giden evrak kayıtlı aylık talebiniz ne demek

giden evrak kayıtlı aylık talebiniz ne demek bilgi90’dan bulabilirsiniz

Sgk Dys Evrak Takip 2023 & EYT ve Emeklilik Takip Et

Sgk Dys Evrak Takip 2023 & EYT ve Emeklilik Takip Et

Merhaba Bende Aşağıdaki gibi yazıyor.

Daha kaç aşama beklemeliyim?

İlgili Birim:
İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 1.EMEKLİLİK İŞLEMLERİ (MÜRACAT)

Evrak Tipi:
Gelen Evrak Beklemede

Yazı kaynağı : sgkbilgisi.com

Sgk Evrak Takip 2021

SGK DYS Evrak Takip – Emeklilik Takibi Nasıl Yapılır? 2023 – edevlet.net | Yardım Başvurusu

SGK DYS Evrak Takip - Emeklilik Takibi Nasıl Yapılır? 2023 - edevlet.net | Yardım Başvurusu

SGK DYS Evrak Takip – Emeklilik Takibi Nasıl Yapılır? 4A ve 4B evrak takip işlemleri nasıl yapılır, 4C emeklilik evrak takibi nasıl yapılır, varide no ile evrak takibi nasıl yapılır gibi birçok sorunun cevabı yazımızda.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ücret karşılığı çalışan her vatandaş, çalışma durumunu Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilmek durumundadır. SGK’ya söz konusu çalışanlar için yatırılan primler, bu vatandaşların hem sağlık hizmetlerinden avantajlı bir şekilde faydalanmasını hem de emeklilik hakkı kazanmasını sağlar. Prim gün sayısı ve yaş şartlarını sağlayan her vatandaş, vakti geldiğinde emekli olma ve emekli aylığı alma hakkına sahiptir. Söz konusu tarihten itibaren vatandaş dilediği vakitte Sosyal Güvenlik Kurumu merkezlerine giderek emeklilik dilekçesini ve diğer evrakları teslim ederek emeklilik aylığı için başvuru yapabilir. Başvuru esnasında verilen evraklar anında kayda alınır ve vatandaşlar kayda alınan evrakların hangi aşamalardan geçtiğini internet aracılığıyla diledikleri zaman görüntüleyebilirler. Sosyal Güvenlik Kurumu ile e-Devlet ortaklığıyla sağlanan hizmetten faydalanmak için vatandaşların T.C. kimlik numaralarını ve e-Devlet parolalarını biliyor olmaları yeterlidir. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra doküman yönetim sisteminde evrakın verildiği seneyi seçerek sorgulama sonucu hızlı bir şekilde öğrenilebilir.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen sorgulama işlemlerinde yanlış olduğu düşünülen herhangi bir bilgi ile karşılaşılması halinde, vatandaşların il ya da ilçelerde yer alan SGK binalarına gitmesi ya da kurumun çağrı merkezini arayarak yaşadığı sorunla ilgili kuruma bildirimde bulunması işlemlerin hızlanmasına yardımcı olur. Aksi durumlarda özellikle emeklilik ile ilgili işlemlerde evrakların değerlendirilmesine yönelik süreç biraz daha uzayabilir ve aylık daha geç bağlanabilir.

SGK Evrak Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na vermiş olduğunuz evrakların takibini hem internet üzerinden hem de kurumun ALO 170 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkün. SGK DYS evrak takibi sistemi sayesinde e-Devlet üzerinden giriş yaparak ücretsiz bir şekilde verilen evrak ya da evrakların durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

ALO 170’i aradığınızda ise çağrı merkezi çalışanı sizden T.C. kimlik numarası, annenizin evlenmeden önceki soyadı, doğum tarihi gibi bazı bilgiler talep edecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde verdikten sonra sizin bilgilerinizle talep ettiğiniz sorgulamayı gerçekleştirerek evraklarınızın hangi aşamada olduğuna dair bilgiyi tarafınıza iletecektir. Eğer ilgili takip işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştirilemiyorsa adınıza bir kayıt oluşturulur ve takip işlemi sonuçlandığında tarafınıza bir SMS gönderilir, bu SMS’i aldıktan sonra yeniden ALO 170’i arayarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

4A ve 4B Evrak Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

7p2bhrefg5lcm5qcqxwhqpdwkg9cj0f4clnpargz.jpeg

rknjfshguvai2p8q8hbhjsrgq3qn8lmglsbq7coo.jpeg

E-Devlet üzerinden Emeklilik Takip İşlemleri için TIKLAYINIZ.

4C Emeklilik Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

duf20ykark2eecwljjd3ahz29kk5jveodwvv5jsr.jpeg

qius9e31covwbo2ky8ft6ogsv9lsxcfyabxmtd25.jpeg

4C Emeklilik Takibi İşlemlerini E-Devlet Üzerinden Gerçekleştirmek için TIKLAYINIZ.

Varide No ile Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Varide numarasıyla evrak takibine yönelik işlemler SGK’nın resmi web sitesi aracılığıyla gerçekleştirilir.

ps1kwtcjbfpkx1qjin5gt6f1zr1facg2lq6vv5tl.jpeg

Varide Numarasıyla Evrak Takibi Yapmak için TIKLAYINIZ.

SGK Evrak Takibinde Yer Alan Cümleler Ne Anlama Gelir?

Sosyal Güvenlik Kurumu, evrak takip sistemi aracılığıyla yapılan sorgulamalarda evrakın hangi aşamada olduğunu belirli cümlelerle tarif eder. Bu cümlelerin anlamları ise ilk kez böyle bir işlem gerçekleştiren vatandaşlar tarafından merak edilir.

SGK Evrak Takip Zimmetten Çıkarıldı Ne Demek?

İlgili evrakın Ankara’daki SGK merkezine gönderildiğini ve oradan gelecek cevabı beklemeniz gerektiğini bildiren ifadedir.

SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

İşlemi gerçekleştirilen evraklar gelen evrak dosyasına kaldırılır. Fakat evrakın sadece dosyaya kaldırılmış olması işlemin tamamen sona erdiğini belirtmez, ek işlemlerin yapılması da gerekebilir.

SGK Gelen Evrak Kayıtlı Ne Demek?

Dilekçeyi ya da evrakı SGK’ya verdikten sonra söz konusu evrak ya da evrakların kayda alındığı anlamına gelir. İşlemleriniz başlamış kabul edilir.

SGK Giden Evrak Kayıtlı Ne Demek?

Tarafınıza ait evrakın kaydedildiğini ve ilgili birime havale edildiğini anlatan ifadedir.

SGK Evrak Kapandı Ne Demek?

Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminde “evrak kapandı” ibaresini gördüğünüzde başvurunuzun sonuçlandığı belirtilir. Söz konusu başvurunuz ile ilgili sonuç tarafınıza posta ya da diğer iletişim kanalları aracılığıyla iletilecektir.

Ne Zaman Emekli Olurum?

Emekli Maaşı Hesaplama

Engelli Emeklilik Şartları

3600 Günden Emeklilik

Yazı kaynağı : www.edevlet.net

SGK Evrak Şikayetleri - Şikayetvar

Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın