HaZimation, Fortnite’ta film yapımcıları tarafından geliştirilen bir bilim kurgu nişancı oyunu olan Moontopia’yı piyasaya sürdü

rent a car 34

GamesBeat Zirvesi heyecanını kaçırdınız mı? Merak etme! Tüm canlı ve sanal oturumları yakalamak için şimdi ayarlayın Burada.


İngiliz yapım şirketi HaZimation, bugünden itibaren Fortnite oyuncularına sunulacak bir bilim kurgu macerası olan son oyunu Moontopia’yı piyasaya sürdü.

Şirket, oyunu Fortnite için Unreal Editor kullanarak hazırladı. Bu nedenle, Epic Games’in UEFN aracılığıyla içerik oluşturucu odaklı oyunlarla oluşturduğu iş modelinden yararlanan bir girişim daha. Epic Games’in Mart ayında açıkladığı gibi, oyun yapımcıları artık insanların özel Fortnite “adalarında” ne kadar oynadıklarına bağlı olarak bir gelir kesintisi alıyor.

HaZimation’ın kurucu ortağı ve oyun direktörü Hasraf ‘HaZ’ Dulull, GamesBeat ile yaptığı bir röportajda, filmlerden oyunlar gibi etkileşimli deneyimlere geçtiğini çünkü ilgili izleyicilerin burada olduğunu söyledi. Unreal Engine 5.1 gibi araçların, artık her ikisi de aynı animasyon araçlarını kullandığından, film yapımcılarının ve oyun geliştiricilerin sektörler arasındaki boşluğa geçiş yapmalarını nasıl sağladığını belirtti.

Moontopia’nın oyuncuları, yıldızlararası istilacılara ve devasa ay canavarlarına karşı hayatta kalmak için savaşmaları gereken, Dünya’ya yakın gizemli bir uzaylı ayı boyunca aksiyon dolu bir yolculuğa çıkardığını söyledi. Oyuncular, zorlukları tek başlarına üstlenebilir veya çok oyunculu mod için altı oyuncuya kadar gruplar halinde arkadaşlarıyla takım kurabilir.

Oyuncular, diğer zorlukların yanı sıra, enerji ışınları tarafından kapana kısılmış astronotları kurtarmak, aşağıda canavarların olduğu derin bir krater boyunca çelik halatla geçmek ve ay arabalarını sürmekle görevlendirilecek. Unreal Engine 5.1 ve Cinema 4D’yi kullanan oyun, kesintisiz görseller ve sorunsuz oyun deneyimi sağlar.

Moontopia, Fortnite için Unreal Editor ile oluşturulmuştur.

Dulull, “Ekibimiz, oyuncuları daha önce hiç deneyimlemedikleri bir dünyaya taşıyacak benzersiz bir aksiyon ve hikaye anlatımı karışımı yarattı” dedi. “Dünya çapında Fortnite oynayan bu kadar çok oyuncuyla, bu yepyeni macerada oyuncuların kendilerine meydan okuduğunu ve başkalarıyla işbirliği yaptığını görmek için sabırsızlanıyoruz. Moontopia’yı nihayet Fortnite topluluğunun üzerine salmaktan heyecan duyuyoruz.”

Moontopia’ya Fortnite aracılığıyla PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 Slim, PlayStation 5, Xbox One, Xbox One S, Xbox One S All-Digital Edition, Xbox One Series X|S, Nintendo Switch gibi çeşitli platformlarda erişilebilir. ve Switch Lite.

Şirket, önceki filmde yaklaşık 15’e çıktı ve gerektiğinde boyutunu esnetiyor. Bu baharın başlarında firmada yaklaşık altı kişi vardı.

“Ekip hala çok küçük ve bu, geleneksel şelale yaklaşımınızın aksine çok çevik bir yaklaşımla çalışabileceğiniz anlamına geliyor” dedi.

kökenler

Hasraf “Haz” Dulull, HaZimation’ın kurucusudur.

Dulull, kariyerine 1997 yılında orijinal PlayStation oyunları gibi şeyler için sinematik üzerinde çalışarak başladı. İlk çalışmaları arasında Motocross Mania ve Colin McRae Rally vardı. Oyunları sergileyen ama gerçek oyun görüntüleri olmayan güzel sinematikleri inşa etti. Ayrıca kariyerinin başlarında film yapmaya geçti.

Dulull, Hellboy filmleri The Dark Knight üzerinde çalıştı ve Project Kronos adlı bir kısa film çekti ve viral oldu. Ayrıca 2036 Origin Unknown ve The Beyond gibi uzun metrajlı filmlere yol açan Sync ve IRIS gibi kısa filmler yaptı.

“Bir bilgisayar oyununda film yapmaya devam etmek istemedim” dedi. “Filmlerde çalışmak istedim. Komik hikaye şu ki, şimdi oyunlara geri döndüm.

Pandemi geldiğinde, bir sonraki canlı aksiyon filmi beklemeye alındı. Ön görselleştirmeyi yapmak için Unreal Engine kullanıyordu. Ve böylece o ve ortağı Paula Krakow, canlı oyunculara erişimleri olmadığı için tamamen Unreal Engine içinde bir animasyon uzun metrajlı film yapmaya karar verdiler. Böylece The Rift’i yaptılar.

Oyunlar ve filmler arasındaki dikişler

Moontopia, film yapımcıları ve oyun geliştiricileri tarafından yapılmıştır.

Bu onlara Epic Games’ten Epic Mega Grant kazandırdı ve ayrıca bir Kickstarter kampanyası düzenlediler. Bu onların hayatta kalmasına yardımcı oldu ve Epic’in doğrulaması önemliydi.

“Film çekiyorduk. Her neyse, bir yıl veya bir buçuk yıl gibi ileri sarın, yolu yarıladık veya büyük ölçüde bitirdik. Video oyunlarını filmden ayırmaya karar verdik çünkü neden olmasın? Zaten bir oyun motorundayız. Ve ortaya atılan o kadar çok fikir var ki, çünkü 93 dakikaya ancak bu kadarını sığdırabilirsiniz, değil mi?

“Video oyunlarını zaten seviyorum, bu yüzden fikirleri küçük bir deneme demosu ile test etmeye karar verdik. Ve internete koyduk. Ve insanlar tepki gösterdi, oh, bu aslında oldukça iyi. Ve bir nevi gerçek transmedya gibiydi çünkü filmdeki tüm varlıkları kullanıyoruz. Ve sen hala aynı ortamdasın.”

Sonra oyun mekaniğini yaratarak oyun geliştirmeye yatırım yapmaya başladılar. Varlıklar zaten film sayesinde yapılmıştı. Microsoft, çalışmayı çevrimiçi olarak gördü ve ID@Xbox bağımsız oyunlar programına başvurmalarını önerdi. Beğendiler ve geliştirici kitleri kurdular.

“Son derece destekleyici oldular. Bir stüdyo olarak, bir şirket olarak, bir film yapımcısı olarak ne olduğumu bile bilmiyorum. Ben bir film yönetmeniyim. Ben bir oyun yönetmeniyim. Ve esasen, ben sadece bir hikaye anlatıcısı olduğumu söylüyorum, çünkü benim işim medya ne olursa olsun hikayeler anlatmak,” dedi Dulull. “Ve artık sinema ve video oyunlarının yalnızca IP açısından değil, aynı zamanda filmdeki varlıkları oyunda, VR deneyiminde ve çizgi romanda yeniden kullanabileceğimiz gerçeği açısından da büyük ölçüde birleştiğine dair çok fazla kanıt var.”

“Bir işletme olarak birden çok dikey dilimiz var. Bir işletme olarak IP ömrümüz çok daha uzun ve yatırım geri dönüşümüz daha yüksek” dedi.

Hollywood ve oyunlar

Moontopia çılgın bir oyun deneyimidir.

Dulull, Sonic the Hedgehog ve The Super Mario Bros. Movie ve HBO’daki The Last of Us TV programı gibi oyun uyarlamalarının başarısına da ilgiyle baktı.

“Eskiden, oyun varlıkları o kadar iyi değildi ve onları film yapmak için kullanamazdık,” dedi. “Artık, Unreal’ın durumunu ve film seviyesindeki CGI kalitesini gördük. Artık oyun içi. Benim gibi içerik oluşturucular ve diğer tonlarca kişi için bu, yalnızca yaratıcılık açısından değil, iş açısından da bizi ekosistemde sürdürmek için büyük bir fırsat.”

Teknoloji bir devrilme noktasına ulaştı, dedi.

“Bence oyun değiştirici, Unreal 5 çıktığında gerçekleşti çünkü birdenbire geleneksel oyunlarda ve optimizasyonda yaptığınız gibi ışıklarınızı yakmıyorsunuz” dedi. “Lümen olan dinamik aydınlatma kullanıyorsunuz. Ve artık çalışan ekonomiye sahipsiniz ve motor çokgenleri en şaşırtıcı şekilde eziyor.”

“Animasyonu demokratikleştirme fikrine sahipsin. Sanki aksanlı bir hareket yakalama kıyafeti alabilirsin ya da telefonunu kullanabilir ve kullanabilirsin. Ve AI. Tüm bunlar, animasyonu artık bunu yapabileceğiniz bir noktaya kadar demokratikleştiriyor. Büyük stüdyolardan uzaklaşacak mı? Kesinlikle hayır. Her zaman Pixar’ınız, DreamWorks’ünüz ve Marvel filmleriniz olacak. DreamWorks ve Pixar’ı devralmayacağım.”

Üretken yapay zeka çağı

HaZimation'ın Moontopia'sı ile uzayda canavarlarla savaşın.
HaZimation’ın Moontopia’sı ile uzayda canavarlarla savaşın.

Üretken yapay zekaya gelince, “Bu gerçekten ilginç bir konu. Herhangi bir teknoloji parçasında olduğu gibi, saflık yanlıları her zaman korkacak. Ama bunun hakkında düşünmelisin. Bilgisayarların ilk çıktığı zamanki gibi. Okulda olduğumu hatırlıyorum. Ve resim öğretmenim kimsenin bilgisayarda bir şey yaratmayacağını söyledi. İleri sarmak. Kırk yıl sonra Photoshop’umuz var. Dijital sanat yaratıyoruz. Yani üretken AI ile aynı şey. Bu sadece araç seti.”

Dulull, teknolojinin Hollywood’u sallayacağına inanıyor. Daha büyük ekiplerle yapılmış gibi görünen işleri daha küçük ekiplerin yapmasını sağlayacağını düşünüyor. Bu, daha büyük ekiplerin boyutunu küçültürken, daha büyük stüdyolarla aynı düzeyde çalışmak için daha az sermaye ile daha çok sayıda küçük ekibin oluşturulmasına olanak tanır.

“Bir sonraki Call of Duty yaratılmayacağız,” dedi. “Kahretsin, hayır, bunun bu kadar pahalıya mal olmasının bir nedeni var. Ve bu, Marvel’ın eşdeğeri olan bir destek direği filminin eşdeğeri olacak. Ancak başarılı olabilecek tonlarca bağımsız oyun var.”

HaZimation, yenilikçi TV dizileri, uzun metrajlı filmler ve video oyunları geliştirmeye ve üretmeye odaklanmış bir prodüksiyon stüdyosudur. Stüdyo, Rift (2022), The Mutant Year Zero cızırtılı fragmanı (2020), 2036 Origin Unknown (2018) ve The Beyond (2018) üzerindeki çalışmalarıyla tanınır. Şu anda animasyon uzun metrajlı filmi Mutant Year Zero’nun yapımcılığını üstleniyor ve Rift’in yan ürünü Max Beyond adlı video oyununu geliştiriyor.

Aktif olarak geliştirilmekte olan diğer oyunlar arasında neonla ıslatılmış yandan kaydırmalı nişancı oyunu Syncromania, açık dünya devasa çok oyunculu çevrimiçi tarzı oyun Xlantis ve Moontopia yer alıyor.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Bu ne anlama gelir? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın