Fintech devi Stripe kredi oyununa giriyor

Stripe, işletmelerin krediye erişimini kolaylaştırmak istiyor.

Özel finansal altyapı devi bugün yeni bir kredi kartı programını duyurdu. Şerit VermeStripe’ta BaaS ürün başkanı Denise Ho, ticari kart verme ürünü TechCrunch’a özel olarak söyledi.

Şirket, Verme ürününü ilk olarak 2018’de piyasaya sürdü ve o zamandan beri Shopify ve Ramp gibi şirketlerin ABD, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’nde 100 milyondan fazla kart düzenlemesine yardımcı oldu. Ho, ürünün bugün Stripe’ın en hızlı büyüyen ürünlerinden biri olduğunu ve günde yarım milyon işlemi desteklediğini söyledi. Şirket, Klarna gibi Fintech’lerin “tüm işletmeleri bunun üzerine kurduğunu” iddia ediyor.

Önceden, Stripe tarafından verilen kartlar yalnızca ön ödemeli bir hesaptan para harcamak için kullanılabiliyordu. onun eHo’ya göre ödeme kartlarına genişleme, şirketlerin müşterilerinin hesaplarındaki fonları kullanmak yerine krediyle harcama yapmalarına olanak tanıyan sanal veya fiziksel ödeme kartları oluşturma ve dağıtma yeteneği sağlayacak.

TechCrunch’a konuşan Ho, “Ürün grubumuz arasında, Verme gerçekten çok iyi gidiyor” dedi. “Ve yayınlamadaki 1 numaralı talep, Stripe’ın platformlarımızın kullanıcılarına kredi sunmasını sağlama yeteneği olmuştur.”

Bunun Stripe için iki yönlü bir faydası var – ona yeni bir gelir akışı sağlamanın yanı sıra müşterilerine “çok az ek işletim maliyetiyle” yeni finansman yetenekleri sunma seçeneği sunuyor Stripe. (Sonuçta operasyonel verimlilik revaçta.)

Örneğin, kullanan platformlar Şerit Bağlantı teklif, Stripe’tan ürünleri beyaz etiketleyebilir ve bir dizi ürün sağlayabilir Ho, finansal hesaplar, işletme sermayesi kredileri ve şimdi de şarj kartları gibi yerleşik finansal hizmetlerin olduğunu söyledi.

rent a car 34

Ayrıca Stripe Is’ı ekledi.Suing, bir ücret kartı programının fon akışları, ağ bağlantıları, yazdırma ve entegrasyon API’leri gibi temel bileşenlerini sağlar ve ardından gerekli tüm uyumluluğu, banka ortaklıklarını ve defter tutmayı “düzene sokmayı” amaçlar.

Ramp, Emburse, Kara ve Coast, ABD’de beta olarak kullanıma sunulan şarj kartı programının şu anki kullanıcıları arasında yer alıyor. Önümüzdeki aylarda Stripe, AB ve Birleşik Krallık’ta kredi kartı programları başlatacak.

Ho, “ABD’de, bizim sponsorumuz olan bankalardır… ve bu bir düzenlemeye tabidir,” diye açıkladı Ho. “Ve küçük işletmelerin harcama yapmasına izin verdiğiniz için, bu bir borç verme şeklidir, bu nedenle borç verme uyumluluğu bankadan gelmelidir.”

Stripe, süreç boyunca onlara rehberlik etmek ve kafalarını aşmamaları için gerekli uyum ve risk gözetimini sağlamaya yardımcı olmak için yeni başlayanlarla ortaklık kurduğunu söyledi.

Sigortalama söz konusu olduğunda Ho, Stripe’ın müşterilerinin nihai olarak sigortalama kararına sahip olmak istediklerine dair geri bildirim aldığını söyledi.

“Biz ne Yapmamız gereken, bir dizi politikayı bir araya getirmelerine yardımcı olmak ve bu politikaların gerçekten uyumlu olmasını sağlamak” dedi. “Yani hem bir tür esneklik hem de kontrol sunuyoruz, ancak korkuluklarla.”

Zaman içinde Ho, müşterilerinin kendi yüklenimlerini yapmak için “daha fazla modül” isteyebileceğini, dolayısıyla Stripe’ın teklifini olgunlaştırdıkça bunun üzerinde çalışacağını söyledi.

Mevcut bir Stripe kullanıcısı olmasalar bile herkesin yeni programa kaydolabileceğini söyledi.

Stripe kendi payına değişim ücretlerinden para kazanacak, böylece müşterilerin hacmi büyüdükçe ve kullanıcılar daha fazla harcadıkça Stripe daha fazla kazanacaktır. Programla ilişkili uyum ücretleri de olacaktır.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

Ele aldığımız bir konu hakkında bir haber ipucu veya içeriden bilgi mi aldınız? Sizden haber almak isteriz. Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Ya da [email protected] adresinden bize bir not bırakabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı duymaktan mutluluk duyarız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın