Her yatırımcının portföyünde olması gereken üç iklim teknolojisi

Birkaç alan iklim teknolojisi kadar hızlı değişiyor. Son beş yılda, niş bir alandan gelecek vaat eden nişlerle dolu geniş bir sektöre dönüşerek radikal bir dönüşüm geçirdi. Bu çeşitlendirme ile risk ve fırsat gelir.

Ve seçimler. Yani, çok fazla seçenek. Dünya, küresel ekonominin neredeyse her köşesini yenilemek isterken, yatırım yapılabilecek görünüşte bitmeyen bir startup arzı var. Kesin bir liste oluşturmanın bir yolu yok, ancak burada daha yakından incelenmeyi hak eden üç alan var.

Geliştirilmiş kaya ayrışması

İnsanlar, beş yıldan kısa bir süre içinde “güvenli” küresel ısınma miktarını aşma yolunda ilerlerken, karbon giderimi çok fazla dikkat çekiyor. Bunu yapmanın da pek çok yolu var: büyük karbon filtrelerden ve geliştirilmiş alglerden kayalara. Evet, kayalar.

Birkaç kaya türü doğal olarak atmosferden karbondioksit çeker ve onu kararlı bir minerale dönüştürür. Sorun şu ki, bu süreç atmosfere pompaladığımız muazzam miktarda karbon üzerinde herhangi bir etki yaratamayacak kadar yavaş gerçekleşiyor.

Bu süreci hızlandırmanın en kolay yollarından biri, daha fazla kayayı parçalara ayırarak ve geniş bir alana yayarak atmosfere maruz bırakmaktır. Bu çok çekici gelmeyebilir, ancak çiftçiler için öyle.

Çiftçiler, sentetik gübrelerden kompost ve gübreye kadar her şeyi içeren toprak değişikliklerine şimdiden çok para harcıyor. Asidik topraklara sahip belirli bölgelerde, çiftçiler ayrıca bölgedeki pH’ı yükseltmek için ezilmiş kireç taşı uygular.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın