emekli maaşı zammı resmi gazetede yayınlandı mı

emekli maaşı zammı resmi gazetede yayınlandı mı bilgi90’dan bulabilirsiniz

Memur ve emekliye yüzde 30 zam Resmi Gazete’de

Memur ve emekliye yüzde 30 zam Resmi Gazete’de

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Memur ve emeklileri ocak ayında yüzde 30 zam alacak. En düşük emekli aylığı 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkarıldı.

Düzenleme ile işverenlere asgari ücret desteği de artırıldı.

İşverenlere sağlanan asgari ücret desteği Haziran 2023’e kadar uzatılacak ve bu desteğin tutarı 400 liraya çıkarılacak.

Teklife göre, asgari ücret desteğinden 1 milyon 700 bin işveren faydalanacak.

Yazı kaynağı : m.bloomberght.com

Emekli zammı kanun teklifi ne zaman yasalaşacak, Resmi Gazete’de yayınlandı mı?? En düşük emekli maaşı zammı Resmi Gazete’de ne zaman yayınlanacak?

Emekli zammı kanun teklifi ne zaman yasalaşacak, Resmi Gazete'de yayınlandı mı?? En düşük emekli maaşı zammı Resmi Gazete’de ne zaman yayınlanacak?

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ZAMMI RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI MI?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye çıkarılmasını öngören kanun teklifini TBMM‘ye sundu.rent a car 34

Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

Memur ve emekli maaş zammı kanunu Resmi Gazete’de yayımlandı

Memur ve emekli maaş zammı kanunu Resmi Gazete’de yayımlandı

TBMM Genel Kurulu’nda, ‘Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Yasa Teklifi’ kabul edildi. Yasa Resmi Gazete’de de yayımlandı.

Buna göre; emekli maaşlarının alt sınırı 3 bin 500 TL’den, 5 bin 500 TL’ye çıkarılıyor.

Malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının da yüzde 30 oranında artırılması amaçlanıyor.

Kanun teklifi ile; kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6’ncı Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereğince kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde Ocak 2023- 30 Haziran 2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil uygulanması öngörülen artış oranının, çalışanların ve emeklilerin refah düzeyini artırmak amacıyla yüzde 30 olarak düzenleniyor. Bu çerçevede; memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 zam öngörülüyor.

SGK Destek primi 100 TL’den 400 TL’ye çıkarıldı

İşverenlerin işgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı korumaları ve artırmalarını desteklemek için 2016 yılından 2022 yılı sonuna kadar sağlanan asgari ücret desteğinin, özellikle küçük işletmecilerin bu yükün altından daha kolay kalkmalarını temini amacıyla; 2023 yılı 1 Ocak ile Haziran aylarını kapsayacak şekilde uzatılması ve tutarının da 100 TL’den 400 TL ye çıkarılması yönünde düzenleme yapılıyor. Bu çerçevede; SGK destek primi 100 TL’den 400 TL’ye çıkarılıyor.

Yazı kaynağı : www.dunya.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın