iyi parti aydın milletvekili aday adayları

iyi parti aydın milletvekili aday adayları bilgi90’dan bulabilirsiniz

İYİ Parti’de Aydın temayül sonuçları belli oldu!

İYİ Parti’de Aydın temayül sonuçları belli oldu!

Aydın’daki İYİ Parti üyeleri 34 milletvekili aday adayı için oy kullandı. 17 ilçede kurulan sandık sonuçlarına göre 8 kişilik milletvekili aday listesi şu isimlerden oluştu.

1- Ahmet Ertürk

2- Semra Yücel

3- Erhan Algan

4- Tuğçe Canpolat

5- Aydın Adnan Sezgin

6- Fevzi Köse

7- Cemal Sarı

8- Pınar Öncer

Yazı kaynağı : www.aydin24haber.com

İYİ Parti Aydın’da 34 aday adayı ile ön seçim yapacak – Aydın Denge Gazetesi

İYİ Parti Aydın’da 34 aday adayı ile ön seçim yapacak - Aydın Denge Gazetesi

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, 34 Milletvekili Aday Adayı başvurusu aldıklarını belirtirken, 1 Nisan Cumartesi günü ön seçim demokrasi şöleni düzenleyeceklerini ifade etti.

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’na, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için 34 başvuru yapıldı. Yapılacak olan ön seçim sonrasında 10’unu kadınların oluşturduğu aday adayları içerisinden 8 Aydın Milletvekili Adayını, Genel Başkan Meral Akşener belirleyecek.

Aydın’da İYİ Parti’ye milletvekili aday adaylığı için başvuranlar şunlar;

Ahmet Ertürk, Alparslan Aras, Aydın Adnan Sezgin, Ayla Sarı, Buket Saran, Cemal Sarı, Cihat Öztürk, Erhan Algan, Fevzi Köse, Filiz Mahleçlioğlu Toral, Gonca Yelkovan, Gülizar Şengül Peçen, Hamit Uçman, Hasan Akyol, Hüseyin Keçili, Mehmet Onursal, Mehmet Uzal, Mehmet Can Yavuz, Mehmet Efe Yılmaz, Mehmet Reşat Taşdemir, Mesut Öztunç, Murat Karahemşeri, Mustafa Gürpınar, Müveddet Eda Yurtcan, Olcay Nuri Koçak, Ömer Faruk Güler, Ömer Saruhan Gedik, Pınar Öncer, Recep Sakarya, Semra Yücel, Tuğça Canpolat Yılmaz, Ümral Mert, Ünal Özcan ve Zekai Savaşlar.

“ADAY ADAYI SAYISI OLARAK CHP’NİN ÖNÜNDE BULUNUYORUZ”

Yapılan başvuru sayısının oldukça memnun edici olduğunu söyleyen İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, “Partimize 34 aday adayı başvurusu yapıldı ve başvuru süreci bitti. 1 Nisan’da 17 ilçede, 8 bin 800 üye var sandıkta ön seçim yapılacak. Ön seçimle ilçeler bazında sıralar belirlenecek. Bu sıralamalar Aydın İl Başkanlığımızda birleştirilip Genel Merkeze yollanacak. Genel Merkez adaylarla ilgili çalışmayı yapıp, listeyi ayın 8’inde Yüksek Seçim Kurulu’na ulaştıracak. Aday sıralaması ile ilgili son sözü Genel Başkanımız verecek. Aday müracaatlarının diğer partideki aday müracaatlarına göre kıyaslandığında gayet güzel bir liste olduğunu düşünüyorum. Aday Adayı sayısı olarak CHP’nin önünde bulunuyoruz, onlarda 26, bizde 34 aday adayı var. Adaylarımızın niteliklerine baktığımızda hemen hemen her meslekten arkadaşlarımız var. Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Biz de her konuda adaylarımıza destek veriyoruz. Şuan ilçeler bazında üyelere ulaşmak için arkadaşlar çalışma yapıyor, çıkacak olan milletvekili aday tablosu Aydın’ımız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. (GÜLCAN ATIGAN)

Yazı kaynağı : www.aydindenge.com.tr

İYİ Parti Aydın’da 8 kadın aday adayını tanıttı – Aydın Denge Gazetesi

İYİ Parti Aydın’da 8 kadın aday adayını tanıttı - Aydın Denge Gazetesi

Aydın’da İYİ Partili 8 kadın milletvekili aday adayı birlikte başvuru yaptı ve bir basın açıklamasında bulunarak kendilerini partililerine ve basına tanıttı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Efeler Menderes Park’ta düzenlenen İYİ Partili 8 kadın milletvekili aday adaylarının ortak basın toplantısına İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner’in katılmaması dikkat çekerken, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adayları Buket Saran, Tuğçe Canpolat Yılmaz, Filiz Mahleçlioğlu, Semra Yücel, Ümral Mert, Pınar Öncer, Gonca Yelkovan ve Ayla Sarı ayrı ayrı tanıtıldı. Daha sonra aday adayları kendi özgeçmişleri hakkında bilgiler verirken, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı Siyasi İşler Başkanı Mehmet Akif Yılmaz, gerçekleştirdiği konuşmada, “Partimizde aday adayı sayısının oldukça fazla olması bizler için gururdur. Yuvayı dışı kuş yapar misali böyle güzide bayan arkadaşlarımızın aday adayı olmaları hem Aydın olan aydınlılarımız olarak hem de kadın arkadaşlarımız olarak bizim için gurur verici bir durum. Arkadaşlarımızın hedefledikleri hizmetleri mutlaka yapacaklarına inanıyorum. Ben arkadaşlarıma bu ulvi görevlerinde seçilirlerse başarılar diliyorum, seçilmezlerse çalışmalarına bizlerle birlikte devam edeceklerine şüphem yok. Aydın’da partimizi kurduk ve kuruluşundan bu yana da görevimizin başındayız. Atatürk’ün izinden giderken henüz o hedefe ulaşamadık. İnşallah iktidara geldiğimizde İYİ Parti’nin iyi, cesur, liyakatlı milletvekili adayları ile atamızın gösterdiği hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Yolunuz yolumuzdur, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ise, “Mutlaka iktidara gelmek zorundayız. Çünkü ülkede hak, hukuk ve adalet kalmadı. Bunun örneklerini bizzat yaşayan birisiyim. İnşallah çok çalışacağız, çalışmamızın sonunda Türkiye iyi günler görecek, iyi işler yapacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. (HAZEL BAYIK)

Yazı kaynağı : www.aydindenge.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın