Hintli SaaS girişimi Capillary Technologies, küresel olarak genişlemek için 45 milyon dolar aldı

Kılcal TeknolojilerSadakat yönetimi ve müşteri bağlılığı için çözümler sunan Hintli bir SaaS kuruluşu olan , küresel pazarlara açılma ve birleşmeler ve satın almalar yoluyla erişimini genişletme planları yaparken, bir finansman turunda 45 milyon dolar topladı. Finansman, yeni başlayanların, özellikle de geç aşamada olanların, bir sermaye kriziyle karşı karşıya kaldığı, hakim piyasa yavaşlamasının ortasında çok önemli bir zamanda geliyor.

Capillary’nin D Serisi finansman turu, Avataar Ventures ve LP’leri Pantheon, 57Stars ve Unigestion tarafından yönetildi. Ayrıca Filter Capital ve Innoven Capital’den katılım gördü. Tur, 40 milyon $ özsermaye ve yaklaşık 5-7 milyon $ borçtan oluşuyor. En son sermaye enjeksiyonu ile başlangıç, bugüne kadar yaklaşık 150 milyon dolarlık sermaye topladı.

2012 yılında kurulan Kapiler Teknolojiler başlangıçta perakende sektörüne odaklandı Hindistan ve Güneydoğu Asya’da. Son yıllarda tekliflerini genişletti ve Orta Doğu ve Güney Afrika dahil olmak üzere daha fazla pazarda lanse etti ve 2021’in başından beri ABD

Capillary, ticaret, perakende, havacılık ve konaklama sektörlerinde uygulayabildiğini söylediği bir strateji olan müşteri sadakatini artırmak için oyunlaştırmaya verdiği önemle pazarda kendine özgü bir niş oluşturuyor.

Bengaluru merkezli girişimin teknoloji odaklı, bulutta yerel çözümler paketi, bir dizi müşteriyi çekmesine yardımcı oldu. Halihazırda 30 ülkede 250’den fazla markayla işbirliği yaparak 100’den fazla sadakat programını güçlendirdi. Yüksek profilli müşteriler arasında Domino’s, Tata Group, Puma, Shell, Petron ve Marks & Spencers yer alır. Capillary’nin teknolojisi bir milyardan fazla müşteriye ulaşıyor ve yılda 5 milyardan fazla işlem gerçekleştiriyor.

“ABD’deki ve başka yerlerdeki rakiplerimizin çoğunun, müşterilerin size bir şey sorduğu ve sizin de onu oluşturduğunuz bir hizmet işi gibi inşa etme şekli. Capillary Technologies’in kurucusu ve genel müdürü Aneesh Reddy bir röportajda, “Öte yandan, buna çok ürünsel bir bakış açısı getirdik” dedi.

rent a car 34

Capillary’nin ABD’ye girmesinden ve müşteri deneyimi şirketi Persuade’i satın almasından sadece birkaç yıl sonra Capillary’nin işi 3,5 kat büyüdü, girişim belirli rakamlar açıklamadı. Ayrıca ABD’nin şu anda gelirlerinin üçte birinden fazlasını oluşturduğunu söylüyor.

Başlangıç, ABD’de beş satın alma gerçekleştirdi. Teksas merkezli sadakat çözümleri sağlayıcısı Brierley’in sonuncusu Nomura’dan bu yılın Nisan ayında duyurulmuştu. Bu satın almalar, daha geniş sektörlerde faaliyet gösteren müşterilere çözümler sunmasına yardımcı oldu.

Reddy, TechCrunch’a Capillary’nin büyüme stratejisinin bir parçası olarak aktif olarak stratejik satın almalar yaparak ABD ve Avrupa’daki varlığını genişletmek için yeni fonlardan yararlanmaya çalıştığını söyledi.

“Ana iş karlı ve kendi kendine büyüyor, bu nedenle finansmanın çoğu satın almalar için kullanılacak” dedi. “Tahmin edeceğiniz gibi, paranız varsa, satın almak için harika bir zaman.”

2021’in sonlarında Capillary Technologies, Hindistan’da halka açılmak üzere taslak belgelerini sundu. Ancak girişim, devam eden pazar yavaşlaması nedeniyle bu planı erteledi. Reddy, Hindistan’da bir halka arz başvurusunda bulunma fikrinin hala değerlendirildiğini ve bunu önümüzdeki üç yıl içinde uygulayabileceğini söyledi.

“Capilary’nin iyi tarafı karlı olmasıdır. Bu bağış toplama ile bilançoda da çok fazla nakit fazlamız var. Yani, listelemek için kafama silah dayamış gibi değilim” dedi.

Capillary’nin 200’ü müteahhit olmak üzere 750’den fazla çalışanı ve Hindistan ve ABD dışında Dubai, Endonezya, Malezya ve Singapur’da ofisleri bulunuyor. Mevcut destekçileri arasında Sequoia Capital ve Warburg Pincus’u sayıyor.

Avataar Ventures’ın Yönetici Ortağı Mohan Kumar yaptığı açıklamada, “Capillary’nin son dört yıldaki ticari dönüşümüne tanık olmak gerçekten dikkate değerdi,” dedi.

“Asya’dan ABD ve Avrupa’ya, perakendenin ötesinde çeşitli tüketici dikeylerini kapsayacak şekilde çeşitlendirmeye yönelik stratejik karar, etkileyici olmaktan başka bir şey değildi. Bu hareket, Capillary’yi Sadakat yazılımında bir liderlik konumuna fırlattı ve bu, Forrester Wave gibi harici referanslar tarafından kabul edildi. Genişletilmiş adreslenebilir pazar ve önünde yatan muazzam potansiyel göz önüne alındığında, Avataar, küresel bir pazar lideri olma arayışında Capillary’yi desteklemeye tüm kalbiyle bağlıdır.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın