iPhone 11 ne zaman çıkıyor?

Önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 11’in tanıtım tarihi konusunda söylentiler yayılmaya devam ediyor. iOS 13’ün yedinci beta sürümünde ortaya çıkan bir tarih, geçen sene yaşanan bir olaydan ötürü iPhone kullanan birçok kişiyi heyecanlandırdı.

iPhone 11 tanıtım tarihi yanlışlıkla mı ortaya çıktı?

Daha önce 20 Eylül 2019 tarihinde tanıtılacağı iddia edilen iPhone 11, bir iddia doğrultusunda, bir kez daha rota değiştirdi. Bu sefer ki iddia, oldukça kuvvetli bir iddia. Zira geçen sene iOS 12’de çıkan bir görselde görülen 12 Eylül tarihi de iPhone XS ailesinin ortaya çıkışı için öne sürülmüştü ve doğruydu.

Ürünlerini tüm dünyaya sunma konusunda periyodik bir şekilde çalışan Apple, iPhone’un birinci neslini 9 Ocak 2007’de kullanıcılara sunmuştu. 2011 yılında iPhone 4s’i sahaya süren firma, bu modelini Kasım ayında tanıtmıştı. Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı ise 16 yıldır Haziran’da düzenleniyor.

Genelde yeni bir iPhone modelini kullanıcılara anlatma konusunda Eylül’ün ikinci haftasını seçen Apple, görselde yer alan tarihe göre iPhone 11 adına seçimini çoktan yaptı: 10 Eylül 2019. Peki, bu iddia da geçen sene gerçeğe dönüşen iddia gibi olacak mı?

iPhone 11 özellikleri hakkında bilinenler neler?

Aslında daha önce de söylenen 10 Eylül tarihi, bu kadar kuvvetli bir bilgi tarafından desteklenmemişti. Bu tarihin iOS 13’ün betasında yer alması, oldukça önemli bir detay. LCD ekranlara veda etmesi beklenen iPhone 11, OLED ekranları tercih edecek.

iPhone 11’in en az 4 GB RAM kullanacağı düşünülüyor. Zira ilgili söylentinin sahibi iFixit. Buna ek olarak üçlü kamera kurulumu da yeni özellikler arasında yer alıyor. Ekran konusunda ise pek bir değişiklik yapılmayacak gibi.

kaynak: shiftdelete.net