Eylül oyunlarıyla birlikte PlayStation Plus fiyatları da artıyor

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Next’in geri dönüşünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Burada konuşmak için başvurun ve buradan sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Etkinlikte ayrıca duyuracağız 25 en iyi oyun girişimi 2024’ün Oyun Değiştiricileri olarak. Bugün başvurun veya aday gösterin!


PlayStation bugün, her zamanki ücretsiz oyun listesinin yanı sıra, diğer oyunların fiyatlarını da artırdığını duyurdu. PS Artı eylülde. 6 Eylül’den itibaren hizmetin her katmanı için 12 aylık abonelik fiyatı büyük oranda artacak. 5 Eylül’de çıkacak olan bu ayın oyunları Saints Row (2022), Black Desert: Traveler Edition ve Generation Zero’dur.

Her seviye için yıllık abonelik için yeni fiyatlar Essential için 80 ABD doları, Ekstra için 135 ABD doları ve Premium için 180 ABD dolarıdır. Her seviye için önceki fiyatlar sırasıyla 60$, 100$ ve 120$’dı. PlayStation bu fiyatları şu anda belirliyor: yenilenen PS Plus geçen yıl piyasaya sürüldü. Bu, Xbox’ın rakip abonelik hizmetinin fiyatlarını artırmasından kısa bir süre sonra geldi Temmuz ayında Game Pass.

Duyuruda, abonelik için aylık veya üç aylık fiyatların yıllık planla birlikte artıp artmayacağından bahsedilmedi. Ancak eklendi duyuru yazısı Yıllık fiyatların “12 aylık bir süre boyunca 1 Aylık veya 3 Aylık aboneliklerin satın alınmasına kıyasla indirimli bir oranda kalması”. Matematiksel olarak bu doğru olabilir, ancak on iki ay boyunca her ay aylık ücret ödemek ile yıllık ücret ödemek arasındaki fark marjı diğerleri kadar büyük olmayacaktır. Üç aylık ve yıllık fiyatlar arasındakiler daha da inceliyor.

Örneğin, PS Plus’ın mevcut aylık ve üç aylık fiyatları sırasıyla ayda 10 ABD Doları ve üç ayda bir 25 ABD Doları veya tüm yıl için sırasıyla 120 ABD Doları ve 100 ABD Dolarıdır. Şimdi aynı dönem için götürü fiyat 60 dolardan 80 dolara çıkıyor. Benzer şekilde, Ekstra katmanın fiyatlarının toplamı 180$/yıl (aylık 15$’dan) ve 160$/yıl (üç aylık 40$’dan) oluyor ve yeni yıllık fiyat 140$; Premium katmanı ise yıllık 216 Dolar (aylık 18 Dolar’dan) ve yıllık 200 Dolar (üç ayda bir 50 Dolar’dan) ve yeni yıllık 180 Dolar fiyatla sunuluyor.

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın