fotoğraf boyutu küçültme programsız

fotoğraf boyutu küçültme programsız bilgi90’dan bulabilirsiniz

Online Resim Boyutu Küçültme

Online Resim Boyutu Küçültme

Görüntü Sıkıştırma

Dijital dosyalar açısından sıkıştırma, orijinal dosyada bulunandan daha az bit kullanarak bilgi kodlama eylemidir. Basitçe söylemek gerekirse, büyük bir dosyayı daha küçük bir dosyaya dönüştürmek anlamına gelir.

İki tür sıkıştırma vardır: kayıpsız ve kayıplı. Kayıpsız sıkıştırma, sıkıştırma aracının orijinal dosyadan boş, gereksiz veya yinelenen bitleri kaldırmasıdır. Bu, orijinaliyle tamamen aynı kaliteye sahip daha küçük bir dosya ile sonuçlanır. Kayıplı sıkıştırma, sıkıştırıcının orijinal dosyadan aşırı veya önemsiz bitleri kaldırmasıdır. Bu, daha küçük bir dosya ile sonuçlanır, ancak kalitesi düşer. Kayıplı sıkıştırmada, son dosyanın ne kadar küçük olmasını istediğiniz, ne kadar kalite kaybıyla rahat edeceğinize bağlı olacaktır.

Görüntüleri neden sıkıştırmak istersiniz?

Bir görüntünün kaynağına bağlı olarak, dosya oldukça büyük olabilir. Örneğin, profesyonel bir DSLR kameradan alınan bir JPG düzinelerce megabayt olabilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu çok büyük olabilir. Bu görüntüyü sıkıştırmak çok yararlı olacaktır.

Aynı şekilde, telefonunuzda da büyük resimler olabilir. Bu resimler sabit diskinizde çok fazla yer kaplıyor ve daha fazla fotoğraf çekmenizi engelliyor olabilir. Bunları sıkıştırmak daha fazla dahili depolama alanı açarak bu sorunu çözebilir.

Görüntü sıkıştırıcı nasıl çalışır?

Aracımız görüntü dosyalarını küçültmek için kayıplı sıkıştırma kullanır. Üç dosya türünü destekler: PNG, JPG/JPEG ve GIF. Bu sistem yüklenen görüntüleri akıllıca analiz eder ve genel kaliteyi olumsuz etkilemeden mümkün olan en küçük dosya boyutuna küçültür.

Başlamak için, sıkıştırmak istediğiniz bazı görüntüleri yüklemeniz gerekir. Aynı anda 20 adede kadar görüntü yükleyebilir ve dosya türlerini karıştırıp eşleştirmekten çekinmeyin. Başka bir deyişle, yalnızca JPG’leri yüklemenize ve PNG’leri yüklemek için beklemenize gerek yoktur. Sunucumuz dosyaları sizin için otomatik olarak ayrıştırabilir.

İlk olarak, “Yükleme” düğmesine basın ve resimlerinize gidin. Yüklendikten sonra, kuyruğa gelen tüm resimlerinizin küçük resimlerini göreceksiniz. Sunucumuz onları analiz ederken gerçek zamanlı ilerlemelerini görebileceksiniz.

Belirtildiği gibi, sunucumuz kaliteyi çok fazla düşürmeden dosya boyutunu azaltmak için ideal sıkıştırma oranını belirleyecektir. Ancak, daha fazla veya daha az sıkıştırma istiyorsanız, bunu kontrol edebilirsiniz. Ayarlamak istediğiniz görüntünün küçük resmine dokunun. Şimdi, doğru olduğunu düşündüğünüz bir dosya boyutu / kalite ayarına karar verene kadar kalite kaydırıcısını yukarı veya aşağı hareket ettirin. İşiniz bittiğinde, “OK” düğmesine basın ve bu adımları bir sonraki görüntü ile tekrarlamak için devam edin.

Mevcut partiden memnun kaldığınızda, “HEPSINI İNDIR” düğmesine basın. Bu, tüm sıkıştırılmış resimlerinizi içeren bir ZIP dosyası indirecektir. Hepsine ihtiyacınız yoksa, her birini ayrı ayrı almak için her küçük resmin altındaki “İNDIR” düğmesine basabilirsiniz.

Başka bir parti için hazır mısınız? “TEMIZLE” düğmesine basın ve yeniden başlayın. Bu aracı ücretsiz olarak istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Görüntüleri sıkıştırmak güvenli midir?

Ücretsiz hizmetimizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Orijinal dosyalarınız sisteminizde dokunulmadan kalacaktır, bu nedenle sıkıştırılmış dosyalarınızdan memnun değilseniz, tekrar deneyebilirsiniz. Ayrıca, insansız sistemimiz bir saat sonra tüm verileri temizler, bu nedenle verilerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Yazı kaynağı : imagecompressor.com

Resim boyutunu online KB/MB olarak küçültme - ResizePixel

Fotoğraf boyutu nasıl küçültülür? Resim boyutlandırma yolları | DonanımHaber

Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda fotoğraf boyutu küçültme işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu işlemi programla veya programsız şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bu yazıda bilgisayarda ve telefonda görsellerin boyutunu nasıl düşürebileceğinizi açıkladık.

Günümüzde anlık mesajlaşma uygulamaları ve e-posta hizmetleri için belirli bir dosya boyutu sınırı bulunuyor. Bu sebepten ötürü zaman zaman fotoğraf MB küçültme işlemini uygulamanız gerekebilir. Bu işlem sayesinde bilgisayarınızda ya da akıllı telefonunuzda yer alan görselin dosya boyutunu düşürebilirsiniz.

Anlık mesajlaşma platformları ve e-posta hizmetlerinin yanı sıra bir internet sitesine fotoğrafınızı yüklemeniz de gerekebilir. Özellikle bu, bir iş başvurusu için online CV hazırlama esnasında başınıza gelme ihtimali yüksek.

Hazırladığımız rehberde bilgisayarınız üzerinden kullanabileceğiniz popüler programları ve çevrim içi hizmetlerin yanı sıra akıllı telefonda kullanabileceğiniz uygulamaların neler olduğunu sıraladık. Rehberimizdeki servisler arasından beğendiğiniz bir hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Popüler Fotoğraf Boyutu Küçültme Programları

Bilgisayarınızda yer alan bir görselin boyutunu düşürmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz çok sayıda program yer alıyor. Bu programların bir kısmı, sahip olduğu özellikler ve başarılı arayüz nedeni ile çok fazla sayıda kişi tarafından tercih ediliyor. Resim boyutu küçültme işlemi için kullanabileceğiniz popüler programlar şu şekilde:

Telefonda Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

Mesajlaşma uygulaması ya da e-posta üzerinden dosya boyutu nedeni ile fotoğraf gönderemiyorsanız, resim küçültme uygulaması kullanabilirsiniz. Bu konuda en başarılı uygulamalara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Programsız Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf mb küçültme işlemi için herhangi bir uygulama ya da program yüklemenize gerek yok. Program veya uygulama yüklemekten hoşlanmayan kişiler için birbirinden başarılı çevrim içi hizmetler bulunuyor.

Yukarıda görsellerin boyutunu düşürebilmenize olanak tanıyan hizmetler yer alıyor. Bu hizmetlerin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. Optimizilla

JPEG, GIF ve PNG formatlarını destekleyen Optimizilla, sahip olduğu sade arayüz sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahip. Dünya çapında çok sayıda kişi tarafından tercih edilen hizmete en fazla 20 adet görseli yükleyebilirsiniz. Bu, özellikle birden fazla görselin boyutunu düşürmek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir özelliktir.

Hizmete görsel yüklenebilmesine olanak tanıyan iki farklı yöntem mevcut. Bu işlem için ister görselleri sürükleyip bırakarak yükleyebilir isterseniz “Yükleme” butonuna basabilir ve görselleri seçebilirsiniz.

2. Compress JPEG

Optimizilla hizmetine benzer bir arayüze sahip olan Compress JPEG, en fazla 20 adet görselin yüklenmesine imkân tanıyor. JPEG, PNG ve GIF formatlarını destekleyen hizmete ister sürükle bırak mantığıyla isterseniz “Yükleme” butonuna basarak görselleri seçebilirsiniz. Sıkıştırılan görselleri indirmek için “Hepsini İndir” butonuna basabilirsiniz.

3. TinyPNG

Dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olan TinyPNG isimli hizmette WebP, PNG ve JPEG desteği bulunuyor. En fazla 20 adet görselin yüklenebildiği sitede 5 MB dosya boyut sınırı yer alıyor.

Resimleri başarılı bir şekilde optimize eden hizmette görselleri yüklemek için yukarıdaki hizmetler gibi iki farklı yöntem mevcut. Bu yöntemlerden bir tanesini seçerek sıkıştırmak istediğiniz görseli hizmete yükleyebilirsiniz.

4. Resize Pixel

Yalnızca birkaç saniye içerisinde boyut düşürme işlemini gerçekleştiren Resize Pixel isimli hizmetin kullanımı da oldukça basit. “Resmi Yükle” butonuna tıklayarak yükleme işlemini gerçekleştirebilir ve sıkıştırılan görseli indirebilirsiniz. Sade bir arayüze sahip olan hizmette JPG, PNG ve GIF desteği mevcut.

5. Picdiet

JPG ve JPEG formatlarını destekleyen Picdiet, aynı anda çok sayıda görselin boyutunu düşürmek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir hizmettir. Hizmette herhangi bir resim boyutu sınırı ve resim miktarı sınırı bulunmuyor. “Çıktı Görüntü Kalitesi” kısmından görselin kalitesini ayarlayabilir ve “Resimlerinizi Seçin” butonu üzerinden görselleri seçebilirsiniz.

6. JPEG io

Başarılı bir arayüze sahip olan JPEG io, bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde yer alan görsellerinizin boyutunu önemli ölçüde düşürüyor. Yapmanız gereken yalnızca resmi hizmete yüklemek. Yükleme işleminin ardından sıkıştırma süreci otomatik olarak gerçekleşecek. İşlem tamamlandıktan sonra görselleri indirebilirsiniz.

7. Kraken io

Kullanıcılara görsel sıkıştırma konusunda çeşitli seçenekler sunan Kraken io isimli hizmette ister “Lossy” seçeneğini ister “Lossless” seçeneğini isterseniz “Expert” seçeneğini seçebilirsiniz. Lossy, görselin boyutunun büyük ölçüde düşürülmesini sağlarken Lossless ise görselin kalitesini bozmadan boyutu mümkün olduğunca düşürülmesine olanak tanır.

Expert ise dört farklı seçeneğe daha ulaşılabilmesini sağlıyor. Görsellerinizi ZIP arşivi şeklinde hizmete yükleyebilme imkânına sahipsiniz. Bunun yanı sıra listedeki diğer hizmetler gibi görseli seçerek veya sürükleyip bırakarak da yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

8. Compressor io

Compressor io isimli hizmette JPEG, PNG, SVG, GIF ve WebP format desteği bulunuyor. Bu hizmette tıpkı Kraken’deki gibi “Lossy” ve “Lossless” seçenekleri mevcut. Bunların yanı sıra “Custom” seçeneği de yer alıyor.

Maksimum 10 MB dosya sınırına sahip olan hizmette bir örnek görsel de bulunuyor. Örnek üzerinden bir görselin sıkıştırma işleminden öncesini ve sonrasına göz atabilirsiniz. Böylelikle resmin kalitesinde bozulma olup olmadığına dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

9. Zyro

Fotoğraf MB küçültme sürecini oldukça kolay hâle getiren Zyro isimli hizmet JPEG ve PNG formatlarını destekliyor. “Görsel Yükle” butona tıklayarak görselleri seçebilir veya söz konusu resimleri hizmetin üzerine sürükleyip bırakabilirsiniz. Görseli yükledikten sonra boyut belirlemeniz gerekiyor. Son olarak “Görseli İndir” butonuna basarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

10. Ezgif

Maksimum 50 MB dosya boyutu sınırı bulunan Ezgif isimli sitede PNG, JPG ve WebP formatları için ayrı ayrı sekmeler bulunuyor. Görselinizin formatına göre ilgili sekmeye tıklayabilirsiniz. Görseli yükledikten sonra “Optimize” bölümünden görselin kalitesini ayarlayabilir ve “Optimize Image” butonuna tıklayarak sıkıştırma işlemini uygulayabilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.tamindir.com

JPEG Resim Dosyalarını Online Sıkıştırma ve Küçültme

JPEG Resim Dosyalarını Online Sıkıştırma ve Küçültme

JPEG Sıkıştırma

Dijital bir dosyayı sıkıştırdığınızda, toplam boyutunu azaltmak için bilgi bitlerini kaldırırsınız. İki tür sıkıştırma vardır: kaliteyi düşürmeden dosya boyutunu azaltan kayıpsız ve boyutu ve kaliteyi azaltan kayıplı.

JPEG dosyalarının doğası gereği, bu tür görüntülerde yalnızca kayıplı sıkıştırma mümkündür. Ancak, dosya boyutu ve görüntü kalitesi arasında rahat bir denge bulmak için görüntünün ne kadar sıkıştırma alacağını kontrol edebilirsiniz.

Neden bir JPEG’i sıkıştırmak isteyesiniz ki?

JPEG’ler oldukça büyük olabilir. Örneğin pahalı bir fotoğraf makinesinden alınan yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf çok büyük olabilir. Bu da fotoğrafın sabit diskinizde çok fazla yer kaplamasına neden olur. Bu durumda sıkıştırma, fotoğrafın boyutunu azaltmak için yararlı bir araç olabilir, böylece silmeniz gerekmez.

Özellikle akıllı telefonlardaki JPEG’ler sıkıştırma için iyi adaylardır. Çoğu akıllı telefon kamerası görüntüleri JPEG formatında çıkarır. Telefonunuzun dahili depolama alanında çok sayıda yüksek kaliteli fotoğrafınız varsa, bunlar çok fazla yer kaplıyor olabilir. Bu dosyaları sıkıştırmak, bazı fotoğrafları silmek/yedeklemek veya oldukları yerde tutmak arasındaki fark olabilir.

Bir JPEG’i nasıl sıkıştırabilirsiniz?

Bu sayfadaki sıkıştırma aracımız ücretsizdir, kullanımı kolaydır ve herhangi bir yazılım indirmenizi gerektirmez. Filigran yoktur, kayıt gerekmez ve aracı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Başlamak için JPEG/JPG dosyalarınızı “Yükleme” düğmesine basarak yükleyin. İsterseniz bunun yerine dosyalarınızı “Dosyalarınızı Buraya Bırakın” alanına sürükleyip bırakabilirsiniz.

Yüklendikten sonra, aracımız her görüntü için ideal sıkıştırma oranını akıllıca belirleyecektir. Bu oranın kuyruktaki küçük resminde göründüğünü göreceksiniz. Bir görüntünün sunucumuzun belirlediğinden daha fazla veya daha az sıkıştırılması gerektiğini düşünüyorsanız, sorun değil – bunu kontrol edebilirsiniz. İnce ayar yapmak istediğiniz fotoğrafa dokunmanız ve tercihinize göre ayarlamak için kalite kaydırıcısını kullanmanız yeterlidir. Memnun olduğunuzda, “OK” düğmesine basın. Gitmek için iyi olduklarından emin olana kadar bu adımları yüklediğiniz tüm görüntülerle tekrarlayın.

Hazır olduktan sonra “HEPSINI İNDIR” düğmesine basın. Tüm sıkıştırılmış JPEG’lerinizle dolu bir ZIP arşivi alacaksınız. Bir ZIP dosyası istemiyorsanız sorun değil, çünkü ilgili küçük resmin altındaki “İNDIR” düğmesine basarak her görüntüyü ayrı ayrı indirebilirsiniz.

Sıkıştırmak istediğiniz daha fazla görüntü varsa, işlemi baştan başlatmak için “TEMIZLE” düğmesine basın.

JPEG dosyalarını sıkıştırmak güvenli midir?

Evet, çevrimiçi aracımızı kullanarak JPEG dosyalarını yüklemek ve sıkıştırmak güvenlidir. Orijinal dosyalarınızın güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur çünkü sunucumuzun bunları sisteminizden silme yeteneği yoktur. Buraya yüklediğiniz tüm dosyalar bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda kalmaya devam edecektir.

Ayrıca, sunucumuz güvenlidir. Tamamen otomatik olduğundan yüklediklerinizi kimse göremez. Aynı şekilde, yüklediğiniz bilgiler 60 dakika sonra temizlenir, böylece resimleriniz gizli kalır.

Yazı kaynağı : compressjpeg.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın