emekli maaşı bayramdan önce yatacak mı 2023

emekli maaşı bayramdan önce yatacak mı 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı 2023, zamlı emekli maaşları erken mi yatacak? Emekli maaşları ne zaman ödenecek, ayın kaçında yatıyor?

Nisan ayı zamlı emekli maaşı erken mi yatacak? 2023 Nisan zamlı emekli maaşı ne zaman ödenecek?

Nisan ayı zamlı emekli maaşı erken mi yatacak? 2023 Nisan zamlı emekli maaşı ne zaman ödenecek?

Emekli maaşı erken yatar mı? 2023 nisan ayı zamlı emekli maaşı ne zaman yatacak? Milyonlarca emeklinin en düşük maaşı 7 bin 500 liraya yükselecek, ancak bu maaşın üzerinde alanların maaşları zamlanmayacak. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin yanı sıra EYT emeklilerinin de en düşük maaşı 7 bin 500 liraya çıkacak. Peki, Ramazan Bayramı’ndan önce emekli maaşı erken yatar mı?

KOMİSYONDA KABUL EDİLDİ

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılması ve geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

EMEKLİ MAAŞI ERKEN YATAR MI?

21 Nisan’da başlayacak ve 3 gün sürecek Ramazan Bayramı öncesi emekli maaşlarının erken yatıp yatmayacağı merak ediliyor. Bayram nedeniyle 2 bin TL’ye yükselen ikramiye ve aylıkların hesaplara birlikte yatırılması bekleniyor. Maaşın bir hafta erken yatırılacağı tahmin edilse de konuyla ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

2023 NİSAN ZAMLI EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Ödemeler erkene alınmazsa, SSK’lı emekliler 17-26 Nisan arasında, Bağ-Kur’lular 25-28 Nisan arasında zamlarını alabilecek.  SSK emekli maaşları için ödeme takvimi ise şu şekilde olacak:

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17’sinde, Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18’inde, Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19’unda, Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20’sinde, Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21’sinde, Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22’sinde, Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23’ünde, Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24’ünde, Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25’inde, Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26’sında aylığını alacak.rent a car 34

Bağ-Kur emeklileri de tahsis numarası son rakamı 9,7,5 olanlar ayın 25’inde Tahsis numarası son rakamı 3,1 olanlar ayın 26’sında, Tahsis numarası son rakamı 8,6,4 olanlar ayın 27’sinde, Tahsis numarası son rakamı 2,0 olanlar ayın 28’inde ödeme alabilecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI YÜKSELTİLECEK

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda yapılan değişiklikle, gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda ödenen 1100’er lira 2000 liraya çıkarılacak.

Yaşlılık/malullük/ölüm aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine dosya bazında 5 bin 500 lira olarak öngörülen aylık asgari ödeme tutarı 7 bin 500 liraya yükseltilecek.

GEÇİCİ İŞÇİ ÇALIŞMA SÜRESİ ARTACAK

Kanun teklifiyle kurumların ihtiyaçları doğrultusunda geçici işçi çalıştırma süresi arttırılıyor.

Buna göre geçici iş pozisyonlarında çalışanların çalışma süreleri aynı vize dönemi içinde 11 ay 29 güne kadar uzatılabilecek. Bu sürenin belirlenmesinde idare, kurum ve kuruluşun bağlı veya ilgili olduğu bakanlık yetkili olacak.

İdare, kurum ve kuruluşlar tarafından çalıştırılan geçici işçiler, çalıştırıldıkları iş yerlerinde geçirdiği hizmet süresi esas alınarak bu işyerlerinde boş olan sürekli işçi kadrolarına geçirilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen uzman tabip ve tabip kadro veya pozisyonlarında bulunan personel arasında ücret dengesinin sağlanmasına yönelik olarak ilave ödeme yapılacak.

Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 2023: Emekli maaşı bayram ikramiyesi ne kadar, kaç TL olacak? Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak Haberleri - Son Dakika Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler