iphone model numarası 3 ile başlıyor

iphone model numarası 3 ile başlıyor bilgi90’dan bulabilirsiniz

iPhone modelinizi belirleme

Piyasaya çıkış yılı: 2021

Kapasite: 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB
Renkler: Grafit, altın, gümüş, sierra mavisi, köknar yeşili
Model numaraları: A2483 (ABD), A2636 (Japonya, Kanada, Meksika, Suudi Arabistan), A2639 (Çin ana karası, Hong Kong, Makao), A2640 (Beyaz Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya), A2638 (diğer ülkeler ve bölgeler)

Ayrıntılar: iPhone 13 Pro’da 6,1 inç1 ProMotion teknolojili Super Retina XDR tam ekran bulunur. Arka yüzeyi dokulu mat camdır ve gövdenin etrafında düz kenarlı paslanmaz çelik şerit vardır. Yan düğme aygıtın sağ tarafındadır. Arkada üç adet 12 MP kamera bulunur: Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto. Arkada bir LiDAR Tarayıcısı bulunur. Arkada ayrıca Çift LED’li True Tone flash ve sol tarafta “dördüncü biçim faktörü” (4FF) nano SIM kartla uyumlu bir SIM tepsisi bulunur. IMEI numarası SIM tepsisine basılmıştır.

iPhone 13 Pro teknik özelliklerine bakın.

Yazı kaynağı : support.apple.com

iPHONE YENİ Mİ YENİLENMİŞ Mİ DEĞİŞİM Mİ ÖĞRENİN

iPHONE YENİ Mİ YENİLENMİŞ Mİ DEĞİŞİM Mİ ÖĞRENİN

Yazı kaynağı : izmirapple.com

Yenilenmiş iPhone Nasıl Belirlenir

Yenilenmiş bir iPhone, kullanılmış bir iPhone’dan başka bir şey değildir. Yenilenmiş iPhone’lar hakkında size derinlemesine söylemek gerekirse, insanlar genellikle eski iPhone’larını Apple’a satıyorlar. Bu iPhone’lar eski olabilir veya düzgün çalışmıyor olabilir. Dolayısıyla, Apple üzerinde çalışır ve onları yeniden iPhone iPhone olarak piyasaya sürmek için onları onarır. Bu kullanılmış iPhone’lar yenileri ile aynı şekilde çalışır. Ancak el cihazları kullanıldıkları için, nispeten düşük bir fiyata sahipler. Dolayısıyla insanlar bu telefonları alma eğilimindedir. Ama biliyor musun telefon yenilenmiş olup olmadığını kontrol etmek nasıl? Peki, nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bugün size yenilenmiş iPhone’u nasıl çevrimiçi kontrol edeceğinizi öğreteceğiz. O zaman başlayalım.

Bölüm 1: Yenilenmiş iPhone Nasıl Belirlenir

1. Kutuyu ve Genel Bilgiyi Kontrol Edin

Kullanıcılardan biriyseniz “nasıl kontrol ediliriPhone markam yeni mi, kullanılmış mı? ” Satın aldığınız iPhone’un yenilenip yenilenmediğini size söyleyelim.Genel olarak, Apple her zaman kutuda bu tür ayrıntılardan bahseder ve kullanıcıları kandırmaz.

Kutuda bulunabilecek diğer bilgilerCihazdaki hafıza miktarı (örneğin 32 GB, 64 GN, vb.), iPhone model adı ve diğer genel bilgiler olacaktır. Bu nedenle, iPhone’un yenilenip yenilenmediğini bilmek için kutuyu ve genel bilgileri kontrol etmeyi unutmayın.

2. Model Numarasını Kontrol Edin

Bir iPhone’un model numarası, ahizenin yeni mi yoksa yenilenmiş mi olduğunu kontrol etmenize yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmektir.

Adım 1: Ayarlar >> Genel >> Hakkında >> Model’e gidin.

Adım 2: Şimdi, iPhone’un model numarasını burada göreceksiniz. Model numarası belirli bir harfle başlar.

Aşama 3: Numara M harfi ile başlıyorsa, iPhone’unuz yepyeni bir rakamdır. F harfi ile başlıyorsa, o zaman bir tane yenilenir. N harfi ile başlıyorsa, kullanıcı talebi üzerine orijinal cihaz bu model numarası ile Apple tarafından değiştirilir.

3. Seri Numarasını Kontrol Edin

Telefonunuzun seri numarası, cihazınızın yeni mi yoksa yenilenmiş mi olduğunu gösteren göstergelerden biri olarak da işlev görür. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmektir.

Adım 1: Ayarlar >> Genel >> Hakkında >> Seri Numarası bölümüne gidin.

Adım 2: Şimdi, bu numarayı not edin, çünkü daha sonra bu numaraya ihtiyacınız olacaktır.

Adım 3: Şimdi, herhangi bir cihazda https://checkcoverage.apple.com web sitesini ziyaret edin ve buraya seri numaranızı girin ve devam et düğmesini tıklayın. Bu iPhone yenilenmiş durumunu kontrol edecektir.

Adım 4: “Bu telefon aktif değil” mesajını görürseniz, iPhone’unuz yeni bir cihazdır, aksi halde yenilenmiş bir mesajdır.

Bölüm 2: Yenilenmiş bir iPhone aldıysanız ne yapmalı

Yenilenmiş iPhone’u satın alan kullanıcılardan biriyseniz, işte izlemeniz gereken bazı ipuçları.

1. El cihazının iyi durumda olup olmadığını kontrol edin. Tüm bağlantı noktalarını ve bağlantıları kontrol edin. Bütün bağlantıların iyi çalıştığını görün. Cihazınızın kablosuz olarak iyi çalıştığından emin olun.

2. Ardından, iPhone’un fiziksel durumunu kontrol edin. El cihazının çizik gibi herhangi bir şekilde hasar görüp görmediğini kontrol edin. Ekranın ve hoparlörlerin iyi olduğundan emin olun.

3. Ardından, cihazın çalınmış olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu nedenle, yetkili satıcıdan yenilenmiş bir el cihazı satın almak daha iyidir.

4. Ayrıca cihazın temiz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir veri olmamalıdır.

5. Buna ek olarak, cihazın hapse atılmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlayacaktır.

Bölüm 3: Kullanmadan Önce Yenilenmiş Bir iPhone Nasıl Tamamen Sıfırlanır

Eğer getirdiğiniz yenilenmiş iPhonetamamen sıfırlanmadığında, bunu yapmanın birçok yolu vardır. Ancak, nihai yöntem https://www.tenorshare.com/products/reiboot.html kullanmaktır. Bu araç herhangi bir iPhone’u sıfırlamak ve Apple cihazlarıyla ilgili herhangi bir sorunu çözmek için kullanılabilir. İşte izlemeniz gereken adımlar.

Adım 1: Aracı bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın. Ardından, iPhone’unuzu PC’ye bağlayın. Ana arayüz penceresinde bulunan “İşletim Sistemini Onar” seçeneğine dokunun.

Adım 2: İndir seçeneğine tıklayarak en son üretici yazılımı paketini indirin.

Adım 3: İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, cihazınızın kurtarma işlemine başlamak için “Onarımı Başlat” ı seçin.

Büyük resmi görünce, bir göz attıniPhone yenilenmiş veya kontrol edilmemiş nasıl kontrol edilir. Telefonunuzun yenilenip yenilenmediğini kontrol etmek için farklı yöntemler de gördünüz. Ayrıca, yenilenmiş bir iPhone’u Tenorshare ReiBoot kullanarak nasıl sıfırlayacağınıza da baktınız.

Yazı kaynağı : robertegraham.com

iPhone modeli nasıl anlaşılır?

iPhone Servisi

iPhone tamir fiyatları

iPhone model öğrenme

Güvenilir Servis

Yaptığımız işler instagram sayfası

Güvenilir Servis

Destek Sayfası

iPad Kurumsal

Yazı kaynağı : www.fotoparca.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın