabırlı olmalısınız. Beşinci hafta civarında embriyonun üreme sistemi oluşmaya başlar. Sekizinci günden sonra süreç aktif hale gelir ve onbirincide cinsel organların gelişimi başlar. Anne ve babanın yaşına göre çocuğun cinsiyetinin “yüzde yüz” anlayışı tablosunda sessiz olan on dördüncü hafta civarında ayırt edilebilirler. belirlemek için kullanılır. Annenin ve gelişmekte olan fetüsün sağlığı için tamamen güvenlidir.

Çocuğun cinsiyetini doğum tarihine göre tabloya göre öğrenmek anlaşılabilir bir arzudur. Teknik bir eğlence olarak da kullanılabilir. Sonuçlarına güvenmeye, sonuç çıkarmaya veya gelecek için planlar yapmaya değmez.

Tabii ki, ebeveynlerin doğum tarihine göre cinsiyetin nasıl öğrenileceği yöntemini kullanarak güvenilir bir sonuç alan insanlar var. Ancak, bu oldukça anlaşılabilir. Tesadüf, olasılık teorisi ile açıklanır. Çocuğun cinsiyetini masaya, anne ve babanın yaşına göre öğrenmek, kahve telvesi üzerinde fal bakmak veya yazı tura atmaktan sonuç almakla aynıdır. Er ya da geç, gerçekten eşleşecek. Ebeveynlerin yaş tablosundan çocuğun cinsiyetini bulmaya çalışmak zaman kaybıdır.

faydalı video

Belirli bir cinsiyetten bir çocuk istiyorsanız, ebeveynlerin doğum günleri için özel olarak hazırlanmış bir program, hamilelik planlarken (çocuk planlarken) çocuğun cinsiyetini hesaplamanıza yardımcı olacaktır:

Çözüm

Yardımcı ipuçları

Yüzyıllar boyunca, müstakbel ebeveynler, çocuklarının cinsiyetini öğrenmek için doğumunu beklemek zorunda kaldılar.

Şimdi farklı var Çocuğun cinsiyetini belirleme yöntemleri halk işaretleri ve eski Çin tablolarından modern tıbbi prosedürlere kadar.

1. Çocuğun cinsiyeti tabloya göre nasıl bulunur?

Efsaneye göre çince cinsiyet belirleme tablosuÇin’de eski bir kraliyet mezarında bebek bulundu. Bebeğin cinsiyetini Çin ay takvimine göre tahmin ediyor.

Bu durumda, bilmeniz gerekir annenin gebe kalma yaşı ve gebe kalma ayı Bir kızınız mı yoksa bir oğlanınız mı olacağını belirlemek için.

Bu yöntemin işe yaradığına dair bilimsel bir doğrulama yoktur, ancak arkadaşlarınız ve akrabalarınız üzerinde test edebilirsiniz.

2. Gebe kalma tarihine göre çocuğun cinsiyeti

Bu yönteme göre doğmamış çocuğun cinsiyeti belirlenir. gebe kalma tarihine göre ve sperm tipine bağlıdır.

Erkek çocuk doğuracak Y sperminin, daha yavaş ama daha dirençli olan X kromozomu sperminden daha hızlı ve daha az dayanıklı olduğuna inanılıyor.

Böylece, eğer gebe kalma meydana geldiyse Bir kadın yumurtlamadan 2-3 gün önce, o zaman bir kız doğurma olasılığınız daha yüksektir.. Gebelik doğrudan gerçekleştiyse yumurtlama gününde veya ondan kısa bir süre önce, bir erkek çocuğunun ortaya çıkması daha olasıdır.

Yumurtlama günü, bazal vücut ısısı ölçülerek veya evde yumurtlama testleri kullanılarak belirlenebilir.

3. Çocuğun cinsiyetini kana göre hesaplayın

Bu teoriye göre, doğmamış bir çocuğun cinsiyeti şunlara dayanarak belirlenebilir: ebeveynlerin kanının yenilenmesi. Kadınlarda kanın 3 yılda bir, erkeklerde ise 4 yılda bir yenilendiğine inanılmaktadır. Bir çocuğun cinsiyeti, hangi ebeveynin “taze” kana sahip olduğuna göre belirlenir.

Örneğin, bir kadın 26 yaşında ve bir erkek 28 yaşında. 26’yı 3’e bölersek 8.6 ve 28’i 4’e bölersek 8 elde ederiz. Kadının kalanı (8.6) erkeğinkinden büyük olduğu için erkek olma olasılığı daha yüksektir.

Ayrıca kan bağışı ve transfüzyonu, ameliyat, doğum ve diğer kan kaybı durumlarında son kan kaybının tarihinin alınmasında yarar olduğunu da unutmamakta fayda var.

Çocuğun cinsiyeti kan grubuna göre

Doğmamış bir çocuğun cinsiyetini belirlemenin bir başka eğlenceli teorisi, ebeveynlerin kan grubu ve Rh faktörü. Anne ve babanın kan grubu ile Rh faktörlerinin kesişimi, kız mı erkek mi olacağınızı gösterir.

4. İşaretlere göre çocuğun cinsiyeti

Anneannelerimizin ve annelerimizin de başvurduğu bir çocuğun cinsiyetini belirlemenin birçok yolu vardır. Tabii ki, bu yöntemler valide edilmediği için güvenilir olarak kabul edilmez. Bazıları doğru gibi görünüyor çünkü yaklaşık yüzde 50 doğrular ve kısmen bilimsel olarak kanıtlanmış başkaları da var.

Karnına göre bebeğin cinsiyeti

Eğer sen çocuğu alçaltın – bir oğlunuz var, eğer yüksekse – bir kızınız var. Ayrıca bir görüş var ki eğer anne adayı karın şekli sivridir – bir erkek olacak ve daha yuvarlak olacak – bir kız.

Ancak uzmanlara göre karın şeklini bebeğin cinsiyeti değil kasları, rahim tonu ve çocuğun pozisyonu belirler.

Son verilere göre, meme hacmi, doğmamış çocuğun cinsiyetinin en iyi göstergesidir. Kız çocuğu doğuran kadınlarda, göğüsler hamilelik sırasında (ortalama 8 cm), erkek çocuk doğuran kadınlara göre (ortalama 6,3 cm) büyür. Bunun nedeni, erkeklerin daha fazla testosteron üretmesi ve anneden daha fazla enerji gerektirmesidir, bu da meme büyümesini daha fazla engeller.

Kalp atışına göre bebeğin cinsiyeti

İşaretlere göre, Bir kızınız varsa, fetal kalp atış hızı dakikada 140’tan yüksek olacaktır., ve bir erkek ise, o zaman 140’tan az. Aslında, çocuk büyüdükçe ve geliştikçe ve ayrıca çocuğun aktivitesindeki artış sırasında fetal kalp atış hızı değişir. Ancak kızların kalp atışlarının doğum sırasında erkeklere göre daha fazla arttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bir çocuğun cinsiyetini belirlemek için halk işaretleri

Çift sahip olacak kız eğer:

Annenin görünümü bozuldu, sivilce çıktı

baba kilo almaya başladı

Annem tatlı istiyor

Bekleyen anne şiddetli sabah bulantısından muzdarip

Ebeveynler 40 yaşın üzerinde

Karnına bir alyans asarsan, ileri geri hareket eder.

Çift sahip olacak oğlan eğer:

Annenin görünümü düzeldi

Kuru eller, soğuk ayaklar

Tuzlu ve ekşi çizer

anne stresli

Önemli ölçüde artan iştah, kalori alımı

Karnına bir alyans asarsan, bir daire içinde hareket eder.

5. Ultrason ile çocuğun cinsiyeti

Hamilelik sırasında bebeğin cinsiyetini belirlemenin en doğru yöntemlerinden biri, yüksek frekanslı ses dalgalarının bebeğinizin rahim içindeki görüntüsünü oluşturduğu ultrason veya ultrasondur.

Ultrason çocuğun cinsiyetini belirlemek için değil, çocuğun doğru gelişip gelişmediğini anlamak için yapılır.

Gebelik yaşına ve fetüsün konumuna bağlı olarak, doktor bir erkek mi yoksa bir kız mı taşıdığınızı kesin olarak söyleyebilir.

Çocuğun cinsiyetini ne zaman belirleyebilirsiniz?

erkek ultrason

ultrason kızlar

Çoğu zaman, bir çocuğun cinsiyetini ultrasonla belirleme yöntemi en doğrudur. 18 ile 26. gebelik haftaları arasında. Her ne kadar yeni ultrason teknolojileri çocuğun cinsiyetini 12-13 haftalık daha erken bir dönemde belirleyebiliyor.

18 haftaya kadar fetal gelişim, erkek ve dişi genital organları daha benzerdir ve bu nedenle hata olasılığı yüksektir. Daha sonraki tarihler, fetüsün daha yakın pozisyonu nedeniyle bu görevi zorlaştırır.

Çocuğun muayene için garip bir pozisyonda olması veya bacak bacak üstüne atması durumunda genital bölgeyi gözlemden gizleyebileceğini hatırlamakta fayda var.

Çocuğun cinsiyeti: ultrason yanlış mı?

Ultrason %100 bir yöntem değildir ve hata olasılığı, bir kaç faktör:

Hamilelik yaşı (ne kadar yüksekse o kadar doğru)

Ekipman (3D ultrason genellikle daha doğrudur)

Ultrasonu yapan doktorun profesyonelliği

Annenin kilosu (anne ne kadar şişmansa görüntü kalitesi o kadar düşük olur)

Fetal pozisyonlar

Mevcut doğmamış çocuğun cinsiyetini belirlemek için daha doğru yöntemler (neredeyse yüzde 100), ancak gerektiği gibi yapılırlar ve hamilelik için yüksek risk eşlik eder. BT amniyosentez(fetal mesanenin delinmesi) ve koryon villus biyopsisi. Daha erken bir tarihte gerçekleştirilirler: ikinci üç aylık dönemin ilk ve başında.

Amniyosentez yapılır 15-18 hafta arası gebelik. Doktor, bebeğin hücrelerini içeren amniyotik keseden amniyotik sıvının bir örneğini almak için uzun bir iğne sokar. Kural olarak, bu test, çocukta anormallik riski ve çocuğun cinsiyeti ile ilgili bozukluklarda artış varsa istenir.

Koryon villus biyopsisi yapılır 11 ila 14 hafta arası, ve bu yöntem de ancak çocuğun bozukluklar geliştirmesi mümkünse kullanılır.

Yazı kaynağı : minikar.ru

Dr. Deha – Bebeğiniz Erkek mi olsun, kız mı olsun?

Kayıt olmak kolay fakat dikkat…

Girdiğniz bilgilere dikkat ediniz.

“KAYIT OL” düğümesine basmadan önce yazdıklarınızı kontrol ediniz.

“KAYIT OL” düğümesine basmadan önce ekran görüntüsü alınız.

veya

“KAYIT OL” düğümesine basmadan önce ekranın fotoğrafını çekiniz.

Kullanıcı Girişi Bölümü

Girdiğniz bilgilerle Kullanıcı Bölümüne HEMEN giriş yapabilirsiniz.

Yöntemimizi hemen test etme veya cinsiyet öngörü hesaplama yaptırabilirsiniz.

Sorularınız için bize yazabilirsiniz [email protected]

Yazı kaynağı : drdeha.com

Rus Takvimi İle Bebek Cinsiyeti Hesaplama 2022

Ebeveynler için bebek bekleme sürelerinde şüphesiz ki en önemli şeylerden biri bebeğin cinsiyetidir. Tıbbi yöntemlerin yanı sıra farklı kültürlerin de cinsiyeti tahmin etmeye yönelik pek çok deneyimi vardır. Türkiye’de bu yöntemler için karnın almış olduğu şekil, annenin yüzündeki değişim, ayak sıcaklığı ve yüzük testi olarak örneklendirilebilir.

Cinsiyetin belli olduğu dönemse döllenmenin oluştuğu andır. Gelişen teknolojiyle gebeliğin ilerleyen haftalarında ise ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkündür. Peki ya daha önceki dönemlerde bebeğinin cinsiyetini merak eden aileler Rus Takvimini nasıl kullanıyordu? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları için okumaya devam ediniz.

Rus Takvimi Neye Göre Belirlenir?

Özünde geleneksel bir yönteme dayanan ve bilimsel kanıtı bulunmayan Rus Takvimi, anne ve babaların hücre yenilenmelerini tahmin etme yoluyla belirlenmektedir. Her zaman kesin sonuç vermemesine karşın cinsiyete yönelik ipuçları verebilmektedir.

Rus Takvimi Nedir?

Rus Takvimi, ebeveynlerin gerçek doğum günü, ayı ve yılıyla, annenin son adet tarihine göre bebeğin cinsiyetinin tahmininde kullanılan bir yöntemdir. Bilgilerin sisteme doğru şekilde girilmesi cinsiyetin öğrenilmesinde en önemli husustur. Bu sayede doğru sonuçları almak mümkündür ve dünyada pek çok kişi tarafından kullanılan yaygın bir yöntemdir.

Rus Takvimi Ne Kadar Güvenilir?

Tıpkı Çin Takvimi gibi tahmine dayalı bir yöntem olduğundan doğru sonuçlar alınmayabilir. Doğru olmayan neticeler için Ruslar özel durumların varlığından bahsetmektedir. Örneğin; kişinin yaşadığı kan kayıpları sonucunda kan yenileme süreci farklılık gösterdiğinden sonucun doğru çıkmama durumundan söz etmişlerdir.

Mutlaka Bakın-> https://hesaplamauzmani.com/gebelik/cin-takvimi-cinsiyet-hesaplama.html

Sonuçlar Zamansal Olarak Değişiklik Gösterir Mi ?

Ele alınan bilgiler anne babanın doğum tarihiyle birlikte annenin son adet olduğu tarih olduğundan değişiklik gösterecektir. Çünkü annenin adet olduğu dönem yıl içinde değişiklik göstermektedir.

Rus Takvimine Doktorların Yorumu Nedir?

Rus Takvimi gibi diğer cinsiyeti belirmeye yönelik tahminler yürüten yöntemler uzmanlarca kabul edilmemektir. Çünkü bebeğin oluşumu ve dünyaya gelmesinde en önemli faktör anne ve babanın kalıtsal özellikleridir. Rus takvimine göre annenin son adet tarihi baz alındığından bunun sadece tahminden ibaret olduğuna vurgu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra doğum tarihinin yanlış yazıldığı , kimliklerinde yer alan doğum tarihleri hakkında kesin bilgiye sahip olmayan birçok anne ve baba olduğu gibi adet düzensizliği de yaşayan pek çok anne adayı vardır. Bunlar göz önüne alındığında doğru sonuçları beklemenin pek mümkün olmadığı da belirtiliyor. Kimi uzmanlara göreyse bu yöntemler sosyal medyanın yaygınlaşmasının getirdiği daha fazla ilgi toplama düşüncesidir.

Mutlaka Bakın-> https://hesaplamauzmani.com/gebelik/japon-takvimi-cinsiyet-hesaplama.html

Rus Takvimi İle Çin Takvimi Arasındaki Farklar

Hamilelik döneminde en çok merak edilen konu cinsiyettir ancak 16. Haftadan itibaren bebeklerinin cinsiyetini öğrenme şansını bulan aileler 16 haftadan önceki dönemde Rus ve Çin Takvimini kullanmaktadırlar. Her iki takvim de konusu bakımından aynı gibi gözükse de kendi içlerinde farklılıklar göstermektedir. Bu durum da ‘ Hangi takvimi kullanmalıyım? ‘ sorusunu getiriyor akıllara.

Her iki takvim de de sonuca ulaşmak için farklı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Rus teqvimi anne babanın doğum tarihini isterken Çin takvimi sadece annenin yaşını ister. Yine benzer şekilde Rus takvimi annenin son adet tarihini isterken Çin takvimi annenin ne zaman hamile kaldığını istemektedir. Bazı durumlardaysa Çin takviminde farklı Rus takviminde farklı sonuç alınmaktadır. Bu hususta dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kullanılan takvimin hangisi olursa olsun yeni yıla göre tercih edilmesidir.

Her iki takvim için de en önemli husus bilgilerin doğru ve net oluşudur. Aksi takdirde sonuçların yanlış çıkması kaçınılmaz olmaktadır.

Yazı kaynağı : hesaplamauzmani.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın