etienne klein james webb uzay teleskobu

etienne klein james webb uzay teleskobu bilgi90’dan bulabilirsiniz

Fransız bilim insanı Etienne Klein James Webb Uzay Teleskobu’nda olduğunu iddia ederek paylaştığı ve çok beğeni alan görüntünün aslında hangisi olduğunu açıklayarak özür dilemiştir?

Fransız bilim insanı Etienne Klein James Webb Uzay Teleskobu'nda olduğunu iddia ederek paylaştığı ve çok beğeni alan görüntünün aslında hangisi olduğunu açıklayarak özür dilemiştir?

Kim Milyoner Olmak İster? 26 Mart 2023 Pazar günü ATV’de ekranlara geliyor. Kim Milyoner Olmak İster? merak edilen sorusu araştırılıyor.

Türkiye’nin en çok kazandıran yarışma programı “Kim Milyoner Olmak İster?” bugün ( 26 Mart 2023 Pazar) Kenan İmirzalıoğlu sunuculuğunda ATV ekranlarındaki yerini aldı. İzleyenlere pek çok konuda yeni bilgiler kazandıran uzun soluklu yarışmanın son bölümünde bazı sorular vatandaşlar tarafından da merak ediliyor.

Fransız bilim insanı Etienne Klein James Webb Uzay Teleskobu’nda olduğunu iddia ederek paylaştığı ve çok beğeni alan görüntünün aslında hangisi olduğunu açıklayarak özür dilemiştir?

A- Bir dilim sucuk DOĞRU CEVAP A
B- Bir parça peynir
C- Bir bardak bitki çayı
D- Bir adet patates

Yazı kaynağı : haberler33.com

JavaScript is not available.

We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

Help Center

Terms of Service
Privacy Policy
Cookie Policy
Imprint
Ads info
© 2023 Twitter, Inc.

Yazı kaynağı : twitter.com

Fransız bilim insanı Etienne Klein, James Web Uzay Teleskobu’ndan olduğunu iddia ederek paylaştığı ve çok beğeni alan görüntünün aslında hangisi olduğunu açıklayarak özür dilemiştir?

Fransız bilim insanı Etienne Klein, James Web Uzay Teleskobu’ndan olduğunu iddia ederek paylaştığı ve çok beğeni alan görüntünün aslında hangisi olduğunu açıklayarak özür dilemiştir?

A: Bir dilim sucuk 
B: Bir parça peynir
C: Bir bardak bitki çayı
D:Bir adet patates

Cevap A:

Bir Fransız bilim adamı, bir dilim chorizo’nun fotoğrafını tweetledikten sonra, James Webb Uzay Teleskobu tarafından çekilen uzak bir yıldızın görüntüsü olduğunu iddia ettikten sonra özür diledi.

Fransa’nın Alternatif Enerjiler ve Atom Enerjisi Komisyonu’nda ünlü bir fizikçi ve direktör olan Étienne Klein, baharatlı İspanyol sosisinin görüntüsünü Twitter’da paylaşarak sağladığı “ayrıntı düzeyini” övdü.

atv‘de Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışması bir kaç haftadır yayınlanmıyordu. Yayın akışında bu hafta pazar günü saat 20.00’de yeni bölümüyle yayınlanacak olan Kim Milyoner Olmak İster, yarışseverleri sevindirdi.

Dünyada birçok ülkede “Who Wants to Be A Millionaire?” adı altında yayınlanan yarışmaya katılanlara doğru bildikleri taktirde 12 soru soruluyor. Yarışma, doğru cevap verdiğinde büyük ödülü yani 1 milyon TL’yi kazanıyor.

Türkiye‘de ilk olarak Show TV‘de ekrana gelen yarışma daha sonra Kanal D‘ye ardından da Atv’de yayın hayatına devam ediyor. 2 Ağustos 2011 tarihinden itibaren ekrana gelmeye başlayan programın ilk sunucusu Kenan Işık idi. Ünlü sunucu, 2014 yılında beyin kanaması geçirdi. O sene yarışma, sezon sonuna kadar birçok ünlü tarafından sunuldu. Ardından Selçuk Yöntem ile anlaşma yapıldı ve 3 sene Selçuk Yöntem sunuculuğunu yaptı. 2017 yılında Murat Yıldırım, 5 Ekim 2019 tarihinden itibaren de Kenan İmirzalıoğlu ile anlaşma sağlandı. Daha önce en büyük ödül 500 bin TL olan yarışmada bu rakam 1 milyon TL’ye yükseltildi. Ayrıca daha önce 15 olan soru sayısı da düşürüldü ve 12’ye indirildi.

Yarışmada 1 milyon TL’lik büyük ödül öncesi iki baraj bulunmakta. Bin TL ile başlayan ilk sorunun ardından ikinci soruyu doğru cevaplayan 2 bin TL’lik ilk baraja ulaşmış oluyor. Daha sonra yedinci soruda ikinci baraj var. Yarışmacı burada doğru cevabı verdiğinde 30 bin TL’lik ödülü garantilemiş oluyor. Sekizinci sorunun doğru cevabının değeri 50 bin TL, dokuzuncu sorunun 100 bin TL, onuncu sorunun 200 bin TL, on birinci sorunun 400 bin TL ve final sorusu olan on ikinci sorunun doğru cevabı ise 1 milyon TL. Daha önce “soru değiştirme jokeri” vardı, yeni dönemde bunun yerine “çift cevap jokeri” getirildi.

Yarışmacıların ayrıca bazı joker hakları bulunuyor. Seyirciye sorma, telefon jokeri, yarı yarıya jokeri bulunuyor. Yedinci soruya ulaştıklarında ise çift cevap jokerini kazanıyorlar.

Yarışmacıların, birinci ve ikinci sorularında cevap vermeleri için 15 saniye süreleri var. Üçüncü sorudan yedinci soruya kadar (ikinci baraj sorusu) bu süre 45 saniyeye çıkıyor. Sekizinci sorudan sonra ise süre kısıtlaması olmuyor. Sadece, soru hakkında düşünürken veya yorum yaparken sunucu Kenan İmirzalıoğlu yarışmacıdan sesli olarak düşünmesini istiyor.

Dünyada birçok ülkede yayınlanan yarışmanın ilk ismi Kim 500 Milyar İster idi. 2000-2004 arasında bu isimle ekrana gelen yarışma yarışma 2005 ile 2007 yılları arasında Kim 500 Bin İster, 2007 ile 2008 yılları arasında ise Kim 1 Milyon İster adıyla yayınlandı. Daha sonra İster Kim Milyoner Olmak İster adıyla ülkemizde atv kanalında yayınlanıyor.
Yarışmanın açılış müziği “Who Wants To Be A Millionaire Opening Theme” ve bitiş müziği de “Bitiş müziği Who Wants To Be A Millionaire Extended Ending Theme” olarak ekrana geliyor. Yarışmanın yapımcısı Mehmet Çam, Kurgucusu Onur Çakır ve İstanbul‘da çekiliyor.

Yazı kaynağı : www.sonsaat.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın