GTA 6’nın çok fazla oynanış videosu internete düştü

GTA 6’nın çok fazla oynanış videosu internete düştüRockstar’ın aleni dünya serisinin bir sonraki üyesi olan Grand Theft Auto VI’nın görüntüleri internete sızdırıldı. PC Gamer, GTA Forumlarındaki bir kullanıcının 90 tane GTA 6 videosuyla dolu 3 GB’lık bir dosya yayınladığını bildiriyor. Görüntünün nasıl elde edildiği tam olarak belli değil, sadece “teapotuberhacker” rumuzlu üyenin, geçen hafta sonlarında alakasız Uber hackinin gerisinde olduğu iddia ediliyor. Ayrıca kaynak aralarında GTA V ve GTA VI kaynak kodu, varlıkları ve test yapılarının olduğu daha çok sızıntının yolda olduğunu belirtiyor.

Büyük sızıntı, daha ilkin çıkan ve birtakım kliplerde oynanabilir bir kadın karakteri gösteren GTA VI ile ilgili birtakım haberlerle örtüşüyor. Bloomberg bu yılın başlarında, GTA VI’nın Bonnie ve Clyde’dan etkilenen bir hanım kahramanı içereceğini bildirmişti. Bloomberg muhabiri Jason Schreier, Rockstar Games’teki kaynaklar vasıtasıyla sızıntının reel bulunduğunu doğruladığını söylemiş oldu.

Sızan videolar YouTube, Twitter, Reddit ve çevrimiçi olarak birçok oyun forumunda yayınlandı. Ancak YouTube’da yayınlanmış videolar kaldırılmışa benziyor. Bir videoda, Lucia isimli oynanabilir bir kadın karakterin bir restoranı soyduğu ve rehin aldığı görülüyor. Bunun açıkça bitmemiş bir oyun bulunduğunu gösteren oldukca sayıda yer tutucu metin var. Bununla birlikte, oyun motorunun sahnedeki nesneleri nerede algıladığını görsel olarak görebilirsiniz.

Başka bir video klip ise, oyunun 2002’de çıkmış GTA: Vice City‘ye oldukça benzeyen Miami’nin kurgusal bir versiyonunda geçtiğine dair haberlerle örtüşen “Vice City Metro” treninde oynanabilir bir karakter gösteriyor. Ayrı bir klip de, Rockstar’ın Red Dead Redemption 2‘deki NPC konuşmalarına benzeyen bir havuz başı sohbetini içeriyor.

Görüntünün ne kadar eski olduğu belli değil, sadece bazıları RTX 3060 Ti ve RTX 3080 kartlarında çalışıyor gibi görünüyor. Bu nedenle geliştirme yapısı iki yıldan daha eski olması imkansız. Diğer klipler yeni NPC etkileşimlerini, güncellenmiş kullanıcı arayüzünü ve animasyonları ve hatta Rockstar’ın PlayStation’daki GTA VI için kendi dahili hata ayıklama araçlarını gösteriyor.

GTA VI‘nın çıkışına minimum iki yıl olduğu bildirilse de, sızdırılan bu klipler oyunun birtakım yönlerinin erken ve tamamlanmamış geliştirme yapılarını ve testlerini gösteriyor. Bu, bir Rockstar oyununun kapsamlı bir halde sızdırıldığı ilk sefer değil. Trusted Reviews, oyunun lansmanından ilkin Red Dead Redemption 2 ile ilgili ayrıntıları yayınlamasının ardından 2018’de hayır kurumlarına 1 milyon dolardan fazla bağışta bulunmak zorunda kaldı ve bir özür yayınladı.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın