instagram otomatik oynatma kapatma

instagram otomatik oynatma kapatma bilgi90’dan bulabilirsiniz

Instagram otomatik video oynatma kapatma yöntemi adımları: Instagram video otomatik oynatma nasıl açılır ve kapatılır?

Instagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Instagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Nil Ticaret Merkezi – Giriş Katı
Yeşilce Mah. Yunus Emre Cd. No:8
34418 – Kâğıthane/İstanbul

[email protected]

Yazı kaynağı : shiftdelete.net

Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

ınstagram videolarını otomatik oynatmayı kapatmak. Instagram fotoğrafların yanı sıra video paylaşımları da artmaya başladı. Özellikle yeni gelen Instagram Reels Videoları ile iyice kullanım alanı genişlemiştir. Peki Instagram’da otomatik video oynatmayı neden kapatmalıyız? Bizim için neden önemlidir?

instagram yayınlarına bakarken karşınıza gelen video otomatik olarak oynatılır. Eğer kendi Gsm hattınız üzerinden internete bağlıysanız hücresel verilerin kullanımını arttırır ve sınırlı paket alanınızın çabuk dolmasını sağlar. instagram’da çok vakit geçiriyorsanız, bunun önüne geçmek için videoların otomatik oynamasını kapatıp, aşırı veri kullanımından önüne geçmiş olursunuz. Böylece #ınstagram videoları siz isterseniz oynayacaktır. İphone telefonlar ve Android telefonlardaki ınstagram uygulamasında video otomatik oynatmalar nasıl kapatılır bakalım.

ınstagram Videoları Otomatik Oynatmayı Kapatmak:

Android için ınstagram’da veri kullanımı ve oynatılan medya üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz. İsterseniz sadece Wifi ağı bağlıyken videoların otomatik oynatmasını sağlayabilir yada bu işi hücresel veya wifi açıkken siz bastığınızda otomatik oynamasını sağlayabilirsiniz.

“Yüksek Çözünürlüklü Medya” özelliği de aktif olacaktır. Bu menüye girdiğinizde “Asla”, Sadece Wifi”,”Hücresel+Wifi” seçmeli seçenekler sunulacaktır. Tercih size kalmış. Tavsiyemiz otomatik videoların wifi ağına bağlıyken oynamasını seçmeniz olacaktır. Bu işlemler İOS Apple android uygulaması üzerinden de aynı şekildedir.

Mobil kategorisinde yeralan ınstagram karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır? içerikli blog yazımıza göz atıp ınstagram sayfanızı Gece modunda nasıl gözüktüğünü ayarlayıp test edebilirsiniz.

Yazı kaynağı : aykutblog.com

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?rent a car 34

İlk çıktığı günlerde yalnızca fotoğraf paylaşım özelliğine odaklanan Instagram, günümüzde birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bildiğiniz üzere şuan videolarda en az fotoğraflar kadar önemli. Fakat bazı kullanıcıların şikâyetçi olduğu bir durum söz konusu. Bu da Instagram otomatik video oynatma. Kullanıcılar videoların otomatik olarak başlamasından rahatsız olduğundan bu özelliği kapatmak istemektedir. Biz de bu yazımızda Instagram otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatılacağını anlatacağız.

Instagram otomatik video oynatma özelliğini kapatarak internetten tasarruf edebilirsiniz. Böylece karşınıza her çıkan video açılmayacak ve hepsini izlemek zorunda veya sesini duymak zorunda kalmayacaksınız. Kendi kendine açılan videoları kapatma ayarını yaparak internetinizden de tasarruf edebilir ve Instagram’ı istediğiniz gibi kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Nedir?

Instagram akışınızda gezinti yaparken otomatik başlayan videolar sizi de rahatsız ediyor olabilir. Bu durum mobil internet kullananlar için adeta bir kâbus halini alabiliyor. Sizde internet paketinizin bitmesini istemiyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak otomatik video oynatma özeliğinin nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz.

Instagram otomatik video oynatma özelliğini çoğu kullanıcı beğenirken birçok kullanıcı da hiç beğenmemektedir. Bu nedenle de ayarlarında değişiklik yaparak, bu özelliği kapatmak istemektedirler. Bu ayarı nasıl yapabileceğinize dair tüm bilgileri sizlere açıkladık. İnceleyerek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram video otomatik oynatma kapatma özelliğini hem Iphone hem de Android cihazlarda ayrı ayrı yöntemlerle kapatabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız adımları takip ederek kolayca otomatik video oynatmayı kapatabilirsiniz.

Iphone Cihazlardan Kapatma Adımları

Bu adımları eksiksiz şekilde gerçekleştirdiğinizde Iphone cihazlarınız için Instagram’da videoları otomatik oynatmayı kapatma özelliğini aktif hale getirmiş olacaksınız. Şunu da belirtmek gerekir ki telefonunuzda Wi-Fi özelliğini aktif hale getirdiğinizde bu özellikten yararlanamayacaksınız. Sadece hücresel veri aktifken otomatik video oynatmayı durduracaktır.

Instagram Otomatik Takip Etme hakkında bilgi almak için ilgili blog yazımıza göz atın!

Android Cihazlardan Kapatma Adımları

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Android cihazlarınız için de Instagram’da videoları otomatik oynatmayı kapatma özelliği aktif hale gelecektir. Fakat Iphone cihazlarda geçerli olan durum Andorid cihazlar için de geçerlidir. Wi-Fi bağlantısını aktif hale getirdiğinizde bu özellikten faydalanamayacaksınız.

Sonuç

Instagram’da gezinti yaparken bir videonun üzerinize geldiğinde otomatik olarak başlar. Bu durum hem daha fazla veri kullanmanıza hem de çıkan sesle rahatsız olmanıza neden olabilir. Verilerin daha az kullanılması için yukarıda anlattığımız işlemi kullanabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere wi-fi bağlantısına geçtiğinizde bu özellik pasif kalmakta ve videolar otomatik başlamaya devam etmektedir. Bu durumda videoların üzerine gelindiğinde otomatik başlanmasına ve video seslerinin çıkmasına neden olmaktadır. Bu sesler sizi rahatsız ediyorsa akışınızda bulunan videolardan herhangi birinin üzerine tıklayarak sesini kapatın. Bir videonun sesini kapattığınızda siz açana kadar diğer videolarda sessiz bir şekilde oynar.

Otomatik video oynatmanın kapatılması mobil verinizin daha tasarruflu bir şekilde kullanılması anlamına gelecektir. İstemsizce açılan videolardan kurtulmuş olacak ve internetinizin hızlı bir şekilde tükenmesinin önüne geçmiş olacaksınız. Ayrıca sizleri rahatsız edebilecek videolara da istemsiz bir şekilde rastlama imkanınız ortadan kalkacaktır. Bu sayede daha keyifli bir Instagram kullanımı gerçekleştireceksiniz. 

Instagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.instatakipci.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler