Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta birtakım özellikler ücret karşılığında sunulabilir

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta birtakım özellikler ücret karşılığında sunulabilirFacebook, Instagram ve WhatsApp’ta yakında sadece para ödeyenlerin kullanabileceği bazı özelliklerle karşılaşmak olası olabilir. The Verge sitesinin haberine gore; Meta bünyesinde “Yeni Parasallaştırma Deneyimleri” ismini taşıyan bir birim kuruldu. Bu ünite sadece firmanın uygulamaları için paralı özellikler geliştirmeye odaklanacak.

Facebook ve Instagram’da içerik yapımcılarına hitap eden bazı paralı özellikler mevcut. Bunlar arasında Stars, ücretli etkinlikler ve değişik abonelik ürünleri bulunuyor. Ancak Meta’daki yeni birim, bu girişimlerden değişik bir yerde duracak şeklinde görünüyor. Bu noktada şirketin içerik yapımcılarından 2023’e kadar komisyon almama taahhüdünde bulunduğunu hatırlatmakta yarar var.

Meta yeni gelir kaynakları bulmaya çalışıyor

Bu çalışmaların sonunda kullanıcılara ne biçim özelliklerin sunulacağı belirsizliğini koruyor. Ancak firmanın parasallaştırmadan sorumlu başkan yardımcısı John Hegeman, sektördeki paydaşlarını yakından takip ettiklerini belirtti. Twitter, Snapchat ve Telegram şeklinde platformlar bir müddet ilkin birtakım özelliklerin ve uygulama içi avantajların kilidini açacak aylık abonelik paketlerini duyurmuşlardı.

Meta paralı özellikleriyle reklam dışı gelirlerini çoğaltmak için yeni kaynaklar bulabilir. Şirketin milyarlarca dolar tutarındaki reklam birimi, iOS’teki gizlilik odaklı değişiklikler ve küresel ekonomik sıkıntılar nedeniyle büyük bir gelir kaybı yaşıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın