ıspanaklı kol böreği nasıl yapılır

3d duvar kağıdı

ıspanaklı kol böreği nasıl yapılır bilgi90’dan bulabilirsiniz

Hazır Yufkadan Ispanaklı Peynirli Kol Böreği

Hazır Yufkadan Ispanaklı Peynirli Kol Böreği

4.9 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

Ispanaklı Kol Böreği

Ispanaklı Kol Böreği Tarifi

Ispanaklı Kol Böreği Tarifi

Böreği Türk mutfağına kim kazandırdıysa Allah ondan razı olsun. Böylesine bir lezzetten mahrum bir hayat düşünemiyorum açıkçası. Blogumu ilk kez ziyaret edenler bilmiyor olabilir. Ankara’da yaşıyor olsam da aslen Trakya’lıyım ben. Bizim oralarda Türkiye’nin genelinde olduğundan çok daha önemli bir yemektir börek. Yaşamın bir parçasıdır adeta. Bu nedenle çeşidi de boldur. Peynirli ve pırasalı en sık yapılanıdır sanıyorum. En azından benim ailemde öyleydi.

Özellikle babaannem pırasalı börek konusunda bir üstattı. Tontonum artık oldukça yaşlandığı için elini eteğini çekti hamur işlerinden ama gençliğinde çok dua almıştır. Annem de, babamın peynire olan düşkünlüğünden dolayı, peynirli börek konusunda iyidir. Hamurunu kendi açar, kendi yaptığı ekşimiği kullanır. Böyle olunca o böreğin güzel olmama ihtimali sıfıra yaklaşıyor doğal olarak.

Ben yufka açmayı biraz hamallık olarak gördüğüm için hazır yufka bile hazırlıyorum böreklerimi. Uzun uzun hamur yoğurup açacak sabrım olsun isterdim ben de, kendi emeğini yemenin keyfi bambaşka oluyor çünkü. Ama ne yazık ki bir yemek üzerinde öyle çok uğraşmak darlandırıyor beni biraz. Özellikle sarma ve mantı gibi yemekleri nadiren yapıyorum o yüzden. Allah’tan eşim sarmanın ana vatanı Beypazarı’lı da kayınvalidem sayesinde normal bir insanın yiyebileceğinden çok daha sık sarma yiyoruz. Mantı da çok kalorili zaten, o kadar sık yemesek de olur:)

Afiyetle kalın…

Afiyet olsun…

Check the recipe in English

Yazı kaynağı : www.kevserinmutfagi.com

Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek Tarifi

Ispanaklı Kol Böreği Tarifi

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın