Epic’ten Fall Guys, oyuncuların kendi seviyelerini tasarlayabilmeleri için yaratıcı bir mod ekliyor

Epic Games, oyuncu yapımı yaratıcılığa yer açmak için küçük jelibon adamların yaşadığı kabarcıklı battle royale oyunu Fall Guys’ı genişletiyor.

Bugün canlı yayınlanan dördüncü sezonuyla Fall Guys, yeni yaratıcı mod Bu, oyuncuları yeni başlayanlar için uygun oyun tasarım araçlarıyla kendi seviyelerini oluşturmaya davet ediyor. Yeni modda, herkes oyuncu karakterinin fasulye benzeri avatarlarını ezmek için tasarlanmış büyük boks eldivenleri, zıplayan zeminler ve dev, şeker renkli çekiçlerle dolu yeni engelli parkur eldivenleri oluşturabilir.

Epic için, Fall Guys yuvaları Fortnite’ın yanında, şirketin çekirdek çok oyunculu oyununda giderek daha fazla modellenen farklı bir kaotik battle royale oyunu tadı sunuyor. Tuhaf ama mekanik olarak daha geleneksel bir nişancı oyunu olan Fortnite’tan farklı olarak Fall Guys, oyunculara tehlikelerle dolu bir dizi renkli, çizgi film kursunda ölümüne bir mücadele sunuyor.

Epic’in diğer başlıklarını şekillendiren sonucu farklı aromalı Fortnite’lar bu şirket mi kazanan bir formülü olduğunu biliyor. Oynaması ücretsiz sezonluk savaş kartı modeli, oyun içi kozmetik satın alımları ve oyuncu yapımı seviyeler için geniş bir yaratıcı araç seti, Epic’in bilemeye devam ettiği bir tarifin bileşenleridir.

Epic, bazen “UGC” (kullanıcı tarafından oluşturulan içerik) olarak bilinen, oyuncular tarafından hazırlanmış orijinal içerik üzerine büyük bahis yapıyor. Fortnite oyuncuları, o oyunun oyuncu tarafından oluşturulan oyun modları ve seviyeleri alanında çok fazla zaman harcıyor. Mart ayında Epic, Unreal Editor’ı Fortnite’a getireceğini duyurdu ve şu anda amatör oyun geliştiricileri için orada olan her şeyi geride bırakan grafik ve oynanış iyileştirmeleri vaat etti.

Bu haberle birlikte Epic, olacağını duyurdu. Fortnite gelirinin yüzde 40’ını paylaşın Fortnite için UGC yapan herkesle – oyunun mevcut yetersiz para kazanma seçeneklerinden büyük bir sapma. Epic, her yönüyle, sonsuz sayıda oyuncu yapımı içerik ve alışverişe uygun sanal öğelerle dolu, kusursuz, çok oyunculu bir oyun evreni için zemin hazırlıyor. Bu vizyona en yakın rakip, daha genç ama benzer şekilde çevrimiçi çok oyunculu oyunların ve dijital ürünlerin yakın geleceğini inşa eden Roblox’tur (buna hala metaverse mi diyoruz?).

Geçen yıl Fall Guys oynaması ücretsiz bir modele geçti ve Nintendo Switch ve Xbox’ta piyasaya sürüldü ve temelde oyun oynayabileceğiniz her yerde kullanıma sunuldu. Henüz mobil cihazlar için mevcut değil, ancak Epic’in bu şirketin uygulama içi ödemelerdeki büyük kesintisi konusunda Apple ile çatışmasının ardından bu günlerde Fortnite da değil. (Orada bir bulut oyun geçici çözümü Fortnite’ı iOS’ta çalıştırmaya gerçekten kararlıysanız.)

Epic, 2021’in başlarında Fall Guys yaratıcısı Mediatonic’i satın aldı. Satın alma, oyunun Twitch’te yayınlanmasından yaklaşık altı ay sonra gerçekleşti ve yalnızca Ağustos ayında 100 milyon yayın saatine ulaştı. Bu satın alma, Epic’in 2019’da bağımsız geliştirici Psyonixşirket popüler futbol/yarış oyunu Rocket League’i istikrarlı çevrimiçi çok oyunculu oyunlarına getirdiğinde.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın